Špindlerův Mlýn Mapa sjezdovek

Špindlerův Mlýn Mapa sjezdovek

Poznejte skiareál Špindlerův Mlýn - podívejte se, jak vypadá mapa střediska Špindlerův Mlýn, naplánujte si lyžování na další den nebo si znovu připomeňte tratě, které jste už na lyžích projeli. Kliknutím na mapu níže se obrázek zobrazí v nejvyšší kvalitě.
Špindlerův Mlýn resort's trail map

Lyžařské terény a sjezdovky Špindlerův Mlýn

Skiareál Špindlerův Mlýn nabízí lyžařské vyžití v podstatě na všech kopcích klenoucích se nad městem. K hlavním lokalitám patří Svatý Petr a Hromovka, dále jsou to areály Medvědín, Horní Mísečky a Labská. Více než polovina sjezdovek je vybavena výkonným systémem technického zasněžování, pro freestylery jsou zde 2 snowparky a U-rampa. Skiareál nabízí online nákup skipasů prostřednictvím portálu gopass.cz.

► Svatý Petr

Nejvyhledávanější součást celého skiareálu, kde si své tratě vybere opravdu každý. Na lyžaře tu čekají dlouhé a především široké modré sjezdovky, ale také závodní černá FIS World Cup pista pro hodně dobré jezdce. Přepravu lyžařů zajišťují tři lanové dráhy a pět vleků. Pro vyznavače freestylu je ve Svatém Petru každoročně budován snowpark, jehož součástí i U-rampa.
Náš tip: Dopřejte si občerstvení v panoramatické restauraci s obrovskou venkovní terasou Na Pláni.

► Hromovka

Lokalita Hromovka se může pochlubit jednou z nejdelších osvětlených sjezdovek. Jedná se o členitou středně náročnou (červenou) trať, která je vhodná spíše pro zdatnější lyžaře.

► Medvědín

Lyžařský areál Medvědín v severozápadní části Špindlerova Mlýna se rozkládá na svazích stejnojmenné hory, která je zároveň nejvyšším lyžařským bodem v Špindlerově Mlýně. Pod vrcholem Medvědína u výstupní stanice lanovky se nachází fotopoint, kde se můžete vyfotit s překrásným panoramatem Krkonoš za zády. 

Kvalitní černá a červená medvědínská sjezdovka je určena především pro náročnější lyžaře. Medvědín je lanovkou spojen s areálem Horní Mísečky. 

► Horní Mísečky

Pro začátečníky a rodinné dovolené s dětmi je z celého Špindlu nejvhodnější lyžařský areál Horní Mísečky, který nabízí 3 lyžařské vleky a vždy kvalitně upravené nejmírnější sjezdovky pro začínající lyžaře a snowboardisty, ale také snowpark s vlastním vlekem. Běžecké tratě na Horních Mísečkách jsou výchozím místem na hřebenové túry.

► Labská

Areál Labská byl vybudován na trase původního lyžařského vleku Labská. Trasa lanovky je oproti té původní o 300 metrů delší a vede až k běžecké trati na Horní Mísečky. V této části se nachází 1770 metrů dlouhá středně obtížná červená sjezdovka, na které lyžaři překonávají převýšení 310 m.

► Davidovy boudy

Davidovy boudy v posledních letech znovu ožívají. Zatímco v 90. letech objekty chátraly, v roce 2008 došlo ke změně majitele. Díky novému vlastníkovi byly budovy rekonstruovány. V této lokalitě se nachází stejnojmenný lyžařský vlek spolu se středně náročnou (červenou) tratí Davidovky, dlouhou 1500 metrů. Na této pistě se lyžuje jen na přírodním sněhu.

Stav střediska: Zavřeno

0/7
Modré sjezdovky
0/10
Červené sjezdovky
0/3
Černé sjezdovky
Částečně
Sjezd do údolí

Naplánuj si pobyt

Víc o lyžařském terénu

30%
Modré sjezdovky
55%
Červené sjezdovky
14%
Černé sjezdovky
20
Sjezdovky celkem
24.2 km
Sjezdovky celkem
2.7 km
Nejdelší sjezd
24.2 km
Sjízdný terén
1.5 km
Osvětlené
13 km
Zasněžování
Copyright © 1995-2022 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.