Nejlépe hodnocené skiareály

Kvalita/Cena

Perfektní sjezdovky, kvalitní služby, dobré zázemí, ubytování na dosah a optimální poměr kvality a ceny. Ideální místo pro skvělou lyžařskou dovolenou na sněhu.

Krkonoše - Nejlépe hodnocená lyžařská střediska | Jaké jsou nejoblíbenější skiareály?

Uživatelé OnTheSnow hodnotí skiareály v regionu Krkonoše v mnoha kategoriích. Který skiareál je nejvhodnější pro rodiny s dětmi? Který má nejlepší sjezdovky? Kde najdete nejlepší snowparky? Ve kterém středisku je nejlepší apres-ski zábava? Naši uživatelé vám svůj názor sdělují tady – a vy můžete samozřejmě připojit ten svůj.

Naplánuj si pobyt

Skiareály - Krkonoše FAQ

Lyžařská střediska a lyžování v Krkonoších

Milovníci lyžování mohou zamířit do mnohých lyžařských středisek, jimiž jsou Krkonoše doslova posety. Mezi nejmodernější a největší bezesporu patří Špindlerův Mlýn.

Kolik lyžařských středisek se nachází v Krkonoších?

Krkonoše jsou domovem 21 skiareálů, o kterých informujeme na našem lyžařském portálu OnTheSnow.cz. Kromě těchto lyžařských středisek se ale v Krkonoších nachází ještě několik dalších malých středisek a kopců s jedním či dvěma vleky, na kterých si s chutí zalyžují především rekreační lyžaři.

Jaká je největší lyžařská oblast v Krkonoších?

Největší lyžařskou oblastí, která sdružuje více středisek a kde platí společný skipas, je SkiResort ČERNÁ HORA - PEC, kam patří skiareály Černá hora – Janské lázně, Pec pod Sněžkou, Černý Důl, Velká Úpa a Svoboda nad Úpou. Mezi středisky přepravují lyžaře skibusy, z Černé hory do Pece lze přejet na rolbě a na lyžích.

K tradičním střediskům řadíme Harrachov, Paseky nad Jizerou, Benecko a Rokytnice nad Jizerou.

Krkonoše a rodinné skiareály

Krkonoše jsou ideální hory pro rodinnou lyžařskou dovolenou. V podstatě ve všech skiareálech se nabízejí rozmanité služby pro rodiny s dětmi, ať už jsou to lyžařské školky a lyžařské školy, dětské cvičné svahy, dětské parky s posuvnými dopravníkovými pásy, služby animátorů nebo služby hlídání dětí, restaurace vstřícné k dětským návštěvníkům, ale také speciální zvýhodněné ceny rodinných skipasů a bezplatné skipasy pro nejmenší děti v doprovodu rodičů.

Typickým rodinným střediskem je například Benecko, proslulé i jako klimatické lázně, nebo Herlíkovice - Bubákov.

Lyžování v národním parku KRNAP

Krkonoše jsou nejnavštěvovanějšími a nejznámějšími českými horami. Leží v severovýchodních Čechách na hranicích s Polskem. Hlavní hřeben podél polské hranice se táhne v délce více než 35 km. Na území Krkonoš se rozkládá Krkonošský národní park (KRNAP) o rozloze bezmála 36 500 hektarů. Jeho součástí je hned několik lyžařských středisek.

V Krkonoších se nachází nejvyšší česká hora, Sněžka (1602 m n.m.). Kromě Sněžky je tady však k vidění i dalších 54 hlavních a 15 vedlejších vrcholů.

Jaké počasí převládá v Krkonoších? 

V Krkonoších vládne vysokohorské klima, jehož významnými prvky jsou svěží vzduch, nízké průměrné roční teploty, silný vítr a náhlé změny počasí. V celé oblasti funguje dokonce devět meteorologických stanic.

Jaká jsou nejznámější města v Krkonoších?

Mezi nejvýznamnější města oblasti patří Špindlerův Mlýn, Harrachov, Vrchlabí, Janské Lázně, Benecko či Pec pod Sněžkou. Na polské straně potom Jelenia Gora, Kowary Szklarska Poreba nebo Karpacz.

Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.