Nejlépe hodnocené skiareály

Kvalita/Cena

Perfektní sjezdovky, kvalitní služby, dobré zázemí, ubytování na dosah a optimální poměr kvality a ceny. Ideální místo pro skvělou lyžařskou dovolenou na sněhu.

Orava - Nejlépe hodnocená lyžařská střediska | Jaké jsou nejoblíbenější skiareály?

Uživatelé OnTheSnow hodnotí skiareály v regionu Orava v mnoha kategoriích. Který skiareál je nejvhodnější pro rodiny s dětmi? Který má nejlepší sjezdovky? Kde najdete nejlepší snowparky? Ve kterém středisku je nejlepší apres-ski zábava? Naši uživatelé vám svůj názor sdělují tady – a vy můžete samozřejmě připojit ten svůj.

Naplánuj si pobyt

Skiareály - Orava FAQ

Lyžařská střediska a lyžování na Oravě

Orava se nachází ve východní části slovensko-polské hranice na severu Slovenska. Do území Oravy na východě zasahují výběžky Západních Tater, zvané také Roháče. Zima na Oravě je díky specifickému místnímu klimatu bohatá na sníh. Na Oravě se nacházejí převážně tradiční lyžařská střediska s přátelskou domáckou atmosférou, jako třeba Ski Zábava v Hruštíně nebo Ski park Racibor v Oravském Podzámku, kde se lyžuje v kulisách monumentálního Oravského hradu. Na Oravě je ale také několik lyžařských středisek, kde si najdou lyžařské vyžití celé rodiny a všechny typy lyžařů - takový je například největší oravský skiareál na Kubínské holi nebo východněji situované Roháče-Spálená v pohoří Západních Tater.

Věděli jste (o oravských lyžařských střediscích)?

♦ Jaký oravský skiareál je největší?

Největším lyžařským střediskem v oblasti je Kubínska hoľa. Nabízí 14 sjezdovek všech stupňů obtížnosti, obsluhovaných 11 lanovkami a vleky.

♦ Jaké oravské lyžařské středisko je nejvýše položené?

Nejvýše položeným oravským střediskem je skiareál Roháče-Spálená u Zuberce. Nejvyší bod střediska se nachází v nadmořské výšce 1454 metrů. Středisko je proslulé bohatou sněhovou nadílkou a dlouhou zimní sezónou - obvykle se tady lyžuje až do začátku května.

♦ Kde na Oravě jsou nejprudší sjezdovky?

V našem aktuálním přehledu nejprudších sjezdovek na Slovensku najdete tři zmínky o oravských skiareálech. Kromě Roháčů - Spálené je to i tzv. Malá Lučivná a Kozinec.

♦ Které lyžařské středisko je nejvstřícnější k rodinám s malými dětmi?

Ve většině lyžařských středisek se kromě sjezdovek nacházejí i vyhrazené zóny pro děti a různé nelyžařské atrakce. Střediskem, které se nejvíc soustředí na rodiny s dětmi, je Orava Snow v Oravské Lesné. Další zajímavostí Oravské Lesné je, že se nachází v nejchladnějším slovenském údolí, díky tomu se zde sníh drží opravdu dlouho do jara.

♦ Který oravský skiareál nabízí i wellness?

Lyžování ve středisku Meander Skipark Oravice je zpestřeno bohatou wellness nabídkou. Jedná se o slovenský unikát - termální bazény jsou totiž součástí lyžařského střediska. Jde tedy o jediné slovenské ski-in ski-out středisko. Středisek, v jejichž blízkosti se nacházejí i příležitosti pro relax a wellness, je ale samozřejmě víc. Velký aquapark s tobogány a wellness je také v Dolním Kubíně.

♦ Jaké památky stojí za to na Oravě navštívit?

Mezi atraktivní celoročně otevřené kulturní památky Oravy řadíme Oravský hrad v Oravském Podzámku, Muzeum oravské vesnice v Zuberci a Oravskou lesní železnici v Oravské Lesné.

Dalšími kulturními památkami v regionu jsou evangelický dřevěný kostel v Leštinách (5 km od Dolního Kubína) a římskokatolický dřevěný kostel v Tvrdošíně. Oba kostely jsou zapsány v Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Během zimy jsou přístupné, ale jen po předchozí telefonické objednávce.

Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.