Nejlépe hodnocené skiareály

Kvalita/Cena

Perfektní sjezdovky, kvalitní služby, dobré zázemí, ubytování na dosah a optimální poměr kvality a ceny. Ideální místo pro skvělou lyžařskou dovolenou na sněhu.

Beskydy - Nejlépe hodnocená lyžařská střediska | Jaké jsou nejoblíbenější skiareály?

Uživatelé OnTheSnow hodnotí skiareály v regionu Beskydy v mnoha kategoriích. Který skiareál je nejvhodnější pro rodiny s dětmi? Který má nejlepší sjezdovky? Kde najdete nejlepší snowparky? Ve kterém středisku je nejlepší apres-ski zábava? Naši uživatelé vám svůj názor sdělují tady – a vy můžete samozřejmě připojit ten svůj.

Naplánuj si pobyt

Skiareály - Beskydy FAQ

Lyžařská střediska a lyžování v Beskydech

Moravskoslezské Beskydy se nacházejí na východě České republiky na hranicích se Slovenskem a Polskem. Jsou rovněž nejrozsáhlejším pohořím Západních Karpat. Nejvyšším vrcholem Beskyd je Lysá hora (1323 m.n.m.), turisticky známé jsou také vrcholy Radhošť (1129 m.n.m.), Kněhyně (1257 m.n.m.), Smrk (1276 m.n.m.) nebo Travný (1203 m.n.m.). Lyžaři mají v Beskydech dostatek příležitostí k vyžití, ať už jde o děti, začátečníky, rekreační lyžaře nebo zdatnější a náročnější sportovce.

Věděli jste, že Moravskoslezské Beskydy jsou největší chráněnou krajinnou oblastí v republice?

Věděli jste (o beskydských lyžařských střediscích)?

♦ Který beskydský skiareál je největší?

Největším lyžařským střediskem, které se nachází na pomezí Beskyd a Javorníků, je Ski centrum Kohútka, ležící přímo na česko-slovenské hranici s přístupem z obou zemí.

♦ Které středisko má nejlepší tratě pro začátečníky?

Ideální pro začátečníky a rodiny s dětmi jsou sjezdovky ve skiareálu Bílá, kde nejmírnější sjezdovky tvoří 70% všech lyžařských terénů. Vyváženou směs lehkých a středně náročných sjezdovek nabízí Kyčerka, ale i trochu severněji ležící skiareály Sachovka a Rališka.

♦ Kde mají zajímavé terény pro sportovně založené lyžaře?

Středně pokročilí a zdatnější lyžaři si přijdou na své ve středisku Razula nebo na Kohútce, ale i v Mostech u Jablunkova těsně pod česko-polskou hranicí.

♦ Kde v Beskydech je možné spojit lyžování a wellness?

Některé z beskydských horských středisek zaujmou návštěvníky i svou nabídkou wellness služeb, které lyžaři po celém dni na sjezdovkách určitě ocení. Nejvyhledávanější je určitě valašský resort Razula, nabídku wellness služeb rozšiřují i ve Ski Parku Gruň.

♦ Které místo je v Beskydech turisticky nejvyhledávanější?

Je to samozřejmě Radhošť s proslulým Radegastem a ikonickými stavbami na Pustevnách. Pustevny donedávna fungovaly také jako lyžařské středisko, posledních pár let ale zdejší vleky stojí. Zpracována je studie obnovy a modernizace lyžařského střediska, momentálně je však ještě stále ve schvalovacím procesu. Pustevny tak jsou aktuálně dostupné pouze pro běžkaře a pěší turisty.

Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.