Aprica Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 6pro pokročilé v regionu Lombardie
Všechny recenze

Skiareál

Lyžařské středisko Aprica

Aprica se nachází v oblasti Valtellina, v nejsevernější provincii Lombardie. Lyžařské středisko Aprica se rozkládá ve stejnojmenném horském průsmyku na náhorní plošině mezi impozantními pohořími v nadmořské výšce 1181 m.

Lyžařský areál nabízí 50 km tratí na 20 sjezdovkách, z nichž nejdelší měří 7 km. Lyžařské svahy se soustředí do čtyř oblastí, ve střediscích Magnolta a Palabione zajišťují dopravu lyžařů na sjezdovky kabinkové lanovky v kombinaci s lanovkami sedačkovými, s lyžařskými vleky a pojízdnými pásy. Ve střediscích Baradello a Campetti dopravuje lyžaře ke sjezdovkám sedačková lanovka, v Campetti doplněná ještě dvěma vleky a třemi pojízdnými pásy. Ty usnadňují dopravu hlavně začátečníkům a rodinám s dětmi, které jsou zde víc než vítanými hosty.

► Ski-in Ski-out hotely na sjezdovkách

Většina hotelů a penzionů se nachází přímo u sjezdovek, takže stačí jen nazout lyže a rovnou ze dveří vyrazit na svah. Velmi příjemný je i návrat, jen si to představte - sjezdovky začínající 2300 metrů nad mořem končí rovnou u vašeho prahu. 

► Běžecké lyžování

Příznivce bílé stopy nadchne 14 km běžeckých stop na okruzích v oblasti Magnolta, Trivigno a Pian di Gembro.

► Nenechte si ujít

Lyžování v paprscích slunce, které ozařuje nádherné sjezdovky. A vychutnejte si impozantní lesní úseky. Určitě nejvyhledávanější sjezdovkou ve středisku Aprica je modrá Superpanoramica, dlouhá 6,5 km. Na její start se musíte vydat až na vrchol Piana de Galli ve výšce 1972 metrů, kam vás dopraví sedačková lanovka z údolní stanice Baradello San Pietro. Koho by tahle pohodová mírná sjezdovka s překrásnými panoramatickými výhledy na okolní horské štíty odrazovala svou délkou, nemusí ji nutně sjíždět celou najednou. Stačí zdolat zhruba polovinu a po příjezdu k La Bratte se vrátit zpátky nahoru na Piana de Galli druhou sedačkovou lanovkou, která má právě na La Bratte nástupní stanici. 

► Prostor pro zkušené lyžaře

V Aprice si ale přijdou na své i zkušení lyžaři, pro které je například v Baradellu lákadlem superčerná Direttissima se čtyřsetmetrovým převýšením na dvou kilometrech délky, nebo rovněž dvoukilometrová Magnolta Inferiore.

Mezi mnoha ultralehkými tratěmi a extrémně náročnými sjezdy je ale na svazích střediska Aprica i řada středně těžkých červených sjezdovek, takže v tomhle lyžařském resortu si na své přijde opravdu každý. Samozřejmostí je snowpark situovaný v údolní části střediska, stejně jako několik lyžařských škol ve středisku Campetti těsně nad městečkem Aprica. 

Naplánuj si dovolenou

Aprica Ubytování

Kdy je nejvíc sněhu?

Průměrně nasněží

96cm
60cm
40cm
20cm
1.5cm
1.5cm
lis
39cm
pro
64cm
led
80cm
úno
60cm
bře

Víc o lyžařském terénu

32%
Modré sjezdovky
41%
Červené sjezdovky
27%
Černé sjezdovky
22
Sjezdovky celkem
50 km
Sjezdovky celkem
6.5 km
Nejdelší sjezd
50 km
Sjízdný terén
40 km
Zasněžování

Počet vleků: 16

2
Kabinkové lanovky
3
4-sedačky
1
2-sedačky
10
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

2270m
Vrchol
1108m
Převýšení
1162m
Údolí

Důležité termíny

03 prosinec, 202203. 12. 2022
Začátek sezóny
16 duben, 202316. 04. 2023
Konec sezóny
N.A.
Délka sezóny (dny)
N.A.
Délka minulé sezóny (dny)
N.A.
V provozu (roky)
0cm
Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2022 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.