Combo Ski – ze studentského nápadu až na Kickstarter!

Newsroom Cestování Combo Ski – ze studentského nápadu až na Kickstarter!

Řešení pro všechny milovníky zimních sportů, které přináší novou porci zábavy a bezpečnosti do hor, to jsou Combo Ski. Jejich jedinečný design a speciálně vyvinuté zapínání umožňuje jednoduchou proměnu z režimu sněžnice na režim lyže pro sjíždění zasněžených hor a kopců. Díky tomu si nyní mohou všichni nadšenci do zimní turistiky užívat svůj koníček bez nutnosti nošení různého vybavení. Vše vyřeší jedny Combo Ski.

Vše začalo v roce 2021, kdy Vojtěch, jeden ze dvou bratrů, kteří stojí za Combo Ski, získal Národní cenu za studentský design za produkt, který kombinuje funkci lyží a sněžnic. Celý projekt vzbudil vysoký zájem veřejnosti, a tak se Vojtěch spolu s bratrem Ondřejem, který se věnuje vývoji 3D tiskáren ve společnosti Prusa Research, rozhodli, že převedou studentský projekt v reálný produkt.

Combo Ski: Lyže i sněžnice v jednom

Cílem Combo Ski je usnadnit pohyb v horské zimní krajině. Celý design je založen na oboustranném produktu, který je z jedné strany funkční lyží se skluznicí a hranami, z druhé má speciální protiskluzovou podrážku a zubatou nerezovou obruč. Tato strana vám zaručí jistotu jak na náledí, tak v hlubokém sněhu. Díky unikátnímu otáčecímu vázání můžete snadno a často tyto dva režimy střídat. Celý systém prošel několika proměnami díky dlouhodobému testování a několikafázovému vývoji tak, aby splňoval náročné podmínky, které zima přináší.

Combo Ski - skialpový výstup
Combo Ski – skialpový výstup

Snahou při vývoji bylo vytvořit takový produkt, který bude bez kompromisů vhodný jak pro výstup, tak sjezd dolů. Při výšlapu nahoru tak pocítíte jistotu v noze, a to hlavně díky speciálním nerezovým zubům, které se zaseknou a udrží vaši stabilitu na zledovatělém povrchu. Rozšířená podrážka zároveň zabrání velkému propadu kroku při vyšší sněhové nadílce. Například u velikosti boty 42 se s Combo Ski v prašanu propadnete až 3x méně než se samotnou obuví. Díky antishock podrážce vyrobené z EVA pěny je chůze na Combo Ski pohodlná, měkká a její povrch a tvar struktury odolává lepení sněhu. Ve chvíli, kdy dojde na sestup dolů, stačí celý systém Combo Ski přetočit, což nezabere víc než pár vteřin a můžete sjíždět na mini lyžích z kopce dolů.

 

Ušetříte na drahé výstroji i skipasech

Sjezd je testovaný jak ve volné přírodě, tak na sjezdovce a dá se při něm zažít opravdu spoustu zábavy. Pro lepší ovládání byly do skluznice přidány i vystouplé hrany z nerezové oceli, které umožní snadnější zatáčení či brzdění na namrzlých plochách. A pokud je cesta dolů samý led, stačí je ponechat ve výstupném módu a díky ostrým hrotům se podklouznutí bát nemusíte. Combo Ski jsou vyrobeny z vysoce odolných materiálů (polyetylen, polyamid a nerezová ocel), které vydrží až do teploty -30°C a jsou kompatibilní se všemi botami určenými na horskou turistiku. Díky tomu jsou Combo Ski připraveny na každou horskou výzvu.

Combo Ski - sjezd
Combo Ski – sjezd

Hlavními benefity Combo Ski jsou jejich jednoduchá ovladatelnost a taky vysoká odolnost konstrukce, která je v náročném terénu zimní přírody potřeba. Jsou navrženy tak, aby byly lehké, kompaktní a nepronesly se tak na zádech nebo na nohou. Zároveň materiály, které jsou na lyži použity, jsou oproti tradičním sjezdovým lyžím snadno recyklovatelné. Dobře fungují s jakoukoli kotníkovou obuví. Nejpohodlnější jsou však turistické nebo snowboardové boty. Combo Ski a pár bot jsou vše, co od teď budete potřebovat. Nebudete tak muset investovat do dalšího drahého vybavení či skipasů.

Podpořte Combo Ski na Kickstarteru

“Je to více než rok, co pracujeme na vývoji produktu, na základě testování 10 verzí v různých sněhových podmínkách jsme prošli mnoha tvary, technologiemi výroby a vyzkoušeli jsme již mnoho různých materiálů pro správnou funkci Combo Ski. V současné chvíli věříme, že Combo Ski jsou opravdu vyladěné a lidem přinesou mnoho pomoci a zábavy při výletech do hor.” říká Vojtěch, jeden z tvůrců.

Combo Ski jsou nyní ve finální fázi vývoje a testování. Proto se bratři Veverkovi rozhodli se svými sněžnico-lyžemi vstoupit na crowdfundingovou platformu Kickstarter, kde doufají, že osloví zájemce z celého světa, kteří si jejich produkt předobjednají. Combo Ski nabízejí za sníženou zaváděcí cenu, která bude až o 35% nižší než předpokládaná retailová cena. Zároveň si můžete vybrat z více barevných provedení a podpořit tak zajímavý český projekt.

Combo Ski na Kickstarteru

Combo Ski - inovativní spojení krátkých lyží, sněžnic a nesmeků
Combo Ski – inovativní spojení krátkých lyží, sněžnic a nesmeků
Combo Ski - oboustranná konstrukce umožňuje využití jak pro výstup, tak pro sjezd
Combo Ski – oboustranná konstrukce umožňuje využití jak pro výstup, tak pro sjezd
Sdílej:
Copyright © 1995-2024  Mountain News LLC.  All rights reserved.