Čeština

Čtyři luxusní penziony v Alpách, kde by chtěl každý prožít dovolenou

22. duben 2018 | Skiinfo/OnTheSnow

Zprávy z regionu: Švýcarsko, Francie, Rakousko

Střediska v tomto článku: Lech Zürs am Arlberg, Verbier, Zermatt, Tignes

K posezení a odpočinku láká překrásná terasa chaletu Chouqui ve Verbier

K posezení a odpočinku láká překrásná terasa chaletu Chouqui ve Verbier

Copyright: www.skiverbierexclusive.com

Soukromý komorník, dechberoucí panoramata, šampaňské tekoucí proudem, plný luxus? Proč ne, vlastně vám nic nebrání, abyste se měli na dovolené jako v bavlnce. No, možná jen cena. Ale představit si to můžeme, viďte....

Objevili jsme čtyři luxusní, stylové alpské penziony, v nichž byste určitě chtěli strávit lyžařskou dovolenou. Samozřejmě pokud byste našli po kapsách těch pár drobných... Jak by se vám líbila tahle místa?

 

Chalet Zermatt Peak  - © CZP Chalet Zermatt Peak

Chalet Zermatt Peak

Copyright: CZP Chalet Zermatt Peak

Chalet Zermatt Peak v Zermattu (Švýcarsko)

Chalet Zermatt Peak je určitě jedním z nejdražších a nejkrásnějších ubytovacích zařízení pro milovníky lyžování a hor vůbec. V letech 2013 a 2015 získal titul "Nejlepší chalet ve Švýcarsku". Chalet (čti šalé) je chata, postavená v alpském architektonickém stylu. A Chalet Zermatt Peak je tedy pořádně luxusní chata - za jejím názvem se skví pět hvězdiček a jednu další má zdejší kuchař od Michelina. O pohodlí osazenstva se starají recepční, pokojské i další personál. Ubytovaní mají k dispozici helikoptéru, šampaňské na uvítanou, krytý bazén, saunu, masáže a spoustu dalších vymožeností. K nim patří i skipasy či osobní lyžařský instruktor. V ceně je i průvodce Zermattem. A když jsme u té ceny, ta se pohybuje v sumách, které jsou úplně mimo dosah běžného Pepy Nováka: Za týdenní pobyt tady zaplatíte minimálně 55.000 švýcarských franků (kolem 1,385 milionu českých korun). Nejdražší je první týden v lednu: směšných 185.000 franků (kolem 4,7 milionu Kč). 

Ale mrkněte na ty «fotky» - kdo už by tady nechtěl strávit týden na lyžích?

Více informací a rezervace: http://www.chaletzermattpeak.com

 

Chalet Chouqui, Verbier  - © www.skiverbierexclusive.com

Chalet Chouqui, Verbier

Copyright: www.skiverbierexclusive.com

Chalet Chouqui, Verbier (Švýcarsko)

V tomhle luxusním prázdninovém "domku" může trávit dovolenou 18 osob. Cena za týdenní pobyt ovšem není nikterak nízká, pohybuje se okolo 150.000 švýcarských franků (asi 3,8 milionu Kč). A co za tuhle sumičku můžete očekávat? 9 ložnic, 15-metrový bazén, jacuzzi, parní lázeň, kino, hernu se spoustou elektronických automatů, soukromého řidiče, 12 lidí z hotelového personálu... a nádherný výhled na Verbier. K dolní stanici lanovky Savoleyres je to z chaty Chouqui jen pár metrů. Na nákupy v centru městečka je to také co by kamenem dohodil. A dobrá zpráva pro skrblíky: Za potraviny v obchodech utrácet nemusíte, sofistikovaný catering hotelové kuchyně chaletu Chouqui je v ceně pobytu.

Více informací a rezervace: http://www.skiverbierexclusive.com/chouqui.htm

Víc fotografií z chaletu Chouqui najdete «zde».


Chalet Quezac - Tignes  - © Sudpresse/Vincent Lorent

Chalet Quezac - Tignes

Copyright: Sudpresse/Vincent Lorent

Chalet Quezac, Tignes (Francie)

Nový Chalet Quezac, patřící bývalému freeridovému mistru světa Guerlainu Chicheritovi, si můžete na týden pronajmout za pouhých 20.000 eur (něco přes půl milionu korun). Když vezmete v úvahu, že se sem vejde 16 lidí (12 dospělých a 4 děti), není to zase tak drahé. Kromě moderního a mírně uměleckého designu se mohou hosté spolehnout na luxus na každém kroku i na širokou škálu dostupných volnočasových aktivit, od kulečníkového stolu a stolního tenisu až po vlastní fitnes centrum. Lyžaři i nelyžaři tady mají k ruce bohatě zásobený vinný sklípek a samozřejmě i plnou penzi, 3D televizory, jacuzzi, osobního šoféra, obrovskou terasu s výhledem na Tignes, nádherný krb na dřevo, osvětlený venkovní bar, prostornou otevřenou kuchyni a mnoho dalšího. K tomu samozřejmě jedno z nejlepších francouzských lyžařských středisek - Tignes nabízí nejen 150 km upravených sjezdovek, ale také nesčetné množství variant pro freeride.

Více informací a rezervace: https://www.ultimateluxurychalets.com/luxury-chalet-quezac-tignes-les-brevieres

 

Galerie

Chalet Chouqui, Verbier - © www.skiverbierexclusive.com
Chalet Zermatt Peak - © CZP Chalet Zermatt Peak
Chalet Quezac - Tignes - © Sudpresse/Vincent Lorent
Chalet Chouqui, Verbier (Švýcarsko) - © www.skiverbierexclusive.com

Zobrazit vše

Chalet N, Lech am Arlberg (Rakousko)

Chalet N ve vísce Oberlech nemá co do nabízeného luxusu v Alpách konkurenci. Mezi prominentní zdejší hosty patří nizozemský král Willem-Alexander s manželkou, přilehlé lyžařské středisko je navíc jedním z nejexkluzivnějších a nejkrásnějších resortů v celých Alpách. Luxus v pojetí Chaletu N, to je třeba komorník, kvalitní vína, tituly ověnčený šéfkuchař, soukromý řidič, domácí kino, nevšední interiéry, obrovský salón krásy nebo lázně s řadou saun a venkovním jacuzzi. O spokojenost hostů se stará dvacetičlenný personál. A ta spokojenost něco stojí: týden v této chatě, kde se nachází 7 královských apartmánů, přijde na 250.000 eur (6,750 milionu Kč)! Kvůli komfortu není možné pronajmout si apartmány jednotlivě, hosté přece musejí mít své pohodlí! Buď tedy berete všechno, nebo nic. A jestli nejste miliardáři, tak asi spíš to nic.

Více informací a rezervace: http://www.chalet-n.com/

Reklama

Reklama

Reklama