Čeština
Přidej k porovnání
Přidej k oblíbeným

Související regiony: Česká republika, – Evropa –, Krkonoše

Lyžařský areál

Lyžařské středisko Špindlerův Mlýn


Skiareál Špindlerův Mlýn
je největší lyžařské středisko v České republice, vzdálené od Prahy asi 2 hodiny jízdy autem. Tento členitý krkonošský resort je každý rok dějištěm mnoha významných sportovních událostí. Celkem 24 kilometrů upravovaných lyžařských terénů ve Špindlerově Mlýně, přístupných na jeden skipas, se nachází v areálech 

► Co byste měli vědět


Špindlerův Mlýn jako významné centrum zimních sportů má pro návštěvníky vybudovanou rozsáhlou infrastrukturu, ať už jde o síť půjčoven sportovního vybavení a ski servisů (pod jednotnou značkou Špindl Motion), síť lyžařských škol Skol Max s certifikovanými lyžařskými instruktory, nebo síť lyžařských školiček, které najdete u všech hlavních lyžařských vleků ve všech částech skiareálu. Nabídku prémiových služeb rozšiřuje i síť Špindl Motion Shops, luxusních obchodů se sportovním vybavením a doplňky.

Samozřejmostí je pestrá nabídka gastronomických služeb: Panoramatická samoobslužná restaurace Na Pláni s velkou venkovní terasou nebo restaurace Medvědín s širokým výběrem pokrmů české i světové kuchyně. Dalším tipem je restaurace Svatý Petr u dojezdu sjezdovek, odkud můžete přes den sledovat dění na sněhu z vyhřívané panoramatické terasy a po večerech prožít nezapomenutelné apres-ski party. Pro návtěvníky, kteří si potrpí na styl a na luxus, je tady nóbl quattro® BAR s každodenní Happy hour a drinky za akční ceny. Do nabídky apres-ski barů určitě patří i Après-ski bar Svatý Petr u 6-sedačky tamtéž, nebo Après-ski bar Hromovka, který je otevřen i po dobu večerního lyžování, a kromě drinků a teplých nápojů nabízí i malé občerstvení pro hladové lyžaře.

Ubytování ve Špindlerově Mlýně je velice žádané, kromě nabídky apartmánů (od 1200 Kč/den) lze využít ubytovací kapacity řady hotelů, penzionů, horských chat i privátů.

► Tipy pro nelyžaře

Ve Špindlerově Mlýně není nouze ani o nelyžařské aktivity: Součástí skiareálu je bobová dráha a svah přímo určený k sáňkování, ale i snowtubingová dráha, ledová stěna i kluziště. Město nabízí nový aquapark, v němž si přijdou na své děti i dospělí (brouzdaliště, bazén, vodní hřib, vířivky, sauna), tenisové a squashové kurty, bowling, sportovní střelnici nebo golfový simulátor.

► Skipasy přes internet

Skiareál nabízí onlin nákup skipasů prostřednictvím věrnostního programu v eshopu gopass.cz. Při koupi skipasu přes internet středisko poskytuje slevu, navíc se vyplatí kupovat skipasy s časovým předstihem, neboť s čím větším předstihem nakoupíte, tím nižší bude jejich cena.

Nadmořská výška

 • 1233m
  Vrchol
 • 531m
  Převýšení
 • 702m
  Údolí

Vleky

 • 0
 • 0
 • 1
 • 3
 • 0
 • 1
 • 1
 • 11
 • 17
  Celkem

Reklama

Lyžařský terén

 • Modré sjezdovky

  30%

 • Červené sjezdovky

  55%

 • Černé sjezdovky

  15%

 • Sjezdovky

  20

 • km sjezdovek

  24.4 km

 • Snowpark

  3

 • Osvětleno (km)

  1.5 km

 • Nejdelší sjezdovka

  2.7 km

 • km zasněžování

  13 km

Lyžování: Další informace

Lyžařské terény a sjezdovky Špindlerův Mlýn

Skiareál Špindlerův Mlýn nabízí lyžařské vyžití v podstatě na všech kopcích klenoucích se nad městem. K hlavním lokalitám patří Svatý Petr a Hromovka, dále jsou to areály Medvědín, Horní Mísečky a Labská. Více než polovina sjezdovek je vybavena výkonným systémem technického zasněžování, pro freestylery jsou zde 2 snowparky a U-rampa. Skiareál nabízí online nákup skipasů prostřednictvím portálu gopass.cz.

► Svatý Petr

Nejvyhledávanější součást celého skiareálu, kde si své tratě vybere opravdu každý. Na lyžaře tu čekají dlouhé a především široké modré sjezdovky, ale také závodní černá FIS World Cup pista pro hodně dobré jezdce. Přepravu lyžařů zajišťují tři lanové dráhy a pět vleků. Pro vyznavače freestylu je ve Svatém Petru každoročně budován snowpark, jehož součástí i U-rampa.
Náš tip: Dopřejte si občerstvení v panoramatické restauraci s obrovskou venkovní terasou Na Pláni.

► Hromovka

Lokalita Hromovka se může pochlubit jednou z nejdelších osvětlených sjezdovek. Jedná se o členitou středně náročnou (červenou) trať, která je vhodná spíše pro zdatnější lyžaře.

► Medvědín

Lyžařský areál Medvědín v severozápadní části Špindlerova Mlýna se rozkládá na svazích stejnojmenné hory, která je zároveň nejvyšším lyžařským bodem v Špindlerově Mlýně. Pod vrcholem Medvědína u výstupní stanice lanovky se nachází fotopoint, kde se můžete vyfotit s překrásným panoramatem Krkonoš za zády. 

Kvalitní černá a červená medvědínská sjezdovka je určena především pro náročnější lyžaře. Medvědín je lanovkou spojen s areálem Horní Mísečky. 

► Horní Mísečky

Pro začátečníky a rodinné dovolené s dětmi je z celého Špindlu nejvhodnější lyžařský areál Horní Mísečky, který nabízí 3 lyžařské vleky a vždy kvalitně upravené nejmírnější sjezdovky pro začínající lyžaře a snowboardisty, ale také snowpark s vlastním vlekem. Běžecké tratě na Horních Mísečkách jsou výchozím místem na hřebenové túry.

► Labská

Areál Labská byl vybudován na trase původního lyžařského vleku Labská. Trasa lanovky je oproti té původní o 300 metrů delší a vede až k běžecké trati na Horní Mísečky. V této části se nachází 1770 metrů dlouhá středně obtížná červená sjezdovka, na které lyžaři překonávají převýšení 310 m.

► Davidovy boudy

Davidovy boudy v posledních letech znovu ožívají. Zatímco v 90. letech objekty chátraly, v roce 2008 došlo ke změně majitele. Díky novému vlastníkovi byly budovy rekonstruovány. V této lokalitě se nachází stejnojmenný lyžařský vlek spolu se středně náročnou (červenou) tratí Davidovky, dlouhou 1500 metrů. Na této pistě se lyžuje jen na přírodním sněhu.

Kontaktní údaje

 • Špindlerův Mlýn

  Lyžařská 281

  543 51 Špindlerův Mlýn

  Česká republika


  Telefon: +420 499 467 101

  info@skiareal.cz

Důležité termíny

 • Začátek sezónyKonec sezóny07/12/201913/04/2020

Sněhové zpravodajství a powder alarm pro Špindlerův Mlýn rovnou do tvého mailu!

Reklama

Galerie: Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn Recenze

Anonym
26. prosinec 20163
vzdy jsem milovala spindl, sjezdovky maj neco do sebe.. jen jsou dost prepalene ceny za jidlo a permiceCelá recenze
b.janousek93
22. listopad 20154
velmi dobréCelá recenze
Zobrazit všeOhodnoť středisko