All Mountain lyže jsou velkým lákadlem pro muže, obvykle jsou ale mnohem univerzálnější a mnohem lépe přizpůsobené v případě dámských modelů. Proč? Vzhledem k lehčí váze mohou ženy plout po povrchu hlubokého sněhu i s užšími lyžemi a nepotřebují k tomu nutně široké freeridové lyže se 100 mm pod vázáním nebo dokonce ještě širší. Díky tomu mohou ženy s lyžemi této kategorie využít řadu výhod, které jim segment Allmountain přináší. Na sjezdovkách se hodně all-mountain lyží chová téměř stejně jako čistě carvingové lyže, jsou velice sportovně orientované a dosahují velkých rychlostí. Při jízdě v neupravených terénech poskytují dostatečný vztlak a vitalitu, aby bylo lyžování zábavné. Takže až budete mít sjezdovek plné zuby a budete se chtít ponořit do měkkého sněhu vedle červených vymezovacích tyčí, s všestranným modelem na nohou není v podstatě nic, co by vám v tom zabránilo.

V našem testu hodnotily testovací lyžařky vybrané modely v různých kategoriích. Co je pro vás podstatné, je váš lyžařský styl. Jste spíš energická, sportovně založená a náročná lyžařka, která lyžuje z hrany na hranu a sjezdovky sjíždí plnou rychlostí? Potom je pro vás důležité hodnocení v kategorii "Výkon a stabilita". Jste spíš rekreační či zážitková lyžařka, která si vychutnává každý oblouček a spíš mírnější pisty? Potom sledujte hodnoty v kategorii "Obratnost a ovladatelnost".

V tomto testu jsme hodnotili modely následujících značek: Blizzard Black Pearl 88, Nordica Santa Ana 93, Rossignol Temptation 88 HD, Head Wild Joy, Völkl Kenja, Atomic Vantage 90 CTi W, Atomic Vantage 85 W, K2 OoohlaLuv 85 Ti a Kästle LX85.

Tento test provedli lyžařští experti z Realskiers.com za podpory firmy MasterFit.