Čeština

Orava Lyžařská střediska

Lyžařská střediska a lyžování na OravěOrava se nachází ve východní části slovensko-polské hranice na severu Slovenska. Do území Oravy na východě zasahují výběžky Západních Tater, zvané také Roháče. Zima na Oravě je díky specifickému místnímu klimatu bohatá na sníh. Největším lyžařským střediskem v oblasti je Kubínska hoľa. Nejvýše položeným oravským střediskem jsou Roháče u Zuberce, které jsou proslulé bohatou sněhovou nadílkou a dlouhou zimní sezónou - obvykle se tady lyžuje až do začátku května. Jedna z nejprudších sjezdovek na Slovensku se nalézá v Malé Lučivné. Střediskem nejvstřícnějším k rodinám s dětmi je Orava Snow v Oravské Lesné.

Lyžování ve středisku Oravice je zase zpestřeno bohatou wellness nabídkou. Jedná se o slovenský unikát - termální bazény jsou totiž součástí lyžařského střediska. Jde tedy o jediné slovenské ski-in ski-out středisko. Velký aquapark s tobogány a wellness je také v Dolním Kubíně.

Mezi atraktivní celoročně otevřené kulturní památky Oravy řadíme Oravský hrad v Oravském Podzámku, Muzeum oravské vesnice v Zuberci a Oravskou lesní železnici v Oravské Lesné.

Dalšími kulturními památkami v regionu jsou evangelický dřevěný kostel v Leštinách (5 km od Dolního Kubína) a římskokatolický dřevěný kostel v Tvrdošíně. Oba kostely jsou zapsány v Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Během zimy jsou přístupné, ale jen po předchozí telefonické objednávce.
0
středisek s víc než 20 cm nového sněhu

Nejlepší hotely: Orava

* Cena za jeden dvoulůžkový pokoj nezahrnuje všechny místní daně a poplatky. Podrobnosti najdeš u našich partnerů.

Reklama

Zůstaň s OnTheSnow i na svahu

Reklama

Reklama