Katalánské Pyreneje

Port Del Comte Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 4mezi malými skiareály v regionu Evropa
Č. 5mezi malými skiareály v regionu Španělsko
Č. 3pro experty v regionu Catalonia
Všechny recenze

Skiareál

Lyžařské středisko Port del Comte leží v oblasti Solsonès (Lleida) v katalánských Pyrenejích a nabízí lyžařům rychlý přístup z hlavních městských center Katalánska (1,5 hodiny od Barcelony). Je to oblíbená destinace pro rodiny a je zvláště ceněna všemi lyžaři, kteří hledají skvělou přírodu a sportovní vyžití.

Skiareál nabízí skvělé sportovní vyžití pro celé rodiny a různé typy lyžařů - od obrovských ploch pro začátečníky až po velmi náročné černé svahy a volné terény jako stvořené pro fantastický freeride. 

Nenechte si ujít: Lyžování v Port del Comte se odehrává ve dvou rozličných sektorech (Hostal-Sucre-Bofia a Zona Estivella), celá lyžařská oblast má obvykle dobrou vrstvu sněhu díky teplotám pod bodem mrazu v kombinaci s častými srážkami od Středozemního vlivu. Tento přírodní sníh je ještě vydatně podpořen hustou sítí zasněžovacího systému, který zaručuje kvalitní sněhové podmínky po celou sezónu.

Rozlohou jde o středně velkou lyžařskou oblast, která nabízí 50 kilometrů sjezdovek rozdělených na 7 zelených, 11 modrých, 13 červených a 6 černých. Údolní stanice se nachází ve výšce 1700 metrů nad mořem, nejvyšší bod střediska najdete v lokalitě Estivella ve víc než 2300 m.

Středisko každoročně investuje do obnovy a modernizace zdejších přepravních zařízení i  infrastruktury.  Port del Comte tak nyní může nabídnout veškeré vybavení a služby, které byste v lyžařském středisku mohli využít: 3 lyžařské školy, snowpark, sáňkařské dráhy, obchody se sportovním vybavením, půjčovnu výstroje, restaurace, zdravotní středisko a pro nejmenší úžasná sněhová zahrada.

Zážitek: Kromě lyžování nabízí Port del Comte širokou škálu aktivit jak pro děti, tak pro dospělé: můžete se vydat na dlouhé procházky na sněžnicích po mnoha trasách a zároveň si užívat dechberoucí scenérie. Vynechat byste neměli ani dobrodružný park s akrobatickým okruhem, kde budete muset překonávat různé překážky mezi stromy. Další alternativou je snowtubing, který vám umožní užít si parádní sešup, zatímco si pohodlně sedíte ve velké nafukovací pneumatice, která klouže po obří sněhové skluzavce!

Naplánuj si dovolenou

Port Del Comte Ubytování

Víc o lyžařském terénu

19%
Zelené sjezdovky
30%
Modré sjezdovky
35%
Červené sjezdovky
16%
Černé sjezdovky
37
Sjezdovky celkem
50 km
Sjízdný terén

Počet vleků: 18

5
4-sedačky
2
2-sedačky
11
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

2400m
Vrchol
700m
Převýšení
1700m
Údolí

Důležité termíny

18 prosinec, 202118. 12. 2021
Začátek sezóny
03 duben, 202203. 04. 2022
Konec sezóny
105
Délka sezóny (dny)
N.A.
Délka minulé sezóny (dny)
49
V provozu (roky)
0cm
Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2022 Mountain News Corporation. Všechna práva vyhrazena.