Lombardie

Borno Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 3mezi malými skiareály v regionu Evropa
Č. 4mezi malými skiareály v regionu Itálie
Č. 4mezi malými skiareály v regionu Lombardie
Všechny recenze

Borno je malé lombardské městečko na slunné náhorní plošině ve Valcamonica, ležící severně od města Brescia a jezera Iseo na jižním hřebeni Alp. Pro lyžaře toto místo určitě stojí za výlet, protože zdejší malé lyžařské středisko je opravdu docela zajímavé.

Za městem, v nadmořské výšce 1000 m se nachází dolní stanice lyžařských vleků. Do střediska se však dá vstoupit i poněkud výš, a to především z přilehlých horských hotelů - většina sjezdovek je totiž umístěná taky ve vyšších polohách. Lyžařské terény dosahují až do 1700 metrů, k vrcholu hory Altissimi. Pod vrcholem se rozprostírají svahy, které většinou vedou i přes hustě zalesněné oblasti. Lyžařům je k dispozici 20 kilometrů sjezdovek. Dobře se zde cítí začátečníci, kterým je k dispozici 42% nejmírnějších modrých tratí, své oblíbené sjezdy si tu najdou i zdatnější lyžaři, ti nejlepší potom mohou čelit výzvě v podobě několika černých sjezdovek. Součástí střediska je malý, ale vynikající snowpark s mnoha krásnými překážkami. Možnosti lyžování mimo sjezdovky jsou zde značně omezené, především, pokud jste milovníci lyžování mezi stromy - to je tu totiž kvůli ochraně zvířat zakázané.
Kromě lyžování se v Bornu můžete věnovat i bruslení na ledové ploše, výletům na sněžnicích, nebo procházkám po zimních turistických stezkách. Běžkaři mohou využít upravené běžecké stopy. Gurmáni ocení skvělou lombardskou kuchyni.
Borno je skvělou alternativou k velkým italským lyžařským střediskům, kde v sezóně najdete dobrý poměr kvality a ceny. A navíc - přeplněné svahy jsou tady dost vzácné! A to je opravdu silný argument.

Naplánuj si dovolenou

Borno Ubytování

Víc o lyžařském terénu

5%
Modré sjezdovky
65%
Červené sjezdovky
30%
Černé sjezdovky
10
Sjezdovky celkem
20 km
Sjezdovky celkem
3.3 km
Nejdelší sjezd
20 km
Sjízdný terén
17.5 km
Zasněžování

Počet vleků: 5

3
4-sedačky
2
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

1700m
Vrchol
700m
Převýšení
1000m
Údolí

Důležité termíny

04 prosinec, 202104. 12. 2021

Začátek sezóny

20 březen, 202220. 03. 2022

Konec sezóny

N.A.

Délka sezóny (dny)

N.A.

Délka minulé sezóny (dny)

21

V provozu (roky)

0cm

Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všechna práva vyhrazena.