Antagnod Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 6pro začátečníky v regionu Evropa
Č. 6pro začátečníky v regionu Itálie
Č. 3pro rodiny v regionu Údolí Aosta
Všechny recenze

Antagnod je pravděpodobně nejvíc rodinně zaměřeným lyžařským areálem z celé oblasti Monterosa Ski, k čemuž nepochybně přispívají i hotely, které se na tuto cílovou skupinu, tedy na rodiny s dětmi, úzce specializují. Vesnička Antagnod, která se nachází v nadmořské výšce 1710 metrů, se může pochlubit nádherným výhledem na masiv Monte Rosa, který mohou obdivovat jak lyžaři na zdejších sjezdovkách, tak i ubytovaní ve zdejších hotelích. Ideální poloha střediska zaručuje spoustu hodin slunečního svitu, což potěší zejména všechny opalováníchtivé návštěvníky.

Antagnod se nachází v údolí Ayas, které patří do italské provincie Údolí Aosty. Sjezdovky se vinou z více než 2300 m.n.m., celkové převýšení areálu tak činí bezmála 600 metrů.

Samotný lyžařský areál je poměrně malý. Pouhých 7 sjezdovek obsluhují dvě sedačkové lanovky a dva lyžařské vleky. Téměř dvě třetiny tratí tvoří modré sjezdovky, ostatní jsou středně náročné, červené. Výjimkou je krátká černá trať Variante Nera, tvořící jakousi prudkou zkratku mezi dvěma úseky červené sjezdovky Vascoccia. Zdejší lyžařská oblast je velmi vhodná pro začátečníky, pokročilí lyžaři se tady asi rychle začnou nudit.  

I pro lyžařské experty je zde ale řešení. Ne nadarmo je Antagnod součástí velké lyžařské oblasti Monterosa Ski. Ta zahrnuje tři údolí a nabízí 180 km sjezdovek. Z Antagnod je to jen pár kilometrů do většího lyžařského střediska Champoluc, kde náročnější trati naopak převládají.

Antagnod je ideálním místem pro začátečníky a rodiny s dětmi. A jakmile se všichni cítí pevní v kramflecích, tedy na lyžích, je na čase vyrazit prozkoumat ostatní lyžařské oblasti v rámci Monterosa Ski.

Naplánuj si dovolenou

Antagnod Ubytování

Víc o lyžařském terénu

62%
Modré sjezdovky
36%
Červené sjezdovky
2%
Černé sjezdovky
7
Sjezdovky celkem
11.4 km
Sjezdovky celkem
3.8 km
Nejdelší sjezd
11.4 km
Sjízdný terén
20 km
Zasněžování

Počet vleků: 4

1
4-sedačky
1
3-sedačky
2
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

2307m
Vrchol
577m
Převýšení
1730m
Údolí

Důležité termíny

27 listopad, 202127. 11. 2021

Začátek sezóny

18 duben, 202218. 04. 2022

Konec sezóny

91

Plánovaná délka sezóny (dny)

N.A.

Délka minulé sezóny (dny)

2000

V provozu (roky)

0cm

Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všechna práva vyhrazena.