Čeština

Dolní Spiš - Gemer Lyžařská střediska

Lyžařská střediska a lyžování na Dolní Spiši a GemeruPod územím Dolní Spiše a Gemeru chápeme východoslovenské okresy Spišská Nová Ves, Gelnica, Rožňava, Revúca a východní část okresu Rimavská Sobota. V oblasti se nachází několik menších lyžařských středisek s atraktivními cenami skipasů.

Přímo v Národním parku Slovenský ráj se nelyžuje, ale v jeho bezprostředním okolí najdete hned několik lyžařských příležitostí. Na východě je to Hnilčík, na západě Vernár, na jihu Mlynky Gugeľ (pro pokročilé) a Mlynky Biele Vody - Dedinky (pro začátečníky). Poblíž města Dobšiná na Gemeru jsou i dvě rodinná střediska v obcích Rejdová a Vyšná Slaná (Július).

K památkám zapsaným v seznamu Světového dědictví UNESCO patří historické centrum města Spišské Podhradie, Spišská Kapitula, Levoča a Kostel Svatého Ducha v obci Žehra.

Ze zajímavých přírodních památek vzpomeňme soutěsky v Národním parku Slovenský ráj, dostupné i v zimě, a také jeskyni Domica v národním parku Slovenský kras (v zimě je zavřeno vždy v pondělí a také po celý leden).
0
středisek s víc než 20 cm nového sněhu

Nejlepší hotely: Dolní Spiš - Gemer

* Cena za jeden dvoulůžkový pokoj nezahrnuje všechny místní daně a poplatky. Podrobnosti najdeš u našich partnerů.

Reklama

Zůstaň s OnTheSnow i na svahu

Reklama

Reklama