Tignes Mapa sjezdovek

Tignes Mapa sjezdovek

Poznejte skiareál Tignes - podívejte se, jak vypadá mapa střediska Tignes, naplánujte si lyžování na další den nebo si znovu připomeňte tratě, které jste už na lyžích projeli. Kliknutím na mapu níže se obrázek zobrazí v nejvyšší kvalitě.
Tignes resort's trail map

Lyžařské terény Tignes

► Sjezdovky v Tignes

Tignes se může pochlubit nejdelší lyžařskou sezónou v celé Francii. Sjezdovky jsou lyžařům k dispozici už od konce září a lyžuje se na 150 kilometrech sjezdovek. Jakmile napadne dostatek sněhu, otevírá se i spojení se sousedním střediskem Val d'Isère. Potom je v celé lyžařské oblasti l'Espace Killy upravovaných dokonce 300 km sjezdovek všech stupňů obtížnosti.

 

► Snowparky, fun slopes a boardercrossové tratě v Tignes

Co se týče zábavy, je Tignes bezpochyby jedním z nejlépe vybavených lyžařských středisek: se svou boardercrossovou tratí, dvěma snowparky, U-rampou a Gliss Parkem nabízí lyžařskou zábavu skutečně pro každého! 

U-rampa: každoročně se tu setkávají nejlepší snowboardeři světa na Winter X Games, ale mimo tuto soutěž, která se koná vždy v březnu a trvá 14 dní, je U-rampa k dispozici všem odvážným snowboardistům, kteří mají rádi výzvy a adrenalin...

- Snowpark na ledovci: Nachází se v nadmořské výšce 3400 metrů a skládá se z několika desítek překážek v setupech pro začátečníky, pokročilé i experty.

- Swatch Snowpark Tignes se nachází u výstupní stanice lanovky Merles a je vybaven 10 sněžnými děly, aby příznivci freestylu mohli předvádět své skoky a triky na různých překážkách, které jsou během sezóny neustále upravovány a shapeovány. Zdarma je všem k dispozici oblíbený Big Air.

- Boardercrossová trať je dostupná vlekem Col du Palet nebo sedačkovou lanovkou Grattalu. Na trati nechybějí ostré zatáčky, klopenky, vlny či boule. Celá trať je dlouhá 1400 metrů.

- Gliss' Park: Tento oblíbený freestylový park se nachází přímo na sjezdovce Millonex, na kterou se dá dostat stejnojmenným vlekem nebo lanovkou Palafour. V parku najdete mini boardecross a trať pro paralelní slalom, což z něj činí zábavnou zónu, přístupnou lyžařům a snowboardistům všech úrovní.

 

► Letní lyžování v Tignes

V létě (zpravidla v červenci a srpnu) se lyžuje na ledovci Grande Motte. K dispozici je 20 km upravených sjezdovek, které využívají i mnohé lyžařské kluby a národní týmy v rámci letní přípravy. Letní lyžařské terény nabízejí převýšení 450 metrů a kromě sjezdového lyžování tady můžete podniknout nějakou tu freestyle session ve snowparku, nebo se opalovat na terase s panoramatickým výhledem do okolí....

 

► Lyžařské terény pro začátečníky

Tignes nezapomíná ani na začátečníky, kteří se své první obloučky na lyžích či snowboardu mohou učit ve volně přístupných zónách se speciálním vybavením pro začátečníky. Takových cvičných lokalit najdete v Tignes celkem 5.

 

Stav střediska: Zavřeno

0/8
Zelené sjezdovky
0/34
Modré sjezdovky
0/20
Červené sjezdovky
0/17
Černé sjezdovky

Naplánuj si dovolenou

Víc o lyžařském terénu

10%
Zelené sjezdovky
43%
Modré sjezdovky
25%
Červené sjezdovky
22%
Černé sjezdovky
79
Sjezdovky celkem
150 km
Sjezdovky celkem
5 km
Nejdelší sjezd
150 km
Sjízdný terén
175 ha
Zasněžování
60 km
Zasněžování
Copyright © 1995-2022 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.