Piemont

Alpe Devero Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 10pro rodiny v regionu Piemont
Všechny recenze

Alpe Devero je malé lyžařské středisko v italském Piemontu. Areál, který je obklopen přírodním parkem, nabízí na relativně malé ploše příležitosti pro alpské lyžaře, freeridery, běžkaře i snowboardisty na svazích s převýšením téměř 600 metrů. Sjezdovky v Alpe Devero jsou převážně středně náročné. skiareál je proto spíš než pro úplné začátečníky vhodný pro rodiny, které už nějaké zkušenosti se zimními sporty mají.

Velkou výhodou Alpe Devero je jeho šikovná geografická poloha, díky níž na zdejších svazích často a hojně sněží, a to až do dubna - celých 9 km sjezdovek tak nabízí po celou sezónu vynikající přírodní sníh.

Nejlepší způsob, jak se dostat ke sjezdovkám, je využít sedačkovou lanovku a vyvézt se z Ponti až na Monte Cazzola (2212 m.n.m.), kde si můžete vybrat mezi 5 sjezdy, které vás přivedou zpátky k Devero. Sjezdovky jsou různě náročné, ale například z červené trati Cervandone se nabízí mimořádně krásný výhled na údolí Antigorio. Jediná modrá sjezdovka s názvem Camosci se vine v nadmořské výšce asi 2000 metrů, právě tady mohou především děti předvádět své lyžařské schopnosti.

Několik dobrých možností pro freeridery a přívržence off-piste lyžování se nachází na jižní straně, některé prašanové terény vedou modřínovými lesy. Milovníci freestylu mohou své raily a skoky trénovat v místním Jambo Snowparku, který má připravené platformy pro začátečníky i pokročilé.

V údolí, v těsné blízkosti sedačkové lanovky z Devero, se nacházejí nejmírnější svahy a cvičné loučky s pojízdným kobercem pro jednodušší přepravu těch nejmladších lyžařů. Lyžařská školu najdete hned vedle.

V Alpe Devero si na své přijdou i běžkaři - obzvlášť pěkný a vhodný i pro začátečníky je 6 kilometrů dlouhý okruh: Od Devero přes Vallaro až ke Crampiolo, kde se dá na lyžích překonat i zamrzlé jezero Codelago.

Naplánuj si dovolenou

Alpe Devero Ubytování

Víc o lyžařském terénu

19%
Modré sjezdovky
81%
Červené sjezdovky
-
Černé sjezdovky
5
Sjezdovky celkem
9 km
Sjezdovky celkem
2.5 km
Nejdelší sjezd
9 km
Sjízdný terén

Počet vleků: 4

1
2-sedačky
3
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

2240m
Vrchol
600m
Převýšení
1640m
Údolí

Důležité termíny

11 prosinec, 202111. 12. 2021

Začátek sezóny

18 duben, 202218. 04. 2022

Konec sezóny

N.A.

Délka sezóny (dny)

N.A.

Délka minulé sezóny (dny)

51

V provozu (roky)

0cm

Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všechna práva vyhrazena.