Čeština

Emilia Romagna Lyžařská střediska

Region Emilia Romanga je součástí severní Itálie, má 4 miliony obyvatel a jeho hlavním městem je Bologna. Spolu s regiony Piemont, Lombardie a Benátky se nachází v údolí řeky Pád.

Emilia-Romagna nabízí 18 lyžařských středisek a 250 km sjezdovek s možnostmi rozvíjet všechny zimní sporty jak u dospělých, tak u dětí.

Začneme od střediska Cimode (1020-1990 m.n.m). Má 50 km propojených sjezdovek, které jsou přístupné prostřednictvím jednoho skipasu. Ve středisku se během sezony ceny skipasů nemění a děti do 8 let v doprovodu rodičů lyžují zdarma. Sjezdovky jsou ze 78% pokryté technickým zasněžováním.

S. Annapelago (Pievepelago-MO) představuje novou trať na běžecké lyžování, která přechází přes město a měří 3 km. Nachází se zde i 7,5 km dlouhá trať Acque Chiare, 2 sedačkové lanovky, 1 lyžařský vlek a nabízí se zde mnoho možností, jak využít čas po lyžování.

Scuola Guide Alpine Cimone nabízí výlety na sněžnicích, jak denní, tak noční, a dále lezení na ledovcové stěny. V nádherné scenérii Tuscan-Emilian "Parco Nazionale dell'Appennino" najdete středisko Cerreto Lahgi (1350-1980 m.n.m). Středisko má 29 km sjezdovek, 2 tratě na běžecké lyžování, lyžařskou školu, dětský park, snowpark, ale i mnoho možnosti pro další zimní sporty. Zasněžovací systém je tvořený ze 40 sněžných děl, která celkově pokrývají 15 km sjezdovek. Další atrakcí je chatka, položená v nadmořské výšce nad 1800 m. Můžete si zde vychutnat oběd a užívat si při tom skvělý výhled na zamrzlé jezero.

0
středisek s víc než 20 cm nového sněhu