Čeština

Dolní Spiš - Gemer Lyžařská střediska

Lyžařská střediska a lyžování na Dolní Spiši a GemeruPod územím Dolní Spiše a Gemeru chápeme východoslovenské okresy Spišská Nová Ves, Gelnica, Rožňava, Revúca a východní část okresu Rimavská Sobota. V oblasti se nachází několik menších lyžařských středisek s atraktivními cenami skipasů.Přímo v Národním parku Slovenský ráj se nelyžuje, v jeho bezprostředním okolí ovšem najdete hned několik lyžařských příležitostí. Na východě je to Hnilčík, na západě Vernár, na jihu Ski Gugel Mlynky (pro pokročilé) a Mlynky Biele Vody - Dedinky (pro začátečníky). Poblíž města Dobšiná na Gemeru jsou i dvě rodinná střediska v obcích Rejdová a Vyšná Slaná (Július).

♦ Jaké turistické atrakce na Dolní Spiši stojí za návštěvu?


K památkám zapsaným v seznamu Světového dědictví UNESCO patří historické centrum města Spišské Podhradie, Spišská Kapitula, Levoča a Kostel Svatého Ducha v obci Žehra.


Ze zajímavých přírodních památek vzpomeňme soutěsky v Národním parku Slovenský ráj, dostupné i v zimě, a také jeskyni Domica v národním parku Slovenský kras (v zimě je zavřeno vždy v pondělí a také po celý leden).

0
středisek s víc než 20 cm nového sněhu

Reklama

Reklama

Fotografie Dolní Spiš - Gemer

AKTUALITY

Nejprudší slovenské sjezdovky 2020 ©TMR, a.s.

Nejprudší slovenské sjezdovky 2020

Pokud jsi zkušený lyžař, který vyhledává adrenalin a možná i trochu té jízdy na neupravených terénech, v našem přehledu nejprudších sl...

Reklama