Čeština

V Livignu je od 30. 11. do 20.12. 2019 skipas zadarmo!

15. srpen 2019 | Kamila Roobová / OnTheSnow

Zprávy z regionu: Itálie

Střediska v tomto článku: Livigno

K ubytování v Livignu skipas zadarmo!

K ubytování v Livignu skipas zadarmo!

Copyright: minicel73 - Fotolia.com
Jedno z nejoblíbenějších italských lyžařských středisek, Livigno, nabízí i v zimní sezoně 2019/2020 lyžování zadarmo.


Už tradiční a hlavně hodně populární akci "Skipass Free" spouští v Livignu dvakrát za sezónu. Pokud se tedy už nemůžete dočkat, až si zase zalyžujete, a ještě chcete ušetřit, určitě se vám vyplatí využít časně zimního termínu a vyrazit do Livigna se skipasem zadarmo už před Vánoci. 

Každý, kdo se mezi 30.11. a 20.12.2019 ubytuje v jednom z hotelů (na min. 4 noci) nebo apartmánů (min. 7 nocí) v Livignu, získá skipas úplně zadarmo!

A co by to bylo za skvělou akci, kdyby neexistovala ještě druhá šance pro ty, kdo raději lyžují až po hlavní sezóně! Skipas zadarmo k ubytování lze získat i v závěru lyžařské sezóny (13.4.-3.5.2020), kdy už je ve všech okolních zemích po jarních prázdninách a lyžařské svahy v Livignu jsou zase volnější.

Pokud bude letošní zima tak bohatá na sníh a tak dlouhá, jako byla ta minulá, pak jsou šance na skvělou pozdně jarní lyžařskou dovolenou bez front u vleků hodně vysoké. 

 

 

Co potřebujete vědět o Livignu


Livigno leží v údolí dlouhém 14 kilometrů - tenhle "Malý Tibet", jak se Livignu přezdívá, se nachází mezi švýcarským Engadinem a italskou Alta Valtellinou. Lyžařská oblast nabízí 115 km sjezdovek, 30 vleků a lanovek (z toho 6 kabinkových) a 2 věhlasné snowparky. Běžkaře potěší 30+10 kilometrů běžeckých tratí vinoucích se dokonalými terény půvabné italské přírody.

Lyžaři v Livignu mají na výběr ze dvou typů skipasů. "Livigno", jak název napovídá, je skipas platný na vlecích a lanovkách jen v rámci tohoto střediska. Druhou možností je skipas "Alta Valtellina", který navíc umožňuje lyžování ve střediscích Bormio, S. Caterina, Validentro a S. Colombano. Nabídka bezplatného skipasu se vztahuje pouze na skipas "Livigno". Ale uznejte sami, i na 115 kilometrech perfektně upravených sjezdovek si můžete užívat téměř nekonečné lyžování.

✎ Náš tip: Prozkoumejte lyžařské terény v Livignu z pohodlí domova, prostřednictvím velké interaktivní mapy s detailními popisy každé trati.

 

 
Rozkliknutím zobrazíte velkou interaktivní mapu Livigna

V Livignu si na své přijde opravdu každý typ lyžaře. Ti nejzkušenější mohou měřit své síly na 12 černých sjezdovkách, zdatní vytrvalci by neměli vynechat výzvu v podobě nejdelší a nejvýše situované černé tratě zvané "Scoiattolo" se startem v 2700 metrech nad mořem.

Středně pokročilí lyžaři mají v Livignu na výběr z 37 červených sjezdovek, které se díky své šířce těší také velké oblibě milovníků carvingu. Perfektně upravené svahy jsou tu připraveny i pro začátečníky a děti, na 29 nejmírnějších sjezdovkách mohou zkoušet své první obloučky nebo pilovat lyžařskou techniku, než se přesunou na trošku prudší terény.

Oblast kolem Livigna se vyznačuje specifickými klimatickými podmínkami - v zimním období tady často a hodně sněží. Sjezdovky tak od konce listopadu až do začátku května nabízejí zpravidla velmi dobré sněhové podmínky, víc než 80% lyžařských terénů je navíc vybavených také zasněžovací technikou.

✎ Náš tip: Nemůžete se dočkat, až se spustíte po upravených sjezdovkách? Právě teď si to můžete vyzkoušet i "nanečisto", stačí jen pomocí kurzoru myši nebo na mobilu doslova prstem po mapě posouvat 360° panoramu a nasát tu úžasnou zasněženou atmosféru zimního Livigna :)

 

Značené tratě se rozkládají po obou stranách údolí. Nejvíc jich ale najdete na vrcholcích Vetta Blesaccia a Carosello 3000. Protilehlý štít Monte della Neve je Mekkou milovníků prašanu. Spousta freeridových tras, po nichž se můžete vydat různými směry.

Ne náhodou se o Livignu říká, že má nejlepší freeridové lokality v celé Itálii. Nezapomeňte ovšem na to, že všechny sjezdy v téhle části Livigna byste měli s ohledem na vlastní bezpečí podnikat se zkušenými průvodci.

 

Také samotné městečko Livigno s typickými dřevěnými domky "Baita" je jednoduše okouzlující. Leží v nadmořské výšce 1816 metrů, jeho část Trepalle je ale nejvyšším místem s trvalým osídlením v Evropě - vždyť Trepalle se rozkládá mezi 1900-2250 m.n.m.

Jak vypadá Trepalle v zimě, možná víte, ale prošli jste se už osadou Trepalle mimo lyžařskou sezónu? Zkuste to díky interaktivním mapám google a jejich pozdně letním záběrům: 

 

✎ Náš tip na nelyžařské aktivity: Nákupy, nákupy, nákupy! Livigno se totiž nachází v bezcelní zóně (tzv. duty free), takže většinu zboží tam seženete za velmi výhodné ceny.

 

Více o akci Livigno Skipass Free najdete zde: http://www.skipasslivigno.com/en/special-offers/

 

Podívejte se na další podrobnosti o středisku Livigno:

Profil střediska
Možnosti ubytování
Webkamery
Mapa sjezdovek

 

Galerie

K ubytování v Livignu skipas zadarmo! - © minicel73 - Fotolia.com
Livigno
Livigno
Livigno - © Carosello 3000 Ski Area Livigno Facebook

Zobrazit vše

Reklama

Reklama

Reklama