Straník, Turiec - Malá Fatra

Turiec - Malá Fatra Nejlépe hodnocené skiareály

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět

Nejlépe hodnocené skiareály

Kvalita/Cena

Perfektní sjezdovky, kvalitní služby, dobré zázemí, ubytování na dosah a optimální poměr kvality a ceny. Ideální místo pro skvělou lyžařskou dovolenou na sněhu.

Turiec - Malá Fatra - Nejlépe hodnocená lyžařská střediska | Jaké jsou nejoblíbenější skiareály?

Uživatelé OnTheSnow hodnotí skiareály v regionu Turiec - Malá Fatra v mnoha kategoriích. Který skiareál je nejvhodnější pro rodiny s dětmi? Který má nejlepší sjezdovky? Kde najdete nejlepší snowparky? Ve kterém středisku je nejlepší apres-ski zábava? Naši uživatelé vám svůj názor sdělují tady – a vy můžete samozřejmě připojit ten svůj.

Naplánuj si pobyt

Skiareály - Turiec - Malá Fatra FAQ

Lyžařská střediska a lyžování v Malé Fatře a TurciPohoří Malá Fatra, kam řadíme i region Turiec, se rozkládá na severozápadě Slovenska, na území Žilinského kraje. Hlavním městem Turce je město Martin. Přímo nad městem najdete lyžařské středisko Martinské hole - Winter park Martinky, nedaleko odsud je také stále oblíbenější rodinné středisko Snowland Valčianská dolina a tradiční středisko Jasenská dolina. Českým lyžařům je velmi blízké lyžařské středisko Vrátná v samém srdci Malé Fatry. Ve skiareálu, situovaném v Národním parku Malá Fatra najdou bohaté vyžití především mírně pokročilí a pokročilí lyžaři a milovníci freeridu.

Věděli jste (o malofatranských lyžařských střediscích)?

♦ Který skiareál je největší?

Největším lyžařským střediskem v celém regionu je Vrátná. Tomuto prvenství napomáhá i fakt, že se středisko rozkládá ve třech lokalitách (Paseky, Poľudňový Grúň a Chleb). Mezi lokalitami Paseky a Chleb nelze přecházet na lyžích - ke kabinkové lanovce vedoucí na Chleb je zapotřebí přesunout se necelých 2,5 kilometru po místní komunikaci. Zhruba půlhodinovou pěší "procházku" s lyžemi na rameni doporučujeme nahradit skibusovou přepravou.

♦ Který skiareál je nejmladší?

Nejmladším lyžařským střediskem v oblasti je Snowland Valčianska dolina. Jde o středisko zaměřené na rodiny s dětmi, tomu také odpovídá skladba sjezdových tratí a nabídka doprovodných atrakcí. Valčianská dolina se rozkládá jihozápadně od Martina, za obcí Valča. Díky dobré dostupnosti střediska je Snowland oblíbeným cílem i pro lyžaře ze Západního Slovenska.

♦ Kde vás zaujmou slovenské tradice a folklór?

Zažít lyžovačku v místě plném tradic a slovenského folklóru můžete hned na několika místech tohoto regionu. Asi nejznámějším skiareálem v sousedství turisticky světoznámé destinace je Vrátná, kam se dostanete jedině přes legendární Terchovou. Dalším významným místem, kde se lyžuje doslova v kulisách slovenských tradic, je Ski Javorinka v Čičmanech. V obci se dodnes dochovaly původní dřevěnice s typickými čičmanskými motivy a vzory, které jste už mohli vidět dokonce i na reprezentačních či olympijských dresech slovenských sportovců.

Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.