Jasná Mapa sjezdovek

Jasná Mapa sjezdovek

Poznejte skiareál Jasná - podívejte se, jak vypadá mapa střediska Jasná, naplánujte si lyžování na další den nebo si znovu připomeňte tratě, které jste už na lyžích projeli. Kliknutím na mapu níže se obrázek zobrazí v nejvyšší kvalitě.
Jasná resort's trail map

Sjezdovky Jasná Nízké Tatry

► Sjezdové tratě v Jasné 

V Jasné začíná sezóna obvykle už na konci listopadu, protože díky moderní zasněžovací technologii se středisku daří vysněžit sjezdovky dostatečně i v případě nedostatku přírodního sněhu. Lyžaři mají během sezóny k dispozici 50 kilometrů sjezdovek, z toho téměř 5 km tvoří neupravované spojovací lyžařské cesty. Sjezdovky všech stupňů obtížnosti poskytují dostatek lyžařských příležitostí pro každého lyžaře. Pohodlný lyžařský zážitek umocňují moderní rychlé lanovky, kterými se podařilo propojit severní i jižní stranu Chopku.

 

► Snowparky, fun slopes a boardercrossové tratě v Jasné

Co se týče zábavy, je Jasná bezpochyby jedním z nejlépe vybavených lyžařských středisek: kromě dobře vybaveného snowparku nabízí i závodní trať s časomírou nebo zábavnou Fun Zone, kde se vyřádí lyžaři a snowboardisti od nejmladších po dospělé.

- Skiline aréna: profesonální závodní trať s časomírou se nachází na sjezdovce č. 10 Vrbická - závodní trať je přístupná pro každého zájemce, vstup je bezplatný

- DC Snowpark: Nachází se v lokalitě Otupné,  je udržovaný každodenně, shapeovaný je už tradičně partou Slope Shapers Crew. Kromě platforem na skoky tady freestyleři vždycky najdou okolo deseti jibových překážek v dolní části parku. 

- Fun Zone: V této zábavné zóně najdete kromě railů, boxů a menších skoků pro začátečníky i pokročilé také klopenky, vlny i lyžařský tunel pro nejmenší. Fun Zone je dostupná lanovkou Grand Jet. Vstup do této zóny je bezplatný.

 

► Freeride v Jasné

Kromě upravovaných sjezdovek nabízí úbočí pod Chopkem i několik freeridových zón, které ocení milovníci hlubokého sněhu. Pokud je zima bohatá na přírodní sníh, je v Jasné na výběr z 12 freeride zón. Nejznámější z nich je lokalita Lukový kotol. Zkušení lyžaři, kteří ale s freeridem teprve začínají, mohou využít freeride zóny na jižní straně Chopku, v lokalitách Predné a Zadné Dereše a Konská. 

 

► Sjezdovky pro začátečníky v Jasné

V Jasné se nachází hned několik mírných sjezdovek, vhodných pro úplné začátečníky, kteří si na pohyb na lyžích zatím zvykají. Kromě toho jsou zde tři cvičné lokality s názvem Maxiland, jejichž součástí je i speciální vybavení napomáhající začínajícím lyžařům s výukou. Každý z Maxilandů je vybaven pásovým přepravníkem; největší Maxiland situovaný v lokalitě Biela Púť se nacházejí dokonce tři pásové přepravníky. Další Maxilandy najdete v lokalitách Lúčky a Krupová. 

 

Naplánuj si pobyt

Víc o lyžařském terénu

53%
Modré sjezdovky
34%
Červené sjezdovky
13%
Černé sjezdovky
41
Sjezdovky celkem
55.8 km
Sjezdovky celkem
3.5 km
Nejdelší sjezd
55.8 km
Sjízdný terén
1 km
Osvětlené
36.8 km
Zasněžování
Copyright © 1995-2022 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.