Čeština

Jura Lyžařská střediska

Jura


Jura je oblast ve střední nadmořské výšce a je královstvím běžeckého lyžování. Mnohé vesnice zůstaly autentické a dodávají tak šarm objevování tohoto půvabného kraje.

Jura je známá pro svou legendární soutěž "Transjurassienne", vyhrazenou zdatným sportovcům. Nadšencům běžeckého lyžování - amatérům - nabízí jednu z nejlepších a nejkrásnějších oblastí ve Francii s více než 2500 km tratí pro běžecké lyžování. Je ideální oblastí pro ty, kteří si rádi vychutnají ticho, pohodu a klid.

Ti, kteří dávají přednost sjezdovému lyžování, budou ve svém živlu ve střediscích Métabief, Rousses nebo Monts Jura, která v posledních letech masivně investovala do své lyžařské infrastruktury.

Lyžařské středisko Rousses, nacházející se v srdci Regionální chráněné oblasti Haut-Jura, se skládá ze čtyř vesnic: Les Rousses, Prémanon, Lamoura a Bois d'Amont. Hraničí se Švýcarskem, lyžařské terény se pohybují v nadmořské výšce od 1120 do 1680 metrů. Tato oblast má 60 označených lyžařských sjezdovek a 220 km běžeckých tratí.

Na jihu Jury je v údolí Valserine skryté středisko Monts Jura. Na své si tady přijde každý lyžař od začátečníka přes rodiny s dětmi až po freeridery. Monts Jura nabízí téměř 50 km sjezdovek a 120 km běžeckých tratí.

V severní části Jury leží středisko Métabief, proslavené svým výjimečným výhledem z místních sjezdovek. Návštěvníkům je k dispozici 26 sjezdovek, jejichž celková délka je 40 km, a více než 270 km běžeckých tratí.
0
středisek s víc než 20 cm nového sněhu

Reklama

Reklama

Reklama