Snowparadise Veľká Rača Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 1pro pokročilé v regionu Slovensko
Č. 1v kvalitě sjezdovek v regionu Kysuce
Všechny recenze

Skiareál

Lyžařské středisko Snowparadise Veľká Rača

Lyžařské středisko Snowparadise Veľká Rača je součástí obce Oščadnica a leží jen pár kilometrů od česko-slovenských hranic za Jablunkovem, asi 36 km severně nad Žilinou. Veľká Rača patří k největším lyžařským střediskům na Slovensku a je také vyhledávaným cílem mnoha českých, ale i polských lyžařů.

► Co byste měli vědět

Snowparadise Veľká Rača Oščadnica je středisko vhodné pro všechny typy lyžařů, od začátečníků, přes rekreační a mírně pokročilé lyžaře až po ty velmi pokročilé. Zdejší sjezdovky vedou z hřebene do tří různých, navzájem propojených údolí. Lyžuje se v lokalitách Dedovka, Marguška a Laliky na více než 14 kilometrech tratí. 

Středisko poskytuje komplexní služby v podobě lyžařské školy a školky, servisu, půjčovny lyží a snowboardů, nebo prodejny sportovních potřeb. U pokladen na Dědovce se nacházejí úschovné skříňky.

► Pro rodiny s dětmi

Děti do věku 10 let lyžují ve Snowparadise zdarma. Středisko také nabízí rodinné skipasy v několika variantách: 1+2, 2+1, 2+2 a 2+3.

V údolní části lokality Dedovka se nachází ohrazený dětský park, určený dětem a začátečníkům, kde také působí profesionální lyžařská škola. První lyžařské pokusy tak mohou děti absolvovat za asistence zkušených lyžařských instruktorů. 

Oblíbenou nelyžařskou atrakcí ve Snowparadise je celoročně otevřená bobová dráha, situovaná pod vrcholovou stanicí lanovky v lokalitě Dedovka.

► Tipy na ubytování

V okolí střediska je návštěvníkům k dispozici široká škála ubytovacích zařízení, která splňují kritéria pohodové dovolené. V obci najdete hotely i penziony vybavené dětskými atrakcemi, priváty i horské chaty. Nejblíže ke středisku se v lokalitě Dedovky nachází Hotel Marlene, moderní dřevěná novostavba.

Náš tip: Cenově se rozhodně vyplatí najít si ubytování trochu dál od střediska (a přesto stále ještě přímo v obci Oščadnica). Díky skibusu, který do střediska projíždí od samotného začátku obce, se tak na sjezdovky vždycky dostanete pohodlně a bez starostí s parkováním na přeplněných parkovištích střediska.  

Naše tipy

Naše tipy pro váš pobyt v Oščadnici

► Nenechte si ujít ve Snowparadise

Večerní lyžování: Na Velké Rači jsou osvětlené sjezdovky Košariská I. a II. na Dědovce o celkové délce 2700 m. Večerní lyžování je v provozu během hlavní sezóny denně kromě neděle.

Bobová dráha: Atrakcí na Velké Rači je bobová dráha se zajímavou délkou 1300 metrů a maximální dosažitelnou rychlostí 40 km/h. Na trati je 15 zatáček, 1 rondel a 12 skoků. Tato nejdelší bobová dráha ve střední Evropě je provozována celoročně, start dráhy je u horní stanice lanovky Dedovka.

Wellness: Přímo ve středisku služby wellness nenajdete, ale v hotelu Marlene na silnici mezi centrem Oščadnice a Dedovkou (2,5 km od střediska) je k dispozici bazén s protiproudem, dětský bazén, vířivá vana a sauna za cenu 5 €/vstup.

Statistika prolyžovaných kilometrů: Zapište si číslo svého skipasu a prostudujte si později statistiku prolyžovaných kilometrů prostřednictvím webstránky skiline.cc.

► Výhodný nákup skipasů přes internet

Skipasy je možné zakoupit i elektronicky prostřednictvím e-shopu na webových stránkách střediska. Ceny takto pořízených skipasů jsou oproti běžným cenám výhodnější (v případě jednodenního skipasu je úspora 1 €). V nabídce skipasů se nacházejí i kombinované lístky na lanovku i celoroční bobovou dráhu.

Kromě klasických skipasů středisko nabízí možnost zakoupit si zvýhodněné rodinné skipasy.

► Významné akce během zimní sezóny

- Silvestrovský výstup na Velkou Raču: Tradiční půldenní turistický výšlap v poslední den roku, kdy se účastníci výstupu setkají u výstupní stanice lanovky Dedovka a přes Margušku pokračují až k vrcholu Velké Rače

- Silvestrovská party na sněhu: Oslava příchodu nového roku spojená s večerním lyžováním a půlnočním ohňostrojem 

- Soutěž ve vaření kapustnice: netradiční vaření kapustnice v nadmořské výšce 974 m, kde všechna jídla chutnají lépe - a kapustnice nejvíc! (vždy v únoru)

Naplánuj si pobyt

Kdy je nejvíc sněhu?

Průměrně nasněží

54cm
34cm
23cm
12cm
1cm
10cm
lis
24cm
pro
44cm
led
29cm
úno
9cm
bře

Víc o lyžařském terénu

44%
Modré sjezdovky
50%
Červené sjezdovky
6%
Černé sjezdovky
16
Sjezdovky celkem
12.8 km
Sjezdovky celkem
1.3 km
Nejdelší sjezd
12.8 km
Sjízdný terén
2.2 km
Osvětlené
8.6 km
Zasněžování

Počet vleků: 6

1
Kabinkové lanovky
2
4-sedačky
3
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

1050m
Vrchol
410m
Převýšení
640m
Údolí

Důležité termíny

16 prosinec, 202316. 12. 2023
Plánovaný start sezóny
31 březen, 202431. 03. 2024
Plánovaný konec sezóny
N.A.
Délka sezóny (dny)
N.A.
Délka minulé sezóny (dny)
N.A.
V provozu (roky)
0cm
Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2023 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.