Čeština

Hautes-Pyrenees Lyžařská střediska

Lyžování, snowboardování, výlety na sněžnicích... to vše najdete ve střediscích Cauterets, Grand Tourmalet, Gavarnie- Gèdre, Hautacam, Luz Ardiden, Piau Engaly, Saint-Lary, Val Louron, nacházejících se v Hautes Pyrenees.
Cauterets je vesnička se dvěma lyžařskými středisky a velmi zachovalou architekturou. Cirque du Lys je středisko určené zejména k sjezdovému lyžování, a to díky svým dobrým sněhovým podmínkám. Pont d’Espagne (malá Kanada v Pyrenejích) je vhodná zejména pro nordic, severské lyžování. Nachází se v překrásném a rozmanitém prostředí Pyrenejského národního parku.
Grand Tourmalet je největší lyžařská oblast ve francouzských Pyrenejích. Nacházejí se tu dvě střediska: Mongie a Barèges. Barèges se rozkládá v autentickém prostředí Pyrenejí, je proslulé freeride sjezdovkami Pic du Midi a Grand Tourmalet.
Cirque de Gavarnie je známé horské místo. V zimě zde najdete početné ledové kaskády. Nacházejí se zde sjezdovky pro začátečníky, ale i pro pokročilé lyžaře. Ze sjezdovek je nádherný výhled do okolní krajiny.
Hautacam je středisko určené zejména rodinám s dětmi. Slunečné počasí, pěkný výhled a dobré sjezdovky – z tohoto střediska si odnesete výjimečné zážitky.
Luz Ardiden je poměrně malé středisko. Svými třemi hlavními sjezdovkami (Aulian, Bédéret a Combe de Piet) nabízí lyžařům široké možnosti lyžování. V místí vesnice Luz-Saint-Sauveur je vždy výjimečná atmosféra.
Piau Engaly je středisko skutečně pro každého. Ať už jste začátečník, lyžařský nadšenec nebo milovník čerstvého sněhu, v tomto vysokohorském středisku si přijdete na své. Nabízí původní architekturu a ubytování, které perfektně zapadá do okolního prostředí.
Saint Lary je výborné lyžařské středisko v Pyrenejích. Vesnička Saint-Lary je spojena se střediskem, lanovkou a gondolou. Nabízí příjemnou a autentickou atmosféru pyrenejské vesnice u španělských hranic.
Val Louron je výborné středisko pro malé děti. Je skvělým místem pro rodinnou dovolenou.

0
středisek s víc než 20 cm nového sněhu