Oblékat si pro dlouhé dny na lyžích kvalitní lyžařské kalhoty je nesmírně důležité. Každý, kdo někdy seděl na sedačkové lanovce a třásl se zimou nebo ho při dlouhé jízdě na vleku bičoval vítr, ví, jak důležité může správné oblečení být. Zvlášť v chladných dnech, kdy teploměr klesá hodně pod nulu. 

Jak jsme testovali

Když jsme si u výrobců vybírali kalhoty k testování, chtěli jsme podšívané nebo vícevrstvé zateplené kalhoty, které nijak vážněji neomezují svobodu pohybu. Měly by být pohodlné a příjemné na nošení, ale měly by působit sportovním dojmem. Samozřejmě by měly být vodě odolné nebo vodotěsné a také odolné proti větru a prodyšné. Testovali jsme nakonec devatery kalhoty v cenovém rozpětí 199 až 499 eur od značek Atomic, Bergans, Houdini, KJUS, Norrona, Ortovox, Salomon, Schoeffel a Ziener. Dvoje kalhoty (Atomic a Ortovox) jsou opatřeny podšívkou/izolací. Kalhoty jsme testovali na ledovci Pitztal za spíše teplejších podmínek, v těch dnech nepanovala třeskutá zima.

Náš tým hodnotil kalhoty v několika kategoriích: V první řadě z hlediska ochrany před vlhkostí a povětrnostními podmínkami, dále nás zajímalo pohodlí při nošení, vlastnosti kalhot, ochrana kotníků, zpracování, kvalita sněhových límců, větrací otvory, kapsy, odrazky, střih a design, zapínání i celkové řešení pasu a nakonec celkový dojem.