Čeština

Via Lattea Lyžařská střediska

Via Lattea hostila v roce 2006 Olympijské hry v Turíne a nabízí sjezdovky šampiónů: perfektní vleky, jedinečné sjezdovky a moderní zasněžovací systém.
Via Lattea má co nabídnout. Je největším mezinárodním lyžařským střediskem v Evropě, spojující Sestrieres, Sauze d'Oulx, San Sicario, Cesana, Oulx, Claviere a Pragelato v Itálii s Montgenèvre ve Francii. Více než 400 km propojených sjezdovek spojuje vrchy Cesana (1350 m) a Motta (2800 m).
Via Lattea je synonymem širokých, otevřených sjezdovek, slunečných a panoramatických výhledů. Spojuje tradiční vesničky s moderními městy, která nabízejí návštěvníkům komfort a zábavu. Rozmanitost a rozličnost této lyžařské oblasti uspokojí profesionální lyžaře, ale i začátečníky. Speciálně vybavené parky jsou připravené pro snowboardisty a freestyle lyžaře. Pokročilí lyžaři se mohou vydat i mimo sjezdovky, do freeride zón. Mnoho pozornosti je věnováno i nejmenším lyžařům, pro něž jsou připraveny dětské parky, které umožňují bezpečnou lyžovačku. Pro milovníky jídla je k dispozici více než 30 tradičních vysokohorských restaurací.

Lyžařská oblast Via Lattea je snadno dostupná. Nachází se jen hodinu cesty od letiště „S.Pertini“ v Torino-Caselle, dvě hodiny od Milána, Ženevy a letiště v Nice. Nejbližší nádraží se nachází v Oulx, kde mají zastávku mnohé vlaky z Říma, Turína, Lyonu a Paříže. Najdete zde i frekventovanou autobusovou dopravu, která spojuje celou oblast do jednoho celku. Pokud se do této oblasti vydáte autem, nachází se jen tři kilometry od odbočky „Sauze d'Oulx – Cesana – Claviere – Sestriere" na dálnici A32.

V létě si můžete Via Latteu užít v jiném duchu. Nabízí příležitosti k mnoha sportům jako například turistika, jízda na koních, cyklistika, horolezectví nebo golf. Je to skutečná horská dovolená.

0
středisek s víc než 20 cm nového sněhu

Reklama

Reklama

Fotografie Via Lattea

Reklama