Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 8snowpark v regionu Trentino
Všechny recenze

Přehled

Alpe Lusia - Bellamonte je menší lyžařské středisko, patřící do největší lyžařské oblasti světa, Dolomiti Superski. Alpe Lusia se nachází nad lokalitami Bellamonte (patří k Predazzo) a Moena v Trentinu. Zatímco Moena patří do údolí Val di Fassa, Bellamonte je stále ještě součástí údolí Val di Fiemma. Středisko se nachází přímo v srdci Dolomit.

Jedním z největších kladů je členění střediska a jeho propojení s dalšími areály v rámci Dolomiti Superski. V samotném Alpe Lusia se nachází 27 kilometrů převážně nenáročných sjezdovek a svahů pro začátečníky a rodiny s dětmi. Sjezdovky jsou obsluhovány 7 lanovkami a jedním kratším vlekem. Zkušenější lyžaři si zřejmě vyberou spíš některou z dalších oblastí Dolomit, v Alpe Lusia je totiž zvláštní pozornost věnována rodinám - k dispozici je řada širokých rodinných svahů, v areálu fungují dvě fantastické lyžařské školky - Lusialand poblíž chaletu Valbona v Alpe Lusia a Doupě trpaslíků (La Tana degli Gnomi) v Bellamonte.
Akčnější lyžaři a snowboardisti ocení zdejší snowpark. 
 
Pro lyžování v Alpe Lusia lze využít několik druhů skipasů. Například Tre Valli Pass, s nímž mají lyžaři přístup nejen do Alpe Lusia, ale i na lanovky a vleky San Pellegrino - Falcade.
Skipas Fiemme/Obereggen, který je v rámci Dolomiti Superski k dispozici pro Alpe Lusia, umožňuje přístup také do lyžařských středisek Latemar Alpe Cermis, Passo Lavazè/Oclini, Passo Rolle a k níže položeným svahům v Ziano, kde je k dispozici večerní lyžování. Skipas zahrnuje také volný vstup do veřejného bazénu a na zimní stadion (bruslení).
Dolomiti Superski Pass je variantou nejdražší, ale i nerozsáhlejší: Na jeden skipas mají lyžaři k dispozici 1200 km sjezdovek celé lyžařské oblasti. Prakticky je ale taková porce kilometrů za jednu zimní dovolenou nezvládnutelná.

Jen pár kilometrů od střediska leží město Moena. Druhá přístupová cesta do střediska vede z Bellamonte, stoupáním od Predazzo.

Naplánuj si pobyt

Půjčovny lyží

Kdy je nejvíc sněhu?

Průměrně nasněží

77cm
48cm
32cm
16cm
0cm
lis
36cm
pro
54cm
led
64cm
úno
60cm
bře
1.7cm
dub

Víc o lyžařském terénu

Modré sjezdovky
55%
Červené sjezdovky
27%
Černé sjezdovky
18%
Sjezdovky celkem
22
Nejdelší sjezdovka
3 km
Sjízdný terén
27.9 km

Počet vleků: 8

Kabinkové lanovky
4
Expresní 4-sedačky
3
Lyžařské vleky
1

Nadmořská výška

Údolí
1447m
Vrchol
2380m
Převýšení
933m

Důležité termíny

07 prosinec, 202407. 12. 2024
Plánovaný start sezóny
06 duben, 202506. 04. 2025
Plánovaný konec sezóny
N.A.
Délka sezóny (dny)
N.A.
Délka minulé sezóny (dny)
24
V provozu (roky)
0cm
Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.