Špindlerův Mlýn, Krkonoše

Krkonoše Nejlépe hodnocené skiareály

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět

Krkonoše Nejlépe hodnocené skiareály

Kvalita/Cena

Perfektní sjezdovky, kvalitní služby, dobré zázemí, ubytování na dosah a optimální poměr kvality a ceny. Ideální místo pro skvělou lyžařskou dovolenou na sněhu.

- Nejlépe hodnocená lyžařská střediska | Jaké jsou nejoblíbenější skiareály?

Uživatelé OnTheSnow hodnotí skiareály v regionu v mnoha kategoriích. Který skiareál je nejvhodnější pro rodiny s dětmi? Který má nejlepší sjezdovky? Kde najdete nejlepší snowparky? Ve kterém středisku je nejlepší apres-ski zábava? Naši uživatelé vám svůj názor sdělují tady – a vy můžete samozřejmě připojit ten svůj.

Skiareály - Krkonoše FAQ

Lyžařská střediska a lyžování v Krkonoších Milovníci lyžování mohou zamířit do mnoha lyžařských středisek, jimiž jsou Krkonoše doslova posety. Mezi nejmodernější a největší bezesporu patří Špindlerův Mlýn. Největší lyžařskou oblastí, která sdružuje více středisek a kde platí společný skipas, je SkiResort ČERNÁ HORA - PEC, kam patří skiareály Černá hora – Janské lázně, Pec pod Sněžkou, Černý Důl, Velká Úpa a Svoboda nad Úpou. Mezi středisky přepravují lyžaře skibusy, z Černé hory do Pece lze přejet na rolbě a na lyžích. K tradičním střediskům řadíme Harrachov, Paseky nad Jizerou, Benecko a Rokytnice nad Jizerou. Krkonoše jsou ideální hory pro rodinnou lyžařskou dovolenou. V podstatě ve všech skiareálech se nabízejí rozmanité služby pro rodiny s dětmi, ať už jsou to lyžařské školky a lyžařské školy, dětské cvičné svahy, dětské parky s posuvnými dopravníkovými pásy, služby animátorů nebo služby hlídání dětí, restaurace vstřícné k dětským návštěvníkům, ale také speciální zvýhodněné ceny rodinných skipasů a bezplatné skipasy pro nejmenší děti v doprovodu rodičů. Typickým rodinným střediskem je například Benecko, proslulé i jako klimatické lázně, nebo Herlíkovice - Bubákov. Krkonoše jsou nejnavštěvovanějšími a nejznámějšími českými horami. Leží v severovýchodních Čechách na hranicích s Polskem. Hlavní hřeben podél polské hranice se táhne v délce více než 35 km. Na území Krkonoš se rozkládá Krkonošský národní park (KRNAP) o rozloze bezmála 36 500 hektarů. Jeho součástí je hned několik lyžařských středisek. V Krkonoších se nachází nejvyšší česká hora, Sněžka (1602 m n.m.). Kromě Sněžky je tady však k vidění i dalších 54 hlavních a 15 vedlejších vrcholů. V Krkonoších vládne vysokohorské klima, jehož významnými prvky jsou svěží vzduch, nízké průměrné roční teploty, silný vítr a náhlé změny počasí. V celé oblasti funguje dokonce devět meteorologických stanic. Mezi nejvýznamnější města oblasti patří Špindlerův Mlýn, Harrachov, Vrchlabí, Janské Lázně, Benecko či Pec pod Sněžkou. Na polské straně potom Jelenia Gora, Kowary Szklarska Poreba nebo Karpacz.
Copyright © 1995-2022 Mountain News Corporation. Všechna práva vyhrazena.