Nejlépe hodnocené skiareály

Kvalita/Cena

Perfektní sjezdovky, kvalitní služby, dobré zázemí, ubytování na dosah a optimální poměr kvality a ceny. Ideální místo pro skvělou lyžařskou dovolenou na sněhu.

Šumava - Nejlépe hodnocená lyžařská střediska | Jaké jsou nejoblíbenější skiareály?

Uživatelé OnTheSnow hodnotí skiareály v regionu Šumava v mnoha kategoriích. Který skiareál je nejvhodnější pro rodiny s dětmi? Který má nejlepší sjezdovky? Kde najdete nejlepší snowparky? Ve kterém středisku je nejlepší apres-ski zábava? Naši uživatelé vám svůj názor sdělují tady – a vy můžete samozřejmě připojit ten svůj.

Naplánuj si pobyt

Skiareály - Šumava FAQ

Lyžařská střediska a lyžování na ŠumavěŠumava se nachází na hranicích České republiky, Rakouska a Německa. Nejvyšším vrcholem Šumavy na české straně je Plechý (1278 m n.m.), na německé straně v Bavorském lese, který je součástí stejného pohoří, je ale ještě vyšší vrchol - Velký Javor (Großer Arber, 1456 m n.m.). Největším šumavským lyžařským střediskem je rodinný Skiareál Lipno u Lipenské přehrady. Sjezdovky tady kulminují ve výšce 900 metrů. Výše položené svahy najdete na Špičáku v Železné Rudě nebo na Zadově.Celá Šumava je doslova protkaná sítí udržovaných stop pro běžkaře. Na lipenské přehradě mohou bruslaři při vhodných klimatických podmínkách využít zamrzlou vodní plochu.Specifickým jevem Šumavy jsou ledovcová jezera vyskytující se ve výšce kolem 1 000 m.n.m. Podstatná část Šumavy je součástí chráněné krajinné oblasti a národního parku Šumava. Nalezneme zde také jeden ze dvou českých pralesů, prales Boubín. Pro turistiku je Šumava vhodná celoročně, v létě pro vodní sporty na lipenské přehradě, v zimě pak je rájem mnoha lyžařů, snowboardistů i běžkařů v mnoha lyžařských areálech. Téměř celoročně lze provozovat pěší i cykloturistiku.
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.