DEMÄNOVSKÁ DOLINA (11. říjen 2018) – Členové zákaznického programu GOPASS společnosti Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) si od října letošního roku budou moci využívat výhod spojených s členstvím v GOPASSu už i v rakouských Alpách. Společnost TMR podepsala v úterý 9. října dohodu o spolupráci s Mölltaler Gletcherbahnen Gesellschaft mbH & CO KG, na jejímž základě může TMR prostřednictvím svého prodejního online kanálu GOPASS prodávat skipasy do ledovcového lyžařského střediska Mölltal a jeho sesterského střediska Ankogel – Mallnitz. Víc než 1,13 milionu klientů ze Slovenska, z Čech i z Polska, registrovaných v GOPASSu, bude dostávat výhodné nabídky lyžování už i do rakouských Alp.

 

„Dohoda o spolupráci s rakouskými středisky je významným mezníkem v našem podnikání. Registrovaní členové v programu GOPASS, ale i ti, kteří se registrovat teprve chystají, mají kromě tatranských středisek Jasné, Štrbského Plesa, Tatranské Lomnice, polského Szczyrku a českého Špindlerova Mlýna možnost atraktivní nabídky skipasů na Mölltalerský ledovec nebo do střediska Ankogel Mallnitz v rakouských Korutanech. Věříme, že to lyžaři budou vnímat jako zajímavou alternativu k dosud nabízeným službám. Ledovec Mölltal patří mezi 8 rakoukých ledovců, na kterých se dá lyžovat 10 měsíců v roce se stoprocentní garancí sněhu v nadmořské výšce až 3122 m n.m. Do budoucna zvažujeme investice v regionu, a to do hotelového a restauračního segmentu,“ komentoval spolupráci Bohuš Hlavatý, generální ředitel a předseda představenstva TMR.

 

Heinz Schultz, provozovatel lyžařského střediska a jednatel Mölltaler Gletscher se vyjádřil následovně: „Naše rodinné podnikání považujeme za srdeční záležitost, jejímž cílem je být úspěšní a nadále investovat do kvality služeb. To je ale možné jedině, pokud budeme růst rozumně. A proto vítáme obchodní spolupráci s důležitým a silným partnerem, jakým je právě slovenská společnost TMR. Jsme přesvědčeni, že tahle spolupráce prospěje našemu regionu a budeme moci i díky slovenským partnerům očekávat příliv nových a spokojených hostů.“

 

Lyžařské středisko Mölltal v jediné ledovcové oblasti Korutan nabízí sjezdovky všech obtížností, mezi nejpopulárnější patří téměř 7 km FIS sjezd, který využívají při trénincích i reprezentační lyžaři. Sezóna na Mölltalerském ledovci trvá od půlky června do následujícího května s výškou sněhové pokrývky dosahující v top sezóně až 450 cm. Středisko má sjezdovky pro začátečníky, ale i pro pokročilé freeridery. K zajímavostem patří pozemní lanovka Mölltaler Gletscher Express, která vyveze do výšky 2 234 m n.m. během 8 minut 220 pasažérů, přičemž překonává na trati delší než 4,7 km převýšení 1012 m. Nelyžaři si mohou vychutnat panoramatickou restauraci Ice Palace v nadmořské výšce 2 800 m n.m, odkud je uchvátí nádherná scenérie 28 vrcholů. Středisko je vybavené lyžařskými školami, restauracemi, parkováním, skibusy, půjčovnami lyží, snowparkem a dalšími atrakcemi. Vzdálenost z Prahy je 560 km.

Mapa sjezdovek v ledovcovém středisku Mölltal

 

Lyžovačka ve středisku Mölltal

 

Orientační mapka středisek v okolí Mölltalu

 

Lyžařský areál Ankogel Mallnitz (20 km od střediska Mölltal) se nachází v národním parku Hohe Tauern mezi Korutany a Salzburskem a je vynikajícím cílem pro zpestřední lyžovačky v tomto regionu, především pro perfetkní terény, většinou nad pásmem lesa. Ankogel Mallnitz má středně náročné sjezdovky v nadmořské výšce od 1287 – 2636 m n.m a k dispozici 12,8 km lyžařských tratí. Obě střediska využívají společný skipas.

Lyžovačka ve středisku Ankogel

 

Mapa tratí ve středisku Ankogel

 

Lyžování na Ankogelu