Přehled

Lyžařské středisko Hintertux

"Lyžování 365 dní v roce" - skoro žádná jiná lyžařská oblast v Rakousku nedokáže návštěvníkům nabídnout nepřetržitý lyžařský provoz. Ledovec Hintertux si to může dovolit. Úplně na konci údolí Zillertal lyže ani snowboardy ani na den nezahálejí - ať už je jaro, léto, podzim nebo zima, Hintertux nabízí pestrou směs sjezdovek v každém ročním období. Jen kousek za posledními hotely usazenými v malé obci Hintertux na vás čekají velkokapacitní lanovky směřujících k Sommerbergalm a Tuxer Fernerhaus.

► Náš tip na nejlepší lyžování na Tuxu

Už za jízdy Gletscherbusem - jednou z přibližovacích lanovek mířících na ledovec, můžete vidět zářící bílé ledovcové svahy a perfektně upravené sjezdovky na úbočích hory Gr.Kaserer. Poté, co vystoupíte z lanovky Gletscherbus 3 a máte za sebou poslední fázi cesty, ocitáte se ve výšce 3250 metrů nad mořem - čas na malé zastavení, pokochejte se úžasným panoramatem, které se vám nabízí. Vyhlídková terasa na horní stanici je dokonalé místo pro zachycení vašich vysokohorských vzpomínek čočkou fotoaparátu. Na protější straně můžete vidět mohutný vrchol Olperer Spitze (3476 m) se stejnojmennými vleky a perfektně upravenými sjezdovkami. Tento východní svah se dopoledne vyhřívá ve slunečních paprscích, a tak jsou vleky Olperer příliš lákavé, než abyste je minuli bez povšimnutí. Navíc se tady nachází snowpark "Better Park Hintertux", což je důvod, proč tu občas bývají fronty. Ale jedna věc je jistá: Na tyhle svahy stojí za to počkat!

 

Potom doporučujeme přejít k sedačkové lanovce Schlegeis. Ta se nachází na jižním svahu, což znamená, že zdejší sníh měkne nejdříve. Často tu bývají nejlepší podmínky pro lyžování mezi 11. a 13. hodinou. Sklon sjezdu je tak akorát pro velké, razantní carvingové oblouky a sedačková lanovka pomáhá znovu nabrat síly na další sjezdy. Přímo na vrcholové stanici lanovky Schlegeisbahn čeká na své návštěvníky pěkná malá ledovcová restaurace. Vzhledem k omezenému počtu míst je dobré zajít tam buď před polednem, anebo až později. Kolem poledního tady bývá dost plno. Narozdíl od velké samoobslužné restaurace na Tuxer Fernerhaus je to tady moc příjemné, útulné a romantické. A výhled na jižní panoramu vás dostane!

Nejpozději po tomto malém občerstvení je na čase vrátit se zpátky na svahy Kasereru. Oba zdejší vleky jsou prodlouženou páteří celého střediska. Kaserer 1 zpřístupňuje po pravé i po levé straně podél své dráhy dvě dokonalé carvingové pisty, které jsou díky své šířky a sklonu ideální na středně dlouhé oblouky. Vlek Kaserer 2 nabízí o něco menší stoupání, zpřístupňuje jednoduché a zábavné sjezdy vhodné zejména pro začátečníky. V zimě tady bývá v provozu ještě i starší dvojsedačka "Lärmstange". Ta nezpřístupňuje žádné upravené sjezdovky, pouze lyžařské cesty. Freerideři a milovníci hlubokého prašanu budou tuto "tichou" část Tuxu milovat! 

Trochu stranou od ledovce Hintertux se nachází ještě malá lyžařská oblast kolem Tuxerjoch. Zdejší 4-sedačkou se dostanete na dvě velké sjezdovky, na nichž si užijete skutečně bohaté lyžařské zážitky, a to díky mnoha vlnám a hřebenům. Ve dnech, kdy je na ledovci až příliš rušno, vyplatí se vydat se sem - tato oblast bývá často otevřena už na začátku listopadu. Od Sommerbergalm nebo z Tuxerjoch začínají dva dlouhé sjezdy do údolí, až do obce Hintertux.

► Pro rodiny s dětmi

Na Tuxu lyžují zadarmo jen nejmenší děti do 5 let věku (v doprovodu platících rodičů). Přesto je Hintertux vyhledávanou lokalitou pro rodiny s dětmi, zdejší nabídka dětských atrakcí a mírných sjezdovek je totiž obrovská. Fantastická je Kidsslope Hintertux - zóna se spoustou lyžařských atrakcí pro nejmenší. Funslope se nachází v začátečnickém sektoru v lokalitě Sommerbergalm a hned na jejím začátku jsou připraveny dva sněžné tunely, oddělené prudkou zatáčkou, dále pokračuje zvlněná trať pro trénink stability a další zábavné prvky. Funslope obsluhuje samotatný vlek, takže ji děti mohou absolvovat opakovaně dle libosti.

Naplánuj si pobyt

Půjčovny lyží

Kdy je nejvíc sněhu?

Průměrně nasněží

106cm
67cm
45cm
23cm
8cm
88cm
lis
54cm
pro
80cm
led
48cm
úno
51cm
bře
59cm
dub
45cm
kvě
8cm
čvn

Víc o lyžařském terénu

Modré sjezdovky
40%
Červené sjezdovky
50%
Černé sjezdovky
10%
Sjezdovky celkem
20
Nejdelší sjezdovka
12 km
Sjízdný terén
60 km

Počet vleků: 20

Kabinkové lanovky
6
Expresní 6-sedačky
2
4-sedačky
1
3-sedačky
1
2-sedačky
2
Lyžařské vleky
8

Nadmořská výška

Údolí
1500m
Vrchol
3250m
Převýšení
1750m

Důležité termíny

06 září, 202406. 09. 2024
Plánovaný start sezóny
05 září, 202505. 09. 2025
Plánovaný konec sezóny
N.A.
Délka sezóny (dny)
N.A.
Délka minulé sezóny (dny)
75
V provozu (roky)
900cm
Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.