Čeština

Západní Slovensko Lyžařská střediska

Lyžařská střediska a lyžování na Západním SlovenskuNa území Západního Slovenska se nachází několik horských celků, například Bílé Karpaty, Strážovské vrchy, Považský Inovec nebo Myjavská pahorkatina.
V bratislavském regionu se nacházejí dvě lyžařská střediska: Pezinská Baba a Zochova chata - Piesok. Sjezdovky na Pezinské Babě jsou vhodné pro všechny typy lyžařů, ty na Zochově chatě jsou spíše pro začátečníky. Obě střediska jsou vybavena technickým zasněžováním a nabízejí večerní lyžování. Lokality plní funkci příměstských středisek pro obyvatele Bratislavského kraje a patří k nejjižněji situovaným skiareálům na Slovensku.


V našem seznamu lyžařských středisek Západního Slovenska najdete i další skiareály, které sice leží severněji (Bezovec či Kálnica) nebo východněji (Drozdovo), přesto však patří k oblíbeným blízkým cílům lyžařů z Bratislavy a okolí.
♦ Jaké turistické atrakce na Západním Slovensku stojí za návštěvu?


Západní Slovensko je bohaté jak na přírodní, tak i na kulturní památky. Určitě se vyplatí navštívit Trnavu, Nitru, Bratislavu nebo Trenčín, jeskyni Driny, zámek Smolenice nebo hrad Červený kámen.


♦ Kam po lyžovačce na wellness?


Po lyžování si dopřejte odpočinek v lázních Piešťany, Smrdáky nebo Trenčianské Teplice.

0
středisek s víc než 20 cm nového sněhu

Reklama

Reklama

Fotografie Západní Slovensko

AKTUALITY

Nejprudší slovenské sjezdovky 2020 ©TMR, a.s.

Nejprudší slovenské sjezdovky 2020

Pokud jsi zkušený lyžař, který vyhledává adrenalin a možná i trochu té jízdy na neupravených terénech, v našem přehledu nejprudších sl...

    Reklama