Čeština

Jižní Alpy Lyžařská střediska

Lyžařská střediska a lyžování v Jižních AlpáchStřediska v Jižních Alpách uspokojí všechny - lyžaře, snowboardisty, pěší turisty i milovníky výletů na sněžnicích. Jižní Alpy vám tohle všechno poskytnou. Často tu sněží, zejména v noci, ve dne se pak vyjasní a lyžaře vítá krásně modrá obloha, což je ceněný a vyhledávaný jev.

Horský hřeben, který odděluje Severní Alpy od Jižních Alp, navazuje na jižní hranici Vercors, Col de la Croix-Haute, jižní hřeben Dévoluy, Col Bayard, zubaté vrcholky jižně od Ecrins a nakonec se táhne nad Col du Lautaret.
Střediska Jižních Alp jsou rozdělena do tří regionů: Hautes Alpes (Horní Alpy), Alpes de Haute-Provence (Alpy horní Provence) a Alpes Maritimes (Přímořské Alpy)

V Hautes-Alpes (Horních Alpách) najdete lyžařská střediska jako například Serre Chevalier - jedno z největších lyžařských středisek v Evropě (s 250 km sjezdovek v blízkosti Národního parku Ecrins) a také největší středisko v Jižních Alpách, La Grave Meije, známé pro svou nadmořskou výšku (2150 m.n.m.) a vynikající podmínky pro freeride, Montgenèvre v nadmořské výšce 1860 metrů (krásná, tradiční vesnice, která dokázala zkombinovat kouzlo původního areálu s moderním vybavením mezinárodního lyžařského střediska), Puy St. Vincent se nachází přímo u vstupu do Národního parku Ecrins a disponuje zhruba 60 km sjezdovek všech úrovní, Risoul, Vars, Les Orres, Orcieres 1850 a Devoluy.

Pra Loup je největší lyžařský areál v regionu Alpes de Haute Provence (Alpy horní Provence). Je rozdělen do dvou vesnic: Pra Loup 1500 a Pra Loup 1600, v rámci nichž je k dispozici 165 km upravovaných sjezdových tratí. Mezi nejznámější střediska patří Sauze Super Sauze, St. John Montclar se svou atmosférou malé vesničky, nebo Val d'Allos.

V Alpes Maritimes (Přímořských Alpách) můžete nalézt střediska Isola 2000 a Aurom, která společně sdílejí 135 km upravovaných sjezdovek. Se svou nadmořskou výškou 2000 m patří Isola k nejvýše položeným střediskům v Alpách.
0
středisek s víc než 20 cm nového sněhu

Reklama

Reklama

Fotografie Jižní Alpy

Reklama