Kdo nemá při lyžování dobrý výhled, koleduje si o nepříjemné zážitky. Mít dobré lyžařské brýle je jednoduše důležité. Testovali jsme deset současných modelů od devíti výrobců: Alpina, Atomic, Carrera, Giro, Marker, Oakley, POC, Salomon a Smith Optics.

✔ Dobré lyžařské brýle, to se počítá!

Od kvalitních lyžařských brýlí očekáváme samozřejmě především prvotřídní výhled, ať už svítí sluníčko, nebo je pod mrakem, ať je šero nebo dokonce hustě sněží. Jasný a ostrý obraz, dostatečně velký kontrast, přirozená reprodukce - to jsou faktory, které od lyžařských brýlí náš testovací tým očekává. Někteří výrobci nabízejí různé zorníky, které lze snadno vyměnit při změně okolních podmínek, jiné firmy nabízejí zorníky multifunkční.

Při testování jsme podrobně zkoumali optickou kvalitu, komfort při nošení, typ a provedení pásku, jestli brýle působí stabilně nebo jestli se člověk musí obávat, že se rychle opotřebují, jestli se dají nastavit na různé velikosti hlavy, jestli se zorníky dají snadno vyměnit a nestrávíte nad tím půl dne a hlavně to, jestli brýle nabízejí dostatečně velké zorné pole, abyste měli vždy dobrý přehled o tom, co se děje okolo vás.