Jakmile pořádně nasněží, nastává čas na nejširší prkýnka, co doma máte. Jaké nové modely lyží si pro prašanu-chtivé dámy připravily ty nejznámější světové značky na sezónu 2016/17 a jak si tyhle lyže vedly v našem skitestu?

Zní to jako pohádka: Ranní sluníčko na zasněžených kopcích, vy na svahu, pod nohama to nejširší dřevo, co ve sklepě máte... Pro lyže do prašanu obvykle platí, že čím širší, tím lepší. Lyžovat na lyžích širokých 110 mm pod vázáním není nic neobvyklého, a to ani v dámském segmentu této výstroje. Ale výrobci považují za nezbytné, aby lyže nabízely nejen dobrý vztlak a dobře se vznášely na povrchu sněhu, ale aby se také daly dobře řídit a ovládat. Rocker patří k základním prvkům těchto lyží stejně jako různé odlehčené materiály, měkký flex nebo pětibodové vykrojení. Každá značka také přichází se svou speciální technologií, různé typy dřeva použitého v jádru lyže spolu s dalšími inovativními a lehkými materiály nebo extra výztuže, všechno jen proto, aby dámské lyže do prašanu byly lehké, pevné, čiperné a bez vibrací.

Které modely si v našem sktiestu vedly nejlépe a na kterých lyžích se nám dobře lyžovalo, se dozvíte v našem skitestu. Stačí rozkliknout jednotlivé názvy lyží. A určitě se podívejte na označené Tipy redakce ;)