Čeština

Tipy na Velikonoce: 8 lyžařských středisek s jistotou sněhu

Ischgl

Ischgl

Copyright: facebook Ischgl

Velikonoční prázdniny jsou letos už na přelomu března a dubna. Přinášíme vám zajímavé tipy na alpská lyžařská střediska, kde rozhodně stojí za to strávit Velikonoce.

Pokud si kladete otázku, kde se o Velikonocích ještě bude lyžovat, podívejte se na náš přehled středisek se zárukou sněhu ještě dlouho po začátku jara. Připomínáme, že velikonoční prázdniny jsou letos od 29. března do 2. dubna.

 

Tip 1: Arlberg, Rakousko

Arlberg bude mít v dubnu za sebou svou druhou sezónu jakožto propojené lyžařské oblasti - a ohlasy lyžařů na novou lanovku Flexenbahn, propojující Stuben a Zürs, jsou veskrze pozitivní. V rámci Ski Arlberg se dá lyžovat na 305 kilometrech sjezdovek bez jediného přejezdu skibusem. Pro své skvělé sněhové podmínky a jistotu sněhu je Arlberg proslulý, sezóna ve střediscích Lech, Zürs, Stuben, Warth, Schröcken a St. Anton potrvá až do 22. dubna, tedy ještě dlouho po velikonočních prázdninách. Zkušení odborníci z technického týmu Arlbergu se budou snažit udržovat svahy tak jako každý rok v co nejlepším stavu, aby sjezdovky mohly zůstat pro lyžařské návštěvníky otevřené co nejdéle. 

www.skiarlberg.at

Freeride v Arlbergu  - © St. Anton | Josef Mallaun

Freeride v Arlbergu

Copyright: St. Anton | Josef Mallaun

 

Tip 2: Zermatt, Švýcarsko

Předtím, než se Zermatt v létě otevře pro lyžování na ledovci, obvykle bývá od 1. května aspoň na pár týdnů zavřený. Do té doby si ale lyžaři mohou užívat naprosto ohromující tradiční i luxusní lyžařské příležitosti. Mohou, ale za jakou cenu: Skipas v Zermattu přijde na 79 franků na den (v přepočtu 2000 Kč). A pokud chtějí lyžovat i na sjezdovkách vedlejší Cervinie, cena stoupne na 92 franků (2350 Kč). A k tomu je ještě zapotřebí připočíst cenu za ubytování, které je momentálně tak drahé, že klientela jednoho z nejkrásnějších lyžařských středisek světa se skládá hlavně z Asiatů, Rusů, Američanů a boháčů. Jedinečným zážitkem jsou ale odměněni všichni návštěvníci Zermattu, ať už jde o středisko na Gornergratu, široké sjezdovky na ledovci Theodul, vzrušující terény na Rothornu a Schwarzsee, nebo dlouhé sjezdy s fascinujícím výhledem.

www.zermatt.ch

Gondola z Matterhornu - Zermatt  - © Zermatt Bergbahnen

Gondola z Matterhornu - Zermatt

Copyright: Zermatt Bergbahnen

 

Tip 3: Obergurgl-Hochgurgl, Rakousko

Obergurgl-Hochgurgl má hodně fanoušků, mezi svá oblíbená střediska ho řadí i spousta Čechů. A kromě jiného může tahle lyžařská oblast nabídnout i optimální podmínky pro pozdní zimní, resp. jarní lyžařskou dovolenou. Pisty sahající až přes třítisícovou výškovou hranici, 110 kilometrů udržovaných sjezdovek, sezóna až do 22. dubna a většinou žádné přeplněné svahy a fronty na vlek. Rekreanti mohou navíc v Obergurglu využít v období 7.-22.4. řadu bezplatných nabídek, jako je jóga, freeridové túry s průvodcem, začátečnické lyžařské túry nebo jízdy na rolbě, to vše v rámci týdenních programů Skifinish - Firn, Fun & Fire. 

www.obergurgl.com

Obergurgl - Hochgurgl

Obergurgl - Hochgurgl


Tip 4: Verbier, Švýcarsko

Verbier je známý jako luxusní tradiční švýcarské lyžařské středisko s velkolepými sjezdy v náročném terénu. Až do 29. dubna nabízí lyžařům 177 kilometrů sjezdovek a také moderní lanovky, které stoupají až do výšky 3300 metrů. Verbier je součástí lyžařské oblasti "4 Vallées", která nabízí 412 km sjezdových tratí, a je přímo spojen se středisky Nendaz, Veysonnaz, Thyon a La Tzoumaz, jejichž zimní sezóna bude také pokračovat přinejmenším do 29. dubna. Lyžařské středisko Verbier, jinak středobod oblasti Čtyř údolí, patří k největším lyžařským oblastem v Evropě a má všechno, co má prvotřídní skiareál mít. Mezi sjezdovkami všech náročností od modrých až po černé vynikají některé věhlasné pisty jako Mont-Fort nebo Mont-Gelé.

www.verbier.ch/

Verbier   - © Das Central / Stefano Scata

Verbier

Copyright: Das Central / Stefano Scata

 

Tip 5: Tignes, Francie

V Tignes bude letos sezóna pokračovat až do 6. května, což je jeden z nejpozdějších termínů v Alpách. Jarní lyžování se odehrává hlavně na La Grande Motte ve výšce 3450 metrů, kde jsou lyžařům k dispozici slunečné sjezdovky s velmi dobrými sněhovými podmínkami. Běžně bývá lyžařům v oblasti Espace Killy k dispozici na 300 km sjezdových tratí, záleží však samozřejmě na množství sněhu v daném období. Tignes je proslulé svým rušným nočním životem i krátkou vzdáleností sjezdovek od města, které se nachází ve výšce 2100 metrů nad mořem. A nabídka rozličných sportovních aktivit je opravdu pestrá!

www.tignes.net

Tignes - Ledovec Grande Motte - otevřeno! Říjen 2013  - © Tignes

Tignes - Ledovec Grande Motte - otevřeno! Říjen 2013

Copyright: Tignes

 

Tip 6: Crans Montana, Švýcarsko

Lyžařské středisko Crans Montana je jedním z nejoblíbenějších skiareálů v celém Švýcarsku. Je obklopeno impozantním panoramatem Matterhornu a Mont Blancu a díky 140 kilometrům sjezdovek nabízí vše, po čem vaše srdce touží. Ačkoli vleky v Crans Montana nepatří k těm nejmodernějším, spolehlivě dopravují lyžaře až tři tisíce metrů vysoko, a to až do 22. dubna, na kdy je naplánovaný konec letošní sezóny. Ke standardní lyžařské nabídce patří až do jara perfektně postavený set ve snowparku a spusta jarních akcí.

www.crans-montana.ch

Letecký pohled na Crans Montana

Letecký pohled na Crans Montana

 

Tip 7: Gstaad, Švýcarsko

Ve střediscích okolo Gstaad letos leží okolo dvou metrů sněhu, samozřejmě ve vrcholových částech. Podmínky na 220 kilometrech sjezdovek jsou vynikající, přestože letos je zde sněhu o metr míň než v minulé sezóně. Vleky v Gstaadu budou letos spuštěné až do 6. května, nabízí se tedy ideální příležitost otestovat tamější terény. Celodenní skipas přijde na 63 franků (cca 1372 Kč). Lyžařský areál je velmi vhodný i pro začátečníky a rodiny s dětmi, terén je pestrý a snadno dostupný, středisko navíc nabízí bezpočet aktivit pro děti.

www.gstaad.ch

Gstaad  - © Gstaad Saanenland Tourismus

Gstaad

Copyright: Gstaad Saanenland Tourismus

 

Tip 8: Ischgl-Samnaun, Rakousko/Švýcarsko

V Ischglu a Samnaunu se sice člověk dostane maximálně do výšky 2872 metrů, přesto však obě střediska každoročně mohou nabídnout velmi dobré lyžařské podmínky až do pozdního jara díky vynikající infrastruktuře a uspořádání sjezdovek. V letošní sezóně se lyžuje až do 1. května. O výhodách spojení Ischglu a Samnaunu asi nemusíme dlouho vyprávět: skvělé sjezdovky, moderní vleky, všestranná nabídka pist, velké možnosti Aprés-Ski, bezcelní zóna v Samnaunu... Toto rakousko-švýcarské středisko nabízí 238 kilometrů sjezdových tratí a terény nadchnou a uspokojí i dobré a náročné lyžaře. Nudit se tady rozhodně nebudete. A to ani na letošním Velikonočním koncertě 1. dubna, na kterém to na Idalpu rozbalí Max Giesinger - vítěz německé talentové soutěže a lídr německých hitparád. Hledáte na Ischglu/Samnaunu nějakou chybičku nebo vadu na kráse? Dvě věci tu nejspíš nikdy nenajdete: Ticho a málo lidí. Pokud se sem vydáte, musíte počítat se spoustou lidí, co měli stejný nápad. A komu to nevadí, ten si může v tomhle příhraničním super středisku užít skvělé Velikonoce.

www.ischgl.com

Ischgl  - © Skiinfo

Ischgl

Copyright: Skiinfo

 

Termíny končící sezóny - kdy lyžařská střediska končí zimní sezónu?

V následujících odkazech najdete aktualizované předpokládané termíny konce letošní zimní sezóny...

» Rakousko

» Itálie

» Francie

» Švýcarsko

» Slovensko

» Česká republika

Reklama

Reklama

Reklama