Čeština
Přidej k porovnání
Přidej k oblíbeným

Související regiony: Slovensko, Evropa, – Evropa –, Liptov, Horehroní

Zavřeno
Start/konec sezóny: 28/11/2020 - 06/04/2020
Nadmořská výška
:
934m - 2004m
Sjezdovky
:
45%| 39%| 16%
Vleky
:
23
Skipasy
:
-

Skiareál

Lyžařské středisko Jasná | Chopok

Jasná je největší lyžařské středisko na Slovensku. Dominantou střediska je vrchol Chopok, kde se nachází panoramatická terasa s restaurací. Jasná se rozprostírá na území dvou regionů: severní část na Liptově a jižní na Horehroní.

V posledních letech se výrazně zjednodušila doprava lyžařů a snowboardistů do střediska. Pokud cestujete autem po dálnici (tedy ze severní strany od Liptovského Mikuláše), doporučujeme využít záchytné parkoviště na Lúčkách, odkud lyžaři mohou rovnou nastoupit na lanovku. Z jižní strany od Brezna se vyplatí zaparkovat u dojezdu sjezdovek na Krupové, kde lze také využít novou kabinkovou lanovku. V obou nástupních bodech najdete i pokladny, půjčovnu či servis.

► Co byste měli vědět

Jasná nabízí 45,6 km sjezdovek a 4,5 km lyžařských cest propojujících jednotlivé lokality. Při dostatku přírodního sněhu středisko poskytuje nejlepší podmínky pro freeride na Slovensku v 12 freeridových zónách.
Téměř všechny sjezdovky obsluhují expresní lanovky s dostatečnou kapacitou. V Jasné funguje celkem 27 dopravních zařízení, z toho 5 kabinkových lanovek, 8 sedačkových lanovek a 14 vleků. Z celkového počtu je 11 zařízení vhodných pro děti.

► Skipasy přes internet

Při koupi skipasu přes internet na stránce gopass.sk středisko poskytuje slevu, navíc se vyplatí kupovat skipasy s časovým předstihem, neboť s čím větším předstihem nakoupíte, tím nižší bude jejich cena.

► Možnosti ubytování

Přímo ve středisku je návštěvníkům k dispozici několik ubytovacích zařízení ve vlastnictví provozovatele střediska, od luxusních čtyřhvězdičkových hotelů a chaletů (Hotel Pošta, Hotel Grand, Hotel Tri Studničky, Chalets Jasná de Luxe) přes tříhvězdičkový Hotel Srdiečko až po zážitkový nejvýše položený hotel na Chopku - Hotel Rotunda. Kromě těchto ubytovacích zařízení je v okolí samozřejmě k dispozici mnoho penzionů, apartmánů i privátů různých ubytovatelů.

Nadmořská výška

 • 2004m
  Vrchol
 • 1061m
  Převýšení
 • 934m
  Údolí

Vleky

 • 5
 • 0
 • 3
 • 2
 • 2
 • 0
 • 1
 • 10
 • 23
  Celkem

Reklama

Lyžařský terén

 • Modré sjezdovky

  45%

 • Červené sjezdovky

  39%

 • Černé sjezdovky

  16%

 • Sjezdovky

  34

 • km sjezdovek

  45.6 km

 • Snowpark

  1

 • Osvětleno (km)

  1 km

 • Nejdelší sjezdovka

  4.7 km

 • km zasněžování

  36.8 km

Lyžování: Další informace

Lyžařské terény Jasná Nízké Tatry

► Sjezdovky v Jasné 

V Jasné začíná sezóna obvykle už na konci listopadu, protože díky moderní zasněžovací technologii se středisku daří vysněžit sjezdovky dostatečně i v případě nedostatku přírodního sněhu. Lyžaři mají během sezóny k dispozici 50 kilometrů sjezdovek, z toho téměř 5 km tvoří neupravované spojovací lyžařské cesty. Sjezdovky všech stupňů obtížnosti poskytují dostatek lyžařských příležitostí pro každého lyžaře. Pohodlný lyžařský zážitek umocňují moderní rychlé lanovky, kterými se podařilo propojit severní i jižní stranu Chopku.

 

► Snowparky, fun slopes a boardercrossové tratě v Jasné

Co se týče zábavy, je Jasná bezpochyby jedním z nejlépe vybavených lyžařských středisek: kromě dobře vybaveného snowparku nabízí i závodní trať s časomírou nebo zábavnou Fun Zone, kde se vyřádí lyžaři a snowboardisti od nejmladších po dospělé.

- Skiline aréna: profesonální závodní trať s časomírou se nachází na sjezdovce č. 10 Vrbická - závodní trať je přístupná pro každého zájemce, vstup je bezplatný

- DC Snowpark: Nachází se v lokalitě Otupné,  je udržovaný každodenně, shapeovaný je už tradičně partou Slope Shapers Crew. Kromě platforem na skoky tady freestyleři vždycky najdou okolo deseti jibových překážek v dolní části parku. 

- Fun Zone: V této zábavné zóně najdete kromě railů, boxů a menších skoků pro začátečníky i pokročilé také klopenky, vlny i lyžařský tunel pro nejmenší. Fun Zone je dostupná lanovkou Grand Jet. Vstup do této zóny je bezplatný.

 

► Freeride v Jasné

Kromě upravovaných sjezdovek nabízí úbočí pod Chopkem i několik freeridových zón, které ocení milovníci hlubokého sněhu. Pokud je zima bohatá na přírodní sníh, je v Jasné na výběr z 12 freeride zón. Nejznámější z nich je lokalita Lukový kotol. Zkušení lyžaři, kteří ale s freeridem teprve začínají, mohou využít freeride zóny na jižní straně Chopku, v lokalitách Predné a Zadné Dereše a Konská. 

 

► Lyžařské terény pro začátečníky

V Jasné se nachází hned několik mírných sjezdovek, vhodných pro úplné začátečníky, kteří si na pohyb na lyžích zatím zvykají. Kromě toho jsou zde tři cvičné lokality s názvem Maxiland, jejichž součástí je i speciální vybavení napomáhající začínajícím lyžařům s výukou. Každý z Maxilandů je vybaven pásovým přepravníkem; největší Maxiland situovaný v lokalitě Biela Púť se nacházejí dokonce tři pásové přepravníky. Další Maxilandy najdete v lokalitách Lúčky a Krupová. 

 

Naše tipy pro váš pobyt v Jasné

► Nenechte si ujít v Jasné

Freshtrack: Koná se za dobrých sněhových podmínek 4x týdně, vždy v úterý, ve čtvrtek, v sobotu a v neděli. Počet účastníků je omezený na 80. Ranní nedočkavci mají sraz v lokalitě Biela Púť, ti, kdo to mají blíž z jižní strany, mají sraz na Krupové. Při dobrých povětrnostních podmínkách mohou lyžaři zanechat své čerstvé stopy v upraveném manžestru na sjezdovkách pod Funitelem. Při zhoršeném počasí se ranní jízdy konají na členité sjezdovce FIS. Lyžařům je po celou dobu ranního fresh tracku k dispozici člen Skipatroly a instruktor lyžařské školy. Po parádní ranní lyžovačce si ještě účastníci FreshTracku mohou dopřát bohatou snídani v panoramatické restauraci Rotunda těsně pod vrcholem Chopku, v nadmořské výšce 2004 metrů.

Hromadný večerní skialp výšlap: Koná se každý druhý pátek, sraz je v 16:00 v lokalitách Lúčky a Biela Púť. Při hromadném skialp výšlapu se pravidelně střídají dvě trasy, jedna měří 3,5 km, druhá 4 km. Nadšence skialpinismu na trase doprovodí člen Skipatroly a lyžařský instruktor.

Gopass Ski Challenge: Porovnejte se s přáteli a ukažte všem, že jste nejlepší. Vyberte si level, který chcete naplnit, od 20 odlyžovaných kilometrů až po 500 km a víc, odlyžujte s Gopassem stanovený počet kilometrů a vyhrajte v losování skipasy zadarmo. Každý účastník navíc získává stylovou nálepku.

DC Snowpark: Jeden z nejdéle fungujících snowparků na Slovensku se nachází v lokalitě Otupné na sjezdovce č. 10 Vrbická. O setup a shapeování snowparku se pravidelně stará Slope Shapers Crew. 

 

► Jak koupit nejlevnější skipasy v Jasné

Nový systém flexibilních cen skipasů v Jasné zvýhodňuje ty lyžaře, kteří si svůj skipas zakoupí s velkou časovou rezervou a přes internet. Abyste při nákupu skipasů co nejvíc ušetřili:
- zaregistrujte se do systému Gopass.sk
- nakupujte skipasy s dostatečným předstihem před termínem vaší plánované lyžovačky

Novým heslem při nákupu skipasů v Jasné totiž je: Čím dřív koupíš, tím výhodněji lyžuješ!

 

► Významné akce během zimní sezóny v Jasné

- Winter Music Opening (slavnostní zahájení lyžařské sezóny v music clubu Happy End, každý rok jedinečná akce, vždy ve speciální edici)
- Fool Moon Dinner (vždy za úplňku po čtyři magické večery během sezóny v panoramatické restauraci Rotunda - kulinářské pětichodové menu a zajímavý program)
- Demänovka Ratrak Stage (nejlepší apres-ski party na sněhu v lokalitě Priehyba, koná se vždy v sobotu)
- Culinary Week (netradiční kulinářský zážitek v restauracích Von Roll a Angus Restaurant v hotelu Pošta)
- Krnačky na Chopku (tradiční krňačkové závody, tedy exhibiční sjezd na sáňkách z Kosodrefiny na Krupovou, konají se vždy v únoru)
- Bikini Skiing (nadšenci lyžování a milovníci léta v exhibičním sjezdu v bikinách - koná se v březnu)

Après-ski v Jasné

► Náš tip na občerstvení

Kamenná chata (Kamienka): horská chata s tradiční regionální kuchyní leží pod Chopkom v nadmořské výšce téměř 2000 metrů. Místní specialitou je bylinkový čaj či "Buchta Chopok"....
Rotunda: panoramatická restaurace ve výšce 2004 m.n.m., přímo na Chopku s velkou terasou, odkud můžete při své lyžařské pauze pozorovat panorama Nízkých Tater...
Restaurant Kosodrevina: jak název napovídá, tuhle restauraci najdete v lokalitě Kosodrevina na jižní straně Chopku. Součástí restaurace je i "Vlekárova izba", minimuzeum věnované lanovce a všem, kdo milují hory.

Kromě restaurací se ve středisku pod Chopkem nachází hned několik barů, kde můžete prožít příjemné chvíle s přáteli při sklence něčeho dobrého.

► Večerní zábava

Club Happy End: luxusní après-ski klub v lokalitě Biela Púť, kde se odehrávají všechny velkolepé akce sezóny, od slavnostního Winter Music Openingu přes četné koncerty a do rána trvající diskotéky.

► Zážitek z wellness

Obrovský Aquapark Tatralandia s termální, mořskou i čirou vodou je vzdálen jen 20 km ze severní části Jasné. Ze střediska sem jezdí i autobusová linka a vstupné do Tatralandie se dá koupit spolu se skipasy přes gopass.sk.

Kontaktní údaje

 • Jasná

  Demänovská Dolina 72

  031 01 Liptovský Mikuláš

  Slovensko


  Telefon: +421 907 886 644

  info@jasna.sk

Důležité termíny

 • Začátek sezónyKonec sezóny28/11/202006/04/2020
 • Délka poslední sezóny ve dnech
  143
 • Otevřeno let
  71

Sněhové zpravodajství a powder alarm pro Jasná rovnou do tvého mailu!

Reklama

Hotel: Jasná

SOREA SNP Jasná

SOREA SNP

Kompletně zrekonstruovaný hotel SOREA SNP nabízí ubytování v moderně a pohodlně zařízených jedno- a dvoulůžkových pokojích, rodinn...
 
Porovnej ceny

Galerie: Jasná

Jasná Recenze

Vít undefined
26. prosinec 20192
26/12/2019 Středisko brutálně přetížené, čekání na lanovky kolem 20 minut. Skipas za plnou cenu, ale ze střediska jela ani ne polovina kapacity....Celá recenze
Marek undefined
28. říjen 20191
Po hodině a půl čekání na lístek a zaplacení cca 1100kc za studenta a dospělého, jednosměrná jen na Chopok, následuje další fronta...Celá recenze
Zobrazit všeOhodnoť středisko