Obereggen - Pampeago - Predazzo Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 7pro začátečníky v regionu Evropa
Č. 7pro rodiny v regionu Itálie
Č. 5pro začátečníky v regionu Trentino
Všechny recenze

Lyžařské středisko Obereggen - Pampeago - Predazzo

Střediska Pampeago a Predazzo jsou součástí lyžařského areálu Latemar Ski Center, rozkládajícího se na úpatí masivu Latemar. Části Pampeago, Predazzo a Obereggen jsou vzájemně propojeny spojovacími lanovkami. Celý komplex disponuje 18 moderními lyžařskými vleky (z toho 14 sedačkovými lanovkami, 2 gondolami a 2 pomami).

► Co byste měli vědět

Skladbu zdejších sjezdovek ocení zejména zkušenější lyžaři vyznávající sportovní styl jízdy - 80% ze 48 kilometrů sjezdovek tvoří středně těžké a velmi náročné tratě, zatímco pro začátečníky a rodiny s dětmi je upravovaných 10 sjezdovek o celkové délce 9 km.

► Snowpark a Night Park

Moderní snowpark s U-rampou se nachází v části Obereggen a snowboardisty tam dopraví expresní čtyřsedačka Obereggen. Ve stejné zóně se nachází i Night Park, kde se zabaví i děti a nelyžaři - sáňkování na zdejších svazích je oblíbená denní i noční zábava pro rodiny i party přátel. Místní hotely a restaurace jsou proslulé svou pohostinností, excelentní kuchyní, vysokým standardem služeb a bohatou nabídkou rekreačních aktivit.

Na své si tu přijdou i běžkaři, mezi oblíbené a uznávané běžecké stopy patří Marcialonga, na které se už dvakrát konalo Mistrovství světa (v letech 1991 a 2003). Letní i zimní turistické středisko Bellamonte leží pouhých 6 km od Pampeago, v nadmořské výšce 1 372 m (s vleky střediska Bellamonte-Alpe Lusia).

► Různé typy skipasů

Ve střediscích Pampeago / Predazzo platí několik typů skipasů. Na skipas "Val di Fiemme-Oberregen" si zalyžujete v Obereggen, Pampeago a Predazzo, jakož i v Nova Ponente, Monte San Pietro či Oclini a přes Vall di Fiemme iv Cermis, Bellamonte, Alpe Lusia av Passo Rolle. Ještě rozmanitější lyžařské možnosti se otevírají lyžařům se skipasem Dolomiti Superski, ten je vstupenkou do všech 12 skiareálů sdružených v této lyžařské oblasti.

 

Naplánuj si dovolenou

Obereggen - Pampeago - Predazzo Ubytování

Víc o lyžařském terénu

19%
Modré sjezdovky
67%
Červené sjezdovky
14%
Černé sjezdovky
40
Sjezdovky celkem
48 km
Sjezdovky celkem
3.5 km
Nejdelší sjezd
48 km
Sjízdný terén
2 km
Osvětlené
48 km
Zasněžování

Počet vleků: 18

2
Kabinkové lanovky
1
Expresní 6-sedačky
9
Expresní 4-sedačky
3
4-sedačky
1
3-sedačky
2
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

2415m
Vrchol
1365m
Převýšení
1050m
Údolí

Důležité termíny

27 listopad, 202127. 11. 2021

Začátek sezóny

18 duben, 202218. 04. 2022

Konec sezóny

N.A.

Plánovaná délka sezóny (dny)

N.A.

Délka minulé sezóny (dny)

2000

V provozu (roky)

0cm

Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všechna práva vyhrazena.