Lyžujete raději mimo sjezdovky a hledáte nové lyže na zimní sezónu 2016/17? Podívejte se na výsledky našeho skitestu 11 nejnovějších modelů freeridových lyží.

Pokud chcete lyžovat nejen na sjezdovkách, ale po celé hoře a ve volných terénech, potřebujete správné lyže. Každý z jedenácti modelů freeridových lyží, které důkladně proklepnul náš testovací tým, má odlišný charakter. Všechny jsou o něco širší než typické all-mountain lyže, protože jsou určeny především pro lyžaře pohybující se převážně mimo sjezdovky, ať už je sníh vedle tratí rozježděný, zrovna napadla trocha čerstvého sněhu nebo na svahy už několik dní praží slunce. A tak se v našem freeridovém skitestu ocitla široká škála testovaných modelů, které jsme hodnotili z mnoha různých ohledů - kromě jiného jsme zkoumali stabilitu na a mimo sjezdovky, vztlak v prašanu nebo lehkost a všestrannost.

Modely v tomto testu nepatří k absolutně širokým lyžím do prašanu, těm jsme vyhradili extra kategorii. Freeridové modely se pohybují v šířkách od 95 mm do 106 mm v pase a měly by se využívat především v terénu, ale i když na nich sjedete po sjezdovce, neměl by to být problém. I v kategorii freeridových lyží vsadili výrobci na spoustu technologických inovací, které snižují hmotnost lyže i hmotnost švihu. Ke klasickému dřevěnému jádru se přidávají další nové materiály, jako je len, grafen nebo čedič.

Pojďte se podívat na zkušební protokoly 11 párů testovaných freeridových lyží a vyberte si mezi nimi svého favorita :)