Čeština
Přidej k porovnání
Přidej k oblíbeným

Související regiony: Slovensko, Evropa, – Evropa –, Liptov, Horehroní

Lyžařský areál

Lyžařské středisko Jasná | Chopok

Jasná je největší lyžařské středisko na Slovensku. Dominantou střediska je vrchol Chopok, kde se nachází panoramatická terasa s restaurací. Jasná se rozprostírá na území dvou regionů: severní část na Liptově a jižní na Horehroní.

V posledních letech se výrazně zjednodušila doprava lyžařů a snowboardistů do střediska. Pokud cestujete autem po dálnici (tedy ze severní strany od Liptovského Mikuláše), doporučujeme využít záchytné parkoviště na Lúčkách, odkud lyžaři mohou rovnou nastoupit na lanovku. Z jižní strany od Brezna se vyplatí zaparkovat u dojezdu sjezdovek na Krupové, kde lze také využít novou kabinkovou lanovku. V obou nástupních bodech najdete i pokladny, půjčovnu či servis.

► Co byste měli vědět

Jasná nabízí 45,6 km sjezdovek a 4,5 km lyžařských cest propojujících jednotlivé lokality. Při dostatku přírodního sněhu středisko poskytuje nejlepší podmínky pro freeride na Slovensku v 12 freeridových zónách.
Téměř všechny sjezdovky obsluhují expresní lanovky s dostatečnou kapacitou. V Jasné funguje celkem 27 dopravních zařízení, z toho 5 kabinkových lanovek, 8 sedačkových lanovek a 14 vleků. Z celkového počtu je 11 zařízení vhodných pro děti.

► Skipasy přes internet

Při koupi skipasu přes internet na stránce gopass.sk středisko poskytuje slevu, navíc se vyplatí kupovat skipasy s časovým předstihem, neboť s čím větším předstihem nakoupíte, tím nižší bude jejich cena.

► Možnosti ubytování

Přímo ve středisku je návštěvníkům k dispozici několik ubytovacích zařízení ve vlastnictví provozovatele střediska, od luxusních čtyřhvězdičkových hotelů a chaletů (Hotel Pošta, Hotel Grand, Hotel Tri Studničky, Chalets Jasná de Luxe) přes tříhvězdičkový Hotel Srdiečko až po zážitkový nejvýše položený hotel na Chopku - Hotel Rotunda. Kromě těchto ubytovacích zařízení je v okolí samozřejmě k dispozici mnoho penzionů, apartmánů i privátů různých ubytovatelů.

Nadmořská výška

 • 2004m
  Vrchol
 • 1061m
  Převýšení
 • 934m
  Údolí

Vleky

 • 5
 • 0
 • 3
 • 2
 • 2
 • 0
 • 1
 • 10
 • 23
  Celkem

Reklama

Lyžařský terén

 • Modré sjezdovky

  45%

 • Červené sjezdovky

  39%

 • Černé sjezdovky

  16%

 • Sjezdovky

  34

 • km sjezdovek

  45.6 km

 • Snowpark

  1

 • Osvětleno (km)

  1 km

 • Nejdelší sjezdovka

  4.7 km

 • km zasněžování

  36.8 km

Lyžování: Další informace

Lyžařské terény Jasná Nízké Tatry

► Sjezdovky v Jasné 

V Jasné začíná sezóna obvykle už na konci listopadu, protože díky moderní zasněžovací technologii se středisku daří vysněžit sjezdovky dostatečně i v případě nedostatku přírodního sněhu. Lyžaři mají během sezóny k dispozici 50 kilometrů sjezdovek, z toho téměř 5 km tvoří neupravované spojovací lyžařské cesty. Sjezdovky všech stupňů obtížnosti poskytují dostatek lyžařských příležitostí pro každého lyžaře. Pohodlný lyžařský zážitek umocňují moderní rychlé lanovky, kterými se podařilo propojit severní i jižní stranu Chopku.

 

► Snowparky, fun slopes a boardercrossové tratě v Jasné

Co se týče zábavy, je Jasná bezpochyby jedním z nejlépe vybavených lyžařských středisek: kromě dobře vybaveného snowparku nabízí i závodní trať s časomírou nebo zábavnou Fun Zone, kde se vyřádí lyžaři a snowboardisti od nejmladších po dospělé.

- Skiline aréna: profesonální závodní trať s časomírou se nachází na sjezdovce č. 10 Vrbická - závodní trať je přístupná pro každého zájemce, vstup je bezplatný

- DC Snowpark: Nachází se v lokalitě Otupné,  je udržovaný každodenně, shapeovaný je už tradičně partou Slope Shapers Crew. Kromě platforem na skoky tady freestyleři vždycky najdou okolo deseti jibových překážek v dolní části parku. 

- Fun Zone: V této zábavné zóně najdete kromě railů, boxů a menších skoků pro začátečníky i pokročilé také klopenky, vlny i lyžařský tunel pro nejmenší. Fun Zone je dostupná lanovkou Grand Jet. Vstup do této zóny je bezplatný.

 

► Freeride v Jasné

Kromě upravovaných sjezdovek nabízí úbočí pod Chopkem i několik freeridových zón, které ocení milovníci hlubokého sněhu. Pokud je zima bohatá na přírodní sníh, je v Jasné na výběr z 12 freeride zón. Nejznámější z nich je lokalita Lukový kotol. Zkušení lyžaři, kteří ale s freeridem teprve začínají, mohou využít freeride zóny na jižní straně Chopku, v lokalitách Predné a Zadné Dereše a Konská. 

 

► Lyžařské terény pro začátečníky

V Jasné se nachází hned několik mírných sjezdovek, vhodných pro úplné začátečníky, kteří si na pohyb na lyžích zatím zvykají. Kromě toho jsou zde tři cvičné lokality s názvem Maxiland, jejichž součástí je i speciální vybavení napomáhající začínajícím lyžařům s výukou. Každý z Maxilandů je vybaven pásovým přepravníkem; největší Maxiland situovaný v lokalitě Biela Púť se nacházejí dokonce tři pásové přepravníky. Další Maxilandy najdete v lokalitách Lúčky a Krupová. 

 

Naše tipy pro váš pobyt v Jasné

► Nenechte si ujít v Jasné

Freshtrack: Koná se za dobrých sněhových podmínek 4x týdně, vždy v úterý, ve čtvrtek, v sobotu a v neděli. Počet účastníků je omezený na 80. Ranní nedočkavci mají sraz v lokalitě Biela Púť, ti, kdo to mají blíž z jižní strany, mají sraz na Krupové. Při dobrých povětrnostních podmínkách mohou lyžaři zanechat své čerstvé stopy v upraveném manžestru na sjezdovkách pod Funitelem. Při zhoršeném počasí se ranní jízdy konají na členité sjezdovce FIS. Lyžařům je po celou dobu ranního fresh tracku k dispozici člen Skipatroly a instruktor lyžařské školy. Po parádní ranní lyžovačce si ještě účastníci FreshTracku mohou dopřát bohatou snídani v panoramatické restauraci Rotunda těsně pod vrcholem Chopku, v nadmořské výšce 2004 metrů.

Hromadný večerní skialp výšlap: Koná se každý druhý pátek, sraz je v 16:00 v lokalitách Lúčky a Biela Púť. Při hromadném skialp výšlapu se pravidelně střídají dvě trasy, jedna měří 3,5 km, druhá 4 km. Nadšence skialpinismu na trase doprovodí člen Skipatroly a lyžařský instruktor.

Gopass Ski Challenge: Porovnejte se s přáteli a ukažte všem, že jste nejlepší. Vyberte si level, který chcete naplnit, od 20 odlyžovaných kilometrů až po 500 km a víc, odlyžujte s Gopassem stanovený počet kilometrů a vyhrajte v losování skipasy zadarmo. Každý účastník navíc získává stylovou nálepku.

DC Snowpark: Jeden z nejdéle fungujících snowparků na Slovensku se nachází v lokalitě Otupné na sjezdovce č. 10 Vrbická. O setup a shapeování snowparku se pravidelně stará Slope Shapers Crew. 

 

► Jak koupit nejlevnější skipasy v Jasné

Nový systém flexibilních cen skipasů v Jasné zvýhodňuje ty lyžaře, kteří si svůj skipas zakoupí s velkou časovou rezervou a přes internet. Abyste při nákupu skipasů co nejvíc ušetřili:
- zaregistrujte se do systému Gopass.sk
- nakupujte skipasy s dostatečným předstihem před termínem vaší plánované lyžovačky

Novým heslem při nákupu skipasů v Jasné totiž je: Čím dřív koupíš, tím výhodněji lyžuješ!

 

► Významné akce během zimní sezóny v Jasné

- Winter Music Opening (slavnostní zahájení lyžařské sezóny v music clubu Happy End, každý rok jedinečná akce, vždy ve speciální edici)
- Fool Moon Dinner (vždy za úplňku po čtyři magické večery během sezóny v panoramatické restauraci Rotunda - kulinářské pětichodové menu a zajímavý program)
- Demänovka Ratrak Stage (nejlepší apres-ski party na sněhu v lokalitě Priehyba, koná se vždy v sobotu)
- Culinary Week (netradiční kulinářský zážitek v restauracích Von Roll a Angus Restaurant v hotelu Pošta)
- Krnačky na Chopku (tradiční krňačkové závody, tedy exhibiční sjezd na sáňkách z Kosodrefiny na Krupovou, konají se vždy v únoru)
- Bikini Skiing (nadšenci lyžování a milovníci léta v exhibičním sjezdu v bikinách - koná se v březnu)

Après-ski v Jasné

► Náš tip na občerstvení

Kamenná chata (Kamienka): horská chata s tradiční regionální kuchyní leží pod Chopkom v nadmořské výšce téměř 2000 metrů. Místní specialitou je bylinkový čaj či "Buchta Chopok"....
Rotunda: panoramatická restaurace ve výšce 2004 m.n.m., přímo na Chopku s velkou terasou, odkud můžete při své lyžařské pauze pozorovat panorama Nízkých Tater...
Restaurant Kosodrevina: jak název napovídá, tuhle restauraci najdete v lokalitě Kosodrevina na jižní straně Chopku. Součástí restaurace je i "Vlekárova izba", minimuzeum věnované lanovce a všem, kdo milují hory.

Kromě restaurací se ve středisku pod Chopkem nachází hned několik barů, kde můžete prožít příjemné chvíle s přáteli při sklence něčeho dobrého.

► Večerní zábava

Club Happy End: luxusní après-ski klub v lokalitě Biela Púť, kde se odehrávají všechny velkolepé akce sezóny, od slavnostního Winter Music Openingu přes četné koncerty a do rána trvající diskotéky.

► Zážitek z wellness

Obrovský Aquapark Tatralandia s termální, mořskou i čirou vodou je vzdálen jen 20 km ze severní části Jasné. Ze střediska sem jezdí i autobusová linka a vstupné do Tatralandie se dá koupit spolu se skipasy přes gopass.sk.

Kontaktní údaje

 • Jasná

  Demänovská Dolina 72

  031 01 Liptovský Mikuláš

  Slovensko


  Telefon: +421 907 886 644

  info@jasna.sk

Důležité termíny

 • Začátek sezónyKonec sezóny30/11/201926/04/2020
 • Délka poslední sezóny ve dnech
  143
 • Otevřeno let
  70

Sněhové zpravodajství a powder alarm pro Jasná rovnou do tvého mailu!

Reklama

Hotel: Jasná

Hostel Tale - Dom Horskej Sluzby Jasná

Hostel Tale - Dom Horskej Sluzby

Hostel Tále se nachází v přírodě Bystré doliny v Nízkých Tatrách, přímo na okraji Golfového resortu Tále a 700 metrů od lyžařského...
 
Porovnej ceny

Galerie: Jasná

Jasná Recenze

Hedvika Výborná
21. únor 20193
Malá kapacita. Hrůza vidět stavět další rozestavěné hotely.Celá recenze
Markéta
30. leden 20193
Pozor na krádeže!!!! Nevýhoda dlouhé fronty, není zde kapacita na tak velké množství lidí. Na příjezdové cestě do Demanové doliny se tvoří...Celá recenze
Zobrazit všeOhodnoť středisko

AKTUALITY