Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 1v kvalitě sjezdovek v regionu Korutany
Všechny recenze

Přehled

Lyžařské středisko Mölltal

Na Mölltalu, v jediné ledovcové lyžařské oblasti v Korutanech trvá zimní sezóna mnohem déle než v jiných lyžařských střediscích, především je tu však nejlepší sníh. Na vrchol střediska se dostanete díky nejdelší podzemní lanovce v Alpách, Gletscher Expressu, za pouhých osm minut, a hned můžete začít vstřebávat "třítisícové" zážitky.

► Co byste měli vědět

Zdejší terény nabízejí 17 kilometrů upravených sjezdovek s krásným výhledem na okolní hory. 90% tratí je v případě potřeby technicky zasněžováno, takže až do května se nemusíte obávat nedostatku sněhu. Na ledovci však závěr zimní sezóny znamená vlastně jen krátkou dvouměsíční přestávku, ještě před koncem června se zdejší sjezdovky znovu otevírají lyžařům, kteří milují letní lyžování. Nezřídka právě na Mölltalu narazíte v létě na reprezentační lyžaře, kteří zde absolvují trénink. 

Na Mölli, jak se zdejšímu ledovci důvěrně přezdívá, tak můžete lyžovat v podstatě po celý rok. Ozvlášť oblíbený je sedmikilometrový FIS sjezd, na kterém si pořádnou porci zábavy užijí nejen profesionálové. Za návštěvu stojí také Gletscher-Snowpark, kde si můžete vyzkoušet jízdu v boulích, různé klopenky, kickery, skoky i boardercrossovou trať. Pestré vyžití pro akční typy!

Dalším skvělým způsobem, jak se v zimě na Mölli zabavit, je sjet dolů k jezeru Stübele See, kde se nachází samoobslužný restaurant Eissee a kromě rozlehlé slunečné terasy v nadmořské výšce 2800 metrů má také rozsáhlou nabídku občerstvení.

Vysokohorské terény na Mölltalu nabízejí i dostatek příležitostí pro milovníky lyžování v prašanu, zdejší freeridové sjezdy jsou však trochu náročnější, nepříliš vhodné pro off-piste začátečníky.

 

► Slovenský majitel ledovcového střediska

V létě 2019 ohlásil akvizici nový majitel a provozovatel ledovcového skiareálu Mölltal, slovenská společnost TMR, která kromě tatranských středisek provozuje i skiareál ve Špindlerově Mlýně, na Ještědu nebo v polském Szczyrku. Lyžaři se tak mohoui těšit na ohlášenou modernizaci dopravních zařízení i rozšíření a vylepšení služeb v lyžařském středisku.  

► Nákup skipasů přes internet

Jednou z předností nového provozovatele skiareálu je propracovaný systém elektronického nákupu skipasů přes portál gopass.cz. Skipasy do všech středisek patřících do skupiny TMR lze pohodlně zakoupit přes internet, kde navíc získáte nejvýhodnější ceny, nebudete muset čekat ve frontě u klasické pokladny a získaný čas můžete naplno využít pro lepší a delší lyžařské zážitky na ledovci. 

Naplánuj si pobyt

Půjčovny lyží

Kdy je nejvíc sněhu?

Průměrně nasněží

126cm
79cm
53cm
27cm
4cm
95cm
lis
76cm
pro
105cm
led
100cm
úno
85cm
bře
83cm
dub
37cm
kvě
4cm
čvn

Víc o lyžařském terénu

Modré sjezdovky
15%
Červené sjezdovky
58%
Černé sjezdovky
27%
Sjezdovky celkem
16
Nejdelší sjezdovka
7 km
Sjízdný terén
36 km
Zasněžování
189 ha
Zasněžování
15 km

Počet vleků: 9

Kabinkové lanovky
2
Expresní 6-sedačky
1
4-sedačky
2
2-sedačky
2
Lyžařské vleky
2

Nadmořská výška

Údolí
1200m
Vrchol
3122m
Převýšení
1922m

Důležité termíny

05 listopad, 202305. 11. 2023
Plánovaný start sezóny
16 červen, 202416. 06. 2024
Plánovaný konec sezóny
325
Délka sezóny (dny)
315
Délka minulé sezóny (dny)
N.A.
V provozu (roky)
0cm
Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.