Do kategorie dámských Allround lyží na sjezdovky jsme zařadili lyže, vhodné pro lyžařky, které jezdí pouze na sjezdovkách a kladou důraz na pohodlnou a úspornou jízdu. Tyto lyže nepatří mezi nejsportovnější na trhu, podstatná je spíš hmotnost lyží. Výrobci lyží se snaží snižovat váhu lyže co nejvíc, aniž by to mělo negativní dopad na výkon při lyžování. Pokud jde o výběr materiálů, konstrukci lyží a designové detaily, jsou jednotlivé značky dost kreativní. 

Kromě nižší hmotnosti jsou dámské modely v porovnání s těmi pánskými (nebo unisexovými, chcete-li) vybaveny také měkčím flexem. Lyži tak v průběhu oblouku snadno ohne i hodně štíhlá lyžařka. Vysokorychlostní carving ale u těchto modelů není na prvním místě, důraz je kladen na manipulaci, ovladatelnost a krátké, dobře kontrolované oblouky. Lyže jsou optimální pro lyařky, které chtějí rozvíjet své technické dovednosti. 

Testovací tým od realskiers.com měl bohužel při testování této kategorie lyží podobně špatné podmínky, jako u ostatních dámských kategorií. Původně plánované testy špičkových lyží jako Atomic Cloud 9, Nordica Astral 84, Head Super Joy nebo nového Dynastar Legend W 84 skončily doslova na vodě. Je nám to líto, ale počasí na konci minulé zimy, kdy test probíhal, prostě testování nepřálo. Z toho důvodu se podařilo řádně otestovat jen šest modelů lyží. I ženám ale doporučujeme podívat se na Skitest pánských allround lyží na sjezdovky, ve kterém je na výběr řada modelů i pro atletické a silné lyžařky. 

Tento test provedli lyžařští experti z Realskiers.com za podpory firmy MasterFit.