Čeština

Abruzzo Lyžařská střediska

Abruzzo jje oblast v jižní Itálii, která se vyznačuje vysokými horami na celém svém území. Nejvyšším bodem je Corno Grande (2812 m.n.m.) v pohoří Gran Sasso, které připomíná Alpy.
Abruzzo je skvělým místem pro zimní dovolenou, zejména díky svým sněhovým podmínkám. Tato lyžařská oblast disponuje mnoha moderními lyžařskými vleky, ale i sjezdovkami všech stupňů náročnosti. Každý si tu přijde na své, ať už lyžař nebo snowboardista.
Lyžařská střediska Roccaraso a Rivisondol nabízejí 119 km slunečných sjezdovek. Známá jsou i střediska Campo Felice a Ovindoli, nacházející se poblíž Říma. Tato tvoří spolu s s Campo Imperatore lyžařský areál Nevi Gemelle, ktorý na jeden skipas poskytuje až 65 km sjezdoviek.
Na sjezdovkách v Prati di Tivo a Passo Lanciano-Maielletta máte výhled na more. Lyžařská střediska Pescocostanzo, San Giacomo-Monte Piselli, Prato Selva, Pescasseroli, Scanno, Marsia, Campo Rotondo, Campo di Giove, Passo San Leonardo, Pizzoferrato a Gamberane neustále pokračují v rozvoji.
Milovníkům běžeckého lyžování nabízí Abruzzo běžecké tratě různých obtížností, vedoucí přes místní lesy. Je zde spousta možností pro skialpinismus a řadu dalších aktivit.

0
středisek s víc než 20 cm nového sněhu

Reklama

Reklama

Fotografie Abruzzo

AKTUALITY

Snowiest Resort of the Week: Vánoční týden přinesl hodně sněhu! Kam nejvíc? ©Skiinfo

Snowiest Resort of the Week: Vánoční týden přinesl hodně sněhu! Kam nejvíc?

Každý týden oceňujeme lyžařské středisko, kde za poslední týden zaznamenali nejvíc čerstvého sněhu. Které získává titul za 52. týden?

    Reklama