Čeština
Přidej k porovnání
Přidej k oblíbeným

Související regiony: Sierra Nevada, North Lake Tahoe, Northern California, Kalifornie, USA, Severní Amerika, Lake Tahoe

Zavřeno
Start/konec sezóny: 24/11/2020 - 01/05/2021
Nadmořská výška
:
1890m - 2758m
Sjezdovky
:
25%|42%| 33%| 0%
Vleky
:
34
Skipasy
:
od US$69.00 do US$188.00
Ceny skipasů – kompletní přehled

Informace Covid

Získejte všechny dostupné informace o opatřeních proti Covid-19, ještě než vyrazíte do lyžařského střediska. Veškeré údaje poskytuje skiareál a jsou pravidelně aktualizovány podle platných nařízení.

Rezervace

Stránka s pandemickými pravidly COVID-19 na webu střediska

Je povinná rezervace skipasů?
Ne

Je povinná rezervace parkovacího místa?
Ne

Budova/y lyžařského střediska

Je hlavní budova skiareálu otevřená?
Ne

Platí v budovách skiareálu preventivní opatření COVID-19?
Ano

Jsou roušky povinné?
Ano

Preventivní opatření na vlecích a lanovkách

Platí na vlecích/lanovkách preventivní opatření/omezení COVID-19?
Ano

Pokud je kapacita vleků nižší než 100%, uveďte prosím %
25%

Pravidla pro stravování

Platí v bufetech preventivní opatření/omezení COVID-19?
Ano

Stravování uvnitř
Ne

Lyžařská škola

Platí v lyžařských školách preventivní opatření/omezení COVID-19?
Ano

Lyžařská škola (www)

Víc o půjčovnách lyží

Platí v půjčovnách lyží preventivní opatření/omezení COVID-19?
Ano

Půjčovna lyží (www)

Doprava

Platí nějaká pravidla / omezení veřejné dopravy?
Ano

Více o ubytování

Platí v ubytovacích zařízeních preventivní opatření/omezení COVID-19?
Ano

Nadmořská výška

 • 2758m
  Vrchol
 • 869m
  Převýšení
 • 1890m
  Údolí

Vleky

 • 2
 • 0
 • 4
 • 5
 • 1
 • 12
 • 5
 • 5
 • 34
  Celkem

Lyžařský terén

 • Zelené sjezdovky

  25%

 • Modré sjezdovky

  42%

 • Červené sjezdovky

  33%

 • Černé sjezdovky

  0%

 • Sjezdovky

  245

 • Snowpark

  5

 • Nejdelší sjezdovka

  5.1 km

 • Sjízdný terén

  2428 ha

 • Zasněžování

  405 ha

Skiareál

Squaw Valley bylo dějištěm zimních olympijských her v roce 1960 a jde o legendární resort, který se nachází na konci malebného údolí Sierra. Jeho šest vrcholů, víc než 1600 hektarů lyžařských terénů a téměř 870 metrů převýšení, stejně jako 33 vleků a lanovek včetně jediného Funitelu v celé Americe, to vše podporuje dojem, že Squaw Mountain je nekonečné a může se zdají být nekonečné a nedosažitelné.

Do prašanu!

Vleky Red Dog a KT-22 otevírají většinou jako první."KT" je nejoblíbenější vlek, takže se tu už od 6:30 tvoří dlouhé fronty těch, kdo chtějí zanechat první stopu na „prstech“, The Fingers, skalnatých kopcích asi v půli cesty mezi vrcholem a dolní stanicí. Když se na Fingers dostanete s dostatečným předstihem a stihnete ještě nedotčený sníh, je to skvělé místo, ale jakmile se tam dostanete až se zástupem dalších lyžařů, už to není žádná legrace.

Trať „Nose to Fingers“ má dost z nejlepšího, co hora nabízí. Jak se dostat na Nose? Stačí když ze stanice vleku KT-22 vystrčíte pravou ruku. A tím směrem to je. Pokud se chcete vyhnout davům na KT-22, nejlepší je zvolit Red Dog. Terén tady není tak strmý, ale pořád ještě je náročný. Poulson's Gulley, hned vedle stanice vleku, a Heidi’s Rock směrem na Red Dog, to jsou oblíbené a strmé sjezdy. K dosažení Heidi’s Rock si musíte udělat malý výlet z Red Dog Ridge. Pokud ale celý den sněží, vraťte se zpátky ke KT-22. Tam je tolik prvotřídních svahů, že skoro nezáleží na tom, kde začnete. Funitel (mnohem lepší dopravní zařízení než gondola!) se obvykle otevírá jako další. Jeďte s ním do High Camp a potom slyžujte k  vleku Siberia Express, který vás dopraví až na Ridgeline na Siberia Bowl.

Ve dnech, kdy je hodně sněhu, se obvykle vleky spouštějí v pořadí zleva doprava a Granite Chief bývá spuštěný jako poslední. Právě tenhle vlek vás dopraví na nesčetné bezejmenné svahy, kde na vás čeká obtížný terén a kde většinou nepotkáte ani živáčka – ideální tip pro perfektní odpoledne v prašanu!

 

Pro rodiny s dětmi a začátečníky

Pro začátečníky může být Squaw kvůli svým strmým svahům trochu děsivé. Nenechte se ale zmást: Najdete tady také celou řadu fantastických svahů pro začátečníky ve střední části hory. Když pomocí lanovky High Camp, známé jako „tramvaj“, překonáte téměř nesjízdný terén (v těchto místech, Tram Face, se koná každoroční elitní soutěž pro adrenalinové nadšence), nenechte se odradit. Na horní stanici High Camp na vás čekají čtyři vleky směřující na perfektně upravené sjezdovky pro začátečníky a mírně pokročilé lyžaře. Tady se nedočkáte jen velkolepého výhledu na jezero, ale také úžasného pocitu z toho, že se nacházíte vysoko v horách, a ne jen na cvičných loučkách na úpatí okolních kopců. High Camp sám je obklopen několika vysokými vrcholy, kde se mohou zabavit hlavně značně pokročilí lyžaři, než se sejdou s méně zdatnými členy rodiny ke společnému obědu. V High Camp najdete kromě jiného i bazén, skate park a spoustu prostoru v nádherné přírodě v úchvatných horských kulisách.

 

Začátečnický areál Papoose pro mladší návštěvníky se nachází na východním okraji parkoviště ještě za Tube Parkem a sněžným hřištěm. Děti tady najdou vlídný a přátelský prostor k výuce a šálek horkého kakaa. Každý, kdo se už odváží vydat dál ze začátečnické oblasti, by měl zamířit na vleku Squaw Creek k poloprázdným svahům s krásným výhledem na jezero. Squaw Creek nabízí také typické americké lyžování, s tratěmi zařezávajícími se do lesa – tedy něco, na co v prostorných částech areálu Squaw Mountain často nenarazíte.

Středně náročné sjezdovky ve vyšších nadmořských výškách jsou dostupné pomocí Shirley Lake Express, expresní šestisedačkové lanovky. Perfektní lyžařský den zažijete při sjezdech od vleku Solitude, které vás povedou z High Camp přes středně náročné upravované sjezdovky i off-piste části se skupinkami stromů až dolů do údolí.

 

Snowparky

V minulosti bylo v Squaw Mountain méně snowparků než v jiných střediscích, protože samotný terén je tady v podstatě jedním obrovským hřištěm. Noví majitelé však investovali spoustu času a peněz do vybudování nových parků. Teď už se tu kluci s prknem i na lyžích cítí jako doma, najdete je všude, nejen v městečku, ale i na lavičkách, kde si dopřávají odpočinek po náročných výkonech na překážkách.

 

All-mountain

Od roku 2012 je v areálu k dostání speciální mapa, kerá má všem novým návštěvníkům All-Mountain Riden usnadnit orientaci v horách. Pokud máte rádi vysokohorské túry, nabízí vám Squaw spoustu možností. Granite Peak (s vlekem Granite Chief) je s více než 2740 metry nejvyšším bodem střediska – právě tady najdete spoustu sněhu a vždy po sněhových bouřích i spoustu skrytých prašanových překvapení. Hidden Bowl je ideálním místem pro dobrodružné zážitky! Jde o velmi strmý areál s rozptýlenými shluky stromů. Palisades Chutes jsou součástí slavných "squallywoodských" terénů, které posloužily jako kulisa v řadě lyžařských filmů. Pokud lyžujete právě tady, z cestujících na lanovce máte rázem nadšené publikum. Na Palisades se dostanete Siberia Expressem. Méně zkušení lyžaři by se měli držet spíš v levé části Chutes, na National Chute. Trať Mosely, pojmenovaná po sedminásobném olympijském vítězi Johnny Moselym je neuvěřitelně strmá trať plná boulí, díky níž byl Mosely schopen překonat ty největší borce ve světové soutěži, jak sám říká.

Důležité termíny

 • Začátek sezónyKonec sezóny24/11/202001/05/2021
 • Délka poslední sezóny ve dnech
  212
 • Délka sezóny ve dnech
  196
 • Otevřeno let
  72
 • Průměrná výška sněhu
  1143cm

Fotky: Squaw Valley - Alpine Meadows

Kontaktní údaje

 • Squaw Valley - Alpine Meadows

  PO Box 2007

  96146 Olympic Valley

  Kalifornie

  USA


  Telefon: 1-800-403-0206

  info@squawalpine.com

Aktuální podmínky: Squaw Valley - Alpine Meadows

Poslední sněžení

24h

0cm

48h

0cm

72h

0cm

Reklama

Sněhové zpravodajství a powder alarm pro Squaw Valley - Alpine Meadows rovnou do tvého mailu!

Mapa sjezdovek

Squaw Valley - Alpine Meadows Provozní doba

DenDenní lyžováníVečerní lyžování
Po9:00-14:00-
Út9:00-14:00-
St9:00-14:00-
Čt9:00-14:00-
9:00-14:00-
So9:00-15:00-
Ne9:00-15:00-

Reklama

AKTUALITY

Whiteout: Tohle jsou nejzasněženější místa na světě! ©Ski the Tasman

Whiteout: Tohle jsou nejzasněženější místa na světě!

Který kout světa se může pochlubit nejsilnější průměrnou vrstvou sněhu? Christoph Schrahe zkoumal světové statistiky a vysvětlí vám, k...