Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 4v kvalitě sjezdovek v regionu Itálie
Č. 1snowpark v regionu Benátsko
Všechny recenze

Přehled

Cortina d'Ampezzo je jedním z nejdůležitějších a nejznámějších lyžařských středisek v Itálii. Je ideální jak pro High Society, tak i pro nás, obyčejné milovníky zimních sportů! V posledních devadesáti letech získala malá obec s 6000 obyvateli celosvětovou proslulost. Tu si vysloužila na jedné straně díky konání významných sportovních událostí, jakými byly zimní olympijské hry v r.1956 nebo Mistrovství světa v lyžování v roce 1932 a 1941, na straně druhé se Cortina už několikrát ocitla na stříbrném plátně jako lokalita např. v úspěšné bondovce „Jen pro tvé oči" nebo v Růžovém panterovi.

 

Tři oblasti, jeden skipas

Sportovcům má Cortina d'Ampezzo hodně co nabídnout. K dispozici jsou zde tři lyžařské areály, které sice nejsou vzájemně propojeny, můžete však ve všech třech použít stejný skipas.

Pod tyčící se Tofana di Mezzo se nachází největší lyžařské středisko Cortina. Spousta modrých sjezdovek vytváří lákavou nabídku hlavně pro rodiny s dětmi. Tato oblast se nachází zhruba ve výšce 2830 m.n.m. Západně od centra Cortiny jsou Cinque Torri. A o pár metrů dál je o něco menší, ale velmi pěkný areál s několika mírnými a středními svahy. Nejznámější černá sjezdovka začíná ve výšce 2930 m na Forcella Staunies. Jeden kilometr dlouhá trať je známá i v zahraničí, jde o jeden z nejznámějších lyžařských svahů Dolomit. Do jednotlivých lyžařských středisek se můžete dopravovat lanovkami nebo skibusy. Skibus nabízí celkem příjemnou alternativu k běžným lanovkám.

 

Úchvatné horské scenérie

Vzhledem ke své minulosti (dějiště zimních olympijských her) nabízí Cortina pestrý výběr z mnoha možností sportovních aktivit. Jednou z lahůdek je určitě jízda v Taxibobu na olympijské bobové dráze. Vyzkoušet ale můžete i snowrafting v nafukovacích raftech a spustit se na nich po sjezdovkách. Samozřejmě že v Cortině najdete i spoustu běžkařských tratí. Úchvatné zdejší scenérie můžete obdivovat ze 75 kilometrů běžkařských stop. Pro rodiny s dětmi je zde Dětský park, kde se postarají o děti už od věku tří měsíců. Snowboardisté se mohou vyřádit ve Funparku na Faloria, kde jsou pravidelně udržované jumpy, raily, ale i U-rampa. Cortina je ale vhodné místo i pro úplné snowboardové začátečníky.

 

Nákupy na Corso Italia

Díky tomu, že si Cortinu oblíbila řada bohatých a slavných osobností, nabízí centrum městečka spoustu nákupních možností. Zvláště Corso Italia, hlavní ulice, je důkazem časté přítomnosti vyšší společnosti. A po nákupech samozřejmě vyhládne.... Kdo má pořádně naditou peněženku (nebo nabitou kreditku), určitě si vybere z řady drahých restaurací s mezinárodní kuchyní. My ostatní s menším rozpočtem si ale také přijdeme na své v kvalitních pizzeriích a dobrých restauracích. Apres-ski se odehrává v duchu energických diskoték a pulzujících barů.

Naplánuj si pobyt

Půjčovny lyží

Kdy je nejvíc sněhu?

Průměrně nasněží

109cm
68cm
46cm
23cm
0cm
48cm
lis
48cm
pro
56cm
led
90cm
úno
56cm
bře
45cm
dub
0cm
kvě

Víc o lyžařském terénu

Modré sjezdovky
38%
Červené sjezdovky
49%
Černé sjezdovky
13%
Sjezdovky celkem
73
Nejdelší sjezdovka
7 km
Sjízdný terén
120 km
Zasněžování
32 ha
Zasněžování
105 km

Počet vleků: 36

Kabinkové lanovky
5
Expresní 6-sedačky
1
4-sedačky
10
3-sedačky
5
2-sedačky
10
Lyžařské vleky
5

Nadmořská výška

Údolí
1224m
Vrchol
2742m
Převýšení
1766m

Důležité termíny

29 listopad, 202429. 11. 2024
Plánovaný start sezóny
30 duben, 202530. 04. 2025
Plánovaný konec sezóny
N.A.
Délka sezóny (dny)
150
Délka minulé sezóny (dny)
N.A.
V provozu (roky)
120cm
Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.