Údolí Aosta

Chamois Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 6pro začátečníky v regionu Evropa
Č. 6pro začátečníky v regionu Itálie
Č. 4pro rodiny v regionu Údolí Aosta
Všechny recenze

Skiareál

Lyžařské středisko Chamois je magickým místem, přitahujícím rodiny s dětmi, stejně jako sportovněji založené lyžaře i vyznavače freeridu. Byť se v lyžařských mapách uvádějí pro Chamoise pouhé tři červené sjezdovky, všechny se větví ještě do několika různých alternativních sjezdů, takže i při omezeném množství náročnějších terénů se tady ani zdatnější lyžaři nezačnou hned tak nudit. Na start dvou nejdelších červených se dostanete soustavou tří lanovek.

Milovníci lyžování mimo sjezdovky se mohou nechat vyvézt na vrchol sedačkovou lanovkou Falinere a spustit se dlouhým sjezdem do Cheneil, což je jeden z klenotů Valle di Cervino. Tato vzrušující a nenáročná trať je ideální i pro alpské lyžaře, hlavně na jaře. Doporučujeme také skialpinistické trasy Becca di Nana a Becca Trecare.

Ti, kteří mají lyže na nohou poprvé anebo si nejsou ještě docela jisti, uvítají kromě dvou mírných modrých sjezdů také dvě úplně lehounké začátečnické zelené trasy s velmi mírným sklonem. Na široké slunečné svahy dopravují lyžaře kromě sedačkových lanovek také lyžařské vleky a několik posuvných pásů. Jeden z nich najdete v dětském areálu Baby Park v těsné blízkosti břehu jezera Lod. V Baby Parku funguje lyžařská školka a vaše děti se mohou učit první krůčky a obloučky na lyžích za asistence školeného odborného personálu. Jezero Lago di Lod stojí také za pozornost, v zimě bývá samozřejmě zamrzlé a pokryté sněhem, takže se nabízí romantické procházky přes jezero nebo výlet na sněžnicích.

 

Naplánuj si dovolenou

Chamois Ubytování

Kdy je nejvíc sněhu?

Průměrně nasněží

15cm
10cm
7cm
4cm
2cm
2cm
lis
6cm
pro
12cm
led
9cm
úno
9cm
bře

Víc o lyžařském terénu

16%
Modré sjezdovky
84%
Červené sjezdovky
5
Sjezdovky celkem
17.4 km
Sjezdovky celkem
17.4 km
Sjízdný terén

Počet vleků: 4

3
2-sedačky
1
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

2470m
Vrchol
652m
Převýšení
1818m
Údolí

Důležité termíny

11 prosinec, 202111. 12. 2021
Začátek sezóny
03 duben, 202203. 04. 2022
Konec sezóny
N.A.
Délka sezóny (dny)
N.A.
Délka minulé sezóny (dny)
22
V provozu (roky)
0cm
Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2022 Mountain News Corporation. Všechna práva vyhrazena.