Čeština

Kde se dá lyžovat i v létě aneb Na ledovcích zima nekončí

Letní lyžování v Tignes

Letní lyžování v Tignes

Copyright: Tignes

Nemůžete se lyžování nabažit a zima vám je krátká? Nebaví vás smažit se na lehátku ve čtyřicetistupňových vedrech? A co tak pouvažovat o letní dovolené na lyžích? Máme pro vás přehled alpských lyžařských středisek, kde zima (téměř) nikdy nekončí.


LES 2 ALPES, Francie

Les 2 Alpes se může pochlubit největší letní lyžařskou oblasti v Evropě (120 ha). Další výhodou tohoto místa je neuvěřitelné panorama Alp s mocným masivem Ecrins. Vleky na zdejších ledovcích Mont-de-Lans a Girose jsou v provozu od poloviny června až do konce srpna. Cesta kabinkovou lanovkou a potom horským metrem (Dome Express) z vesnice v nadmořské výšce 1650 m až na ledovec trvá půl hodiny. Lyžaři se v létě mohou těšit na 8 upravených sjezdovek (2 zelené, 4 modré, 2 červené), obsluhovaných sedačkovými lanovkami a lyžařskými vleky. Místní obrovský snowpark (včetně tratí pro boardercross, U-rampy, quarterpipe, bench, railů, big air) soupeří o prvenství se stejně působivým snowparkem v Saas Fee. V létě je zde organizováno šest lyžařských táborů. Vleky - je jich celkem 17 - jsou od 22. června do 26. srpna 2019 spuštěné v čase mezi 7:00-12:30. Skipas stojí 41,70 EUR na den, od 4.8. jen 37,50 EUR.

Ledovec Mont-de-Lans, Les 2 Alpes  - © Kathy Ribier

Ledovec Mont-de-Lans, Les 2 Alpes

Copyright: Kathy Ribier


HINTERTUX, Rakousko

Hintertux je jediným celoročně otevřeným střediskem v Rakousku. V létě jsou tu upravovány sjezdovky o celkové délce 20 km. Přepravu lyžařů zajišťuje 10 lanovek včetně lanovky Gletscherbus 3 s kabinkami pro 24 osob. Tato lanovka za hodinu přepraví až 3000 osob. Tux nabízí široký výběr tratí různých obtížností, známý je nicméně především pro své strmé a náročné svahy. Milovníci freestylu si vychutnají vychytávky zdejšího Betterparku, vybaveného U-rampou, fun boxy, table-topsy i raily. Pohodlnou dopravu z nedalekých míst Vorderlanersbach, Lanersbach, Juns nebo Madseit na úpatí ledovce nabízí celoročně bezplatný Tuxer Sportbus. Denní skipas pořídíte od 11. května do 12. října za 46 EUR.

Letní lyžařské středisko: Jízda na svazích ledovce Hintertux. Copyright: Hintertux Tourist Office  - © Hintertux Tourist Office

Letní lyžařské středisko: Jízda na svazích ledovce Hintertux. Copyright: Hintertux Tourist Office

Copyright: Hintertux Tourist Office


TIGNES, Francie

Ledovec Grand Motte nabízí rozmanité sjezdovky – od modrých po černé – obsluhované sedačkovými lanovkami i lyžařskými vleky. Letní lyžařský areál je zde otevřený od 21. června do 1. září 2019. Podzemní lanovka vystoupá na ledovec za pouhých 7 minut – tak dlouho trvá, než se lyžaři z Tignes dostanou na vrchol. Hodně oblíbené a strmé svahy se nacházejí na severním svahu (North Face), kde bývá dost chladno. Velký snowpark (U-rampa, raily, quartepipe, rainbow raily) přitahuje jak profesionální, tak i začínající freestylery. V létě jsou vleky na ledovci otevřeny od 7:15 do 13:00. Denní skipas stojí 35 EUR.

Letní lyžování v Tignes  - © OT de Tignes / Andy Parant

Letní lyžování v Tignes

Copyright: OT de Tignes / Andy Parant


ZERMATT, Švýcarsko

Zermatt nabízí lyžařům v létě na ledovci Theodul 21 km tratí. Letní lyžařský terén, dostupný díky lanovce z Malého Matterhornu, je v provozu od května do půlky listopadu. Stejně jako v zimě, i v létě mohou lyžaři brázdit svahy po obou stranách hranice, takže na oběd můžete klidně zaskočit do Itálie. Zalyžovat si můžete na celkem 13 v létě upravovaných modrých a červených sjezdovkách. Gravity Park, vybavený mj. U-rampou, kickery a raily nabízí jedno z nejkrásnějších alpských panoramat - nádherný výhled na impozantní typickou siluetu Matterhornu. Vleky jsou v létě otevřeny od 07:00 hod. 2-denní lístek pořídíte za 125 švýcarských franků, když ale skipasy koupíte online, zaplatíte jen 119 švýcarských franků. A ještě víc ušetříte, když si koupíte vícedenní skipas. Třeba při šestidenním skipase vás denní lyžování vyjde na cenu už od 52 švýcarských franků.

Vyhřívaný bazén s výhledem na Matterhorn - Riffelalp, Zermatt  - © Riffelalp Resort

Vyhřívaný bazén s výhledem na Matterhorn - Riffelalp, Zermatt

Copyright: Riffelalp Resort


SAAS FEE, Švýcarsko

Ledovec Allalin je lyžařům dostupný pomocí podzemní lanovky. Letní sezóna tady trvá od půlky července do konce října. Vleky fungují denně mezi 7:00 a 12:00. Mějte ale na paměti, že dostat se z údolí nahoru na ledovec vám zabere hodinu, takže byste si měli trochu přivstat, jestli chcete naplno využít krátký letní lyžařský den. Letní lyžařský terén nabízí 20 km sjezdovek a jeho velikost je zhruba stejná jako velikost ledovce v Zermattu. Pokud jde o náročnost terénu, nejlépe se tu budou nejspíš cítit pokročilí lyžaři, ale oblíbený je i mezi freestylery a alpskými lyžařskými týmy. Snowpark nabízí U-rampu, kickery, raily i boxy, na překážkách se vyřádí jak začátečníci, tak freestyloví profíci. Úpravy celého parku probíhají každý den, aby tak poskytoval ty nejlepší sněhové podmínky a super zábavu všem návštěvníkům. Denní skipas stojí 84 švýcarských franků, s kartou "Citizen's Pass" o něco méně, 73 švýcarských franků.

Metro Alpin - Saas-Fee  - © SAAS-FEE

Metro Alpin - Saas-Fee

Copyright: SAAS-FEE


KAPRUN, Rakousko

Ledovec Kitzsteinhorn, nacházející se nad slavným alpským lyžařským střediskem Kaprun, také nabízí lyžařské terény i během léta. Kromě sjezdovek různých obtížností je to i snowpark s osmi jumpy a dvanácti jiby. Zejména lyžaři se tu budou cítit jako doma. Po letní lyžovačce si můžete odpočinout v Ice Arena, ať už na sněhové pláži, v iglú nebo v ledovém baru. Vleky na Kitzsteinhornu jsou v provozu od 2.6. do 29. 7. 2019. Jednodenní letní skipas na Kitzsteinhornu vyjde na 45 EUR.

Kitzsteinhorn - Kaprun  - © Zell am See-Kaprun Tourismus GmbH

Kitzsteinhorn - Kaprun

Copyright: Zell am See-Kaprun Tourismus GmbH

 

Galerie

Letní lyžování v Tignes - © Tignes
Kitzsteinhorn - Kaprun - © Zell am See-Kaprun Tourismus GmbH
Letní lyžování v Tignes, Francie - © Tignes
Les 2 Alpes - © Kathy Ribier

Zobrazit vše

 

Reklama

Reklama

Reklama