Čeština

Přímořské Alpy Lyžařská střediska

Lyžařská střediska a lyžování v Přímořských Alpách (Alpes Maritimes)Slunce a sníh 90 minut od pláže

Přímořské Alpy mají jedinečnou polohu. Nacházejí se poblíž Středozemního moře, hodinku a půl jízdy autem od pobřeží. V zimě nabízejí střediska jako Isola 2000, Valberg, Val Pelens nebo Beuil les Launes bezkonkurenční program na sněhu - obrovské, pestré a dokonale upravené sjezdovky, opatřené nejmodernějším vybavením, připravené uspokojit i nejnáročnější lyžaře, ale i řada dalších aktivit na sněhu a ledu, např. lezení na ledových stěnách, psí spřežení, výlety na sněžnicích, horolezecké túry, nebo celoroční závodní tratě pro auta či množství pamětihodností. Stručně řečeno, Přímořské Alpy jsou oblastí všech možných sportů a mnoha nadstandardních středisek.

Alpes Maritimes neboli Přímořské Alpy jsou výjimečnou horskou destinací - bez ohledu na středisko, v němž budete lyžovat, nikdy nebudete víc než půldruhé hodiny od pláže. Završte svůj lyžařský den nad pohárem vína na Croisette nebo Promenade des Anglais, s nádherným výhledem na Středozemní moře!

Dopoledne si zalyžujte na prašanu a pak se můžete vydat na výlet na karneval do Nice nebo na Citrus festival v Mentonu. Vychutnejte si lahodné sýrové fondue před praskajícím krbem a další den můžete navštívit třeba kasino. Vydejte se na průzkum jedné z románských kapliček nebo navštivte vrchol sjezdovky Isola 2000 s výhledem na Barre des Ecrins severně a na Korsiku jižně.

V neposlední řadě si vychutnejte dokonalý začátek dne slalomem s přáteli a potom si spolu zahrajte petanque. Sluníčko svítí v lednu stejně jako v červnu, takže dovolenou si tu skutečně vychutnáte.
0
středisek s víc než 20 cm nového sněhu