Rusko

Krasnaja Poljana Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 1pro experty v regionu Rusko
Všechny recenze

Krasnaja Poljana je nejznámější lyžařskou oblastí v Rusku, kterou ještě více proslavily Zimní olympijské hry 2014 v Soči. Skiareály v Krásné Poljaně bývají také často nazývány "ruským Švýcarskem" nebo "ruským Courchevelem". V posledních letech se z Krásné Poljany vyloupla celoroční multifunkční oblast, která nabízí nejen dobře upravené sjezdovky během zimní sezóny, ale také vynikající možnosti apres-ski a řadu dalších atrakcí a sportovně-turistických aktivit po celý rok.

V okolí Krásné Poljany se nacházejí čtyři lyžařská střediska - Roza Chutor (20 vleků/72 km sjezdovek), Alpika Service (10 vleků/25 km sjezdovek), Gornaja Karusel (11 vleků/25 km tratí) a Gazprom Mountain Resort [Laura] (15 vleků/15 km sjezdovek).

Střediska v Krásné Poljaně navrhovali ti nejlepší evropští a ruští architekti a každý z areálů disponuje velmi dobrou a moderní infrastrukturou. Návštěvníkům jsou tu k dispozici luxusní hotely, stylové apartmány i četné špičkové restaurace - a to všechno se samozřejmě odráží i v cenách.

Jedinou nevýhodou resortu Krasnaja Poljana je nepříliš jistá záruka sněhu. Zimy zde bývají vzhledem k blízkosti Černého moře jen mírné, a tak už v lednu bývá sněhu zpravidla málo.

Naplánuj si dovolenou

Krasnaja Poljana Ubytování

Víc o lyžařském terénu

9%
Zelené sjezdovky
22%
Modré sjezdovky
57%
Červené sjezdovky
13%
Černé sjezdovky
23
Sjezdovky celkem
6.6 km
Nejdelší sjezd
25 km
Sjízdný terén

Počet vleků: 18

4
Kabinkové lanovky
6
2-sedačky
8
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

2300m
Vrchol
1340m
Převýšení
960m
Údolí
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všechna práva vyhrazena.