Tre Cime Dolomiti Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 5v poměru kvality a ceny v regionu Jižní Tyrolsko
Všechny recenze

Skiareál

Lyžařské středisko Tre Cime Dolomiti

V údolí Alta Pusteria (Hochpustertal) v Sextenských Dolomitech na hranici s Rakouskem se nachází oblíbený skiareál Tre Cime Dolomiti sestávající z několika vzájemně propojených lyžařských středisek, jako je Helm, Rotwand, Padola nebo Haunold. 

► Co byste měli vědět

Nejvíc sjezdovek si lyžaři vychutnají ve středisku Helm, které leží na úpatí stejnojmenné hory. Díky převážně severní orientaci tratí zde sníh drží obvykle dlouho do jara a zaručuje tak vynikající sněhové podmínky. Hlavním dopravním zařízením v Helmu je kabinková lanovka, podél níž se vine oblíbená 5 km dlouhá červená sjezdovka. Pro experty: Kromě široké černé sjezdovky vedoucí přímo pod zmíněnou lanovkou stojí za zmínku ještě jedna černá, na jižním svahu Helmu. Tato většinou široká sjezdovka nabízí překrásné výhledy na panorama Sextenských Dolomit, a dostanete se po ní až do turistického střediska Sexten.

Další důležitou lanovku vedoucí nahoru na Helm nahradila od zimy 2019/20 nová odpojitelná 8-sedačka, která lyžařům včetně těch nejmenších nabídne maximální pohodlí a bezpečí při přepravě. 

Zajímavou kombinaci červených a černých tratí pro experty nabízí svahy hory Rotwand. Lyžaře dopravují na vrchol kabinkové lanovky a na Rotwand doporučujeme výlet i rodinám s dětmi, které si na náročnější sjezdy netroufnou - u horní stanice kabinkové lanovky mohou obdivovat sobí farmu i obří rodinku sněhuláků, s nimiž se můžete samozřejmě i vyfotit, a dolů se namísto na lyžích může celá rodina spustit na sáňkách. Až do údolí odsud totiž vedou dvě sáňkařské dráhy..

Všechny tři sjezdovky ve středisku Padola zvládá bez potíží obsloužit 4-sedačková lanovka s bublinami. Padola láká sjezdy se širokými lesními průseky a také liduprázdnými svahy (samozřejmě s výjimkou TOP sezóny). Ve spodní části střediska se nacházejí cvičné svahy pro začátečníky.

Součástí lyžařského areálu Alta Pusteria je také malé středisko Haunold, jehož převážně sportovně laděné a mírné sjezdovky dosahují maximálního převýšení do 500 metrů.

► Tipy pro běžkaře

Lyžařská oblast Tre Cime Dolomiti se může pochlubit také 200 kilometry perfektně upravovaných běžeckých stop. Tyto vzájemně propojené trasy jsou jedněmi z nejvyhledávanějších terénů v celých Dolomitech.

Naplánuj si pobyt

Kdy je nejvíc sněhu?

Průměrně nasněží

52cm
33cm
22cm
11cm
8cm
17cm
lis
17cm
pro
41cm
led
44cm
úno
37cm
bře

Víc o lyžařském terénu

42%
Modré sjezdovky
48%
Červené sjezdovky
11%
Černé sjezdovky
79
Sjezdovky celkem
115.2 km
Sjezdovky celkem
4.7 km
Nejdelší sjezd
115.2 km
Sjízdný terén
3 km
Osvětlené
110 km
Zasněžování

Počet vleků: 31

6
Kabinkové lanovky
1
Expresní 8-sedačky
1
Expresní 6-sedačky
3
Expresní 4-sedačky
1
2-sedačky
19
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

2300m
Vrchol
1170m
Převýšení
1130m
Údolí

Důležité termíny

26 listopad, 202226. 11. 2022
Plánovaný start sezóny
10 duben, 202310. 04. 2023
Plánovaný konec sezóny
N.A.
Délka sezóny (dny)
N.A.
Délka minulé sezóny (dny)
66
V provozu (roky)
250cm
Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2022 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.