Alpe Devero Skiareál

Skiareál

Alpe Devero je malé lyžařské středisko v italském Piemontu. Areál, který je obklopen přírodním parkem, nabízí na relativně malé ploše příležitosti pro alpské lyžaře, freeridery, běžkaře i snowboardisty na svazích s převýšením téměř 600 metrů. Sjezdovky v Alpe Devero jsou převážně středně náročné. skiareál je proto spíš než pro úplné začátečníky vhodný pro rodiny, které už nějaké zkušenosti se zimními sporty mají.

Velkou výhodou Alpe Devero je jeho šikovná geografická poloha, díky níž na zdejších svazích často a hojně sněží, a to až do dubna - celých 9 km sjezdovek tak nabízí po celou sezónu vynikající přírodní sníh.

Nejlepší způsob, jak se dostat ke sjezdovkám, je využít sedačkovou lanovku a vyvézt se z Ponti až na Monte Cazzola (2212 m.n.m.), kde si můžete vybrat mezi 5 sjezdy, které vás přivedou zpátky k Devero. Sjezdovky jsou různě náročné, ale například z červené trati Cervandone se nabízí mimořádně krásný výhled na údolí Antigorio. Jediná modrá sjezdovka s názvem Camosci se vine v nadmořské výšce asi 2000 metrů, právě tady mohou především děti předvádět své lyžařské schopnosti.

Několik dobrých možností pro freeridery a přívržence off-piste lyžování se nachází na jižní straně, některé prašanové terény vedou modřínovými lesy. Milovníci freestylu mohou své raily a skoky trénovat v místním Jambo Snowparku, který má připravené platformy pro začátečníky i pokročilé.

V údolí, v těsné blízkosti sedačkové lanovky z Devero, se nacházejí nejmírnější svahy a cvičné loučky s pojízdným kobercem pro jednodušší přepravu těch nejmladších lyžařů. Lyžařská školu najdete hned vedle.

V Alpe Devero si na své přijdou i běžkaři - obzvlášť pěkný a vhodný i pro začátečníky je 6 kilometrů dlouhý okruh: Od Devero přes Vallaro až ke Crampiolo, kde se dá na lyžích překonat i zamrzlé jezero Codelago.

Naplánuj si pobyt

Alpe Devero Ubytování

Kdy je nejvíc sněhu?

Průměrně nasněží

19cm
12cm
8cm
4cm
2cm
5cm
lis
9cm
pro
16cm
led
14cm
úno
13cm
bře

Víc o lyžařském terénu

14%
Modré sjezdovky
43%
Červené sjezdovky
14%
Černé sjezdovky
5
Sjezdovky celkem
9 km
Sjezdovky celkem
2.5 km
Nejdelší sjezd
9 km
Sjízdný terén

Počet vleků: 4

1
2-sedačky
3
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

2240m
Vrchol
600m
Převýšení
1640m
Údolí

Důležité termíny

07 leden, 202307. 01. 2023
Plánovaný start sezóny
26 březen, 202326. 03. 2023
Plánovaný konec sezóny
N.A.
Délka sezóny (dny)
N.A.
Délka minulé sezóny (dny)
52
V provozu (roky)
0cm
Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2022 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.