Redakce OnTheSnow testovala na sklonku minulé zimy víc než 100 modelů pro sezónu 2016/17. Výsledky našich skitestů tentokrát prezentujeme ve čtyřech kategoriích: Lyže na sjezdovky, All-mountain lyže, freeridové lyže a lyže do prašanu, každá z kategorií je ještě rozdělena na dámské a pánské modely. Projděte si výsledky testu dámských lyží na sjezdovky.

 

Dámské lyže na sjezdovky: Lehčí, ovladatelnější a stabilnější

Naše testerky mají za sebou velmi rozmanité lyžařské zkušenosti – jsou mezi nimi freestylové šampionky, lyžařské instruktorky i členky lyžařských patrol. Ale jednu věc mají všechny společnou – milují carving a lyžování vůbec. Tyhle ženy zbožňují rychlost, jsou znalkyně lyžařské výstroje a nejvíc si užívají, když můžou ladně přecházet z hrany na hranu a do sněhu kroužit oblouky. Náš kompletní testovací tým představujeme v »» této fotogalerii ««.

All-round kategorie lyží na sjezdovky je to pravé právě pro milovnice carvingu. Lyže v této kategorii jsou určeny pro malé poloměry otáčení – pod vázáním mají mezi 72 mm a 85 mm, technologii přizpůsobenou pro horský terén a sněhové podmínky, v nichž se těmto modelům nejlíp daří, jsou manšestr  a ztvrdlý sníh. Použité technologie často redukují hmotnost lyže a zvyšují přilnavost hran, ovladatelnost a stabilitu.

Naše testerky vědí, že ženy zpravidla většinu času na horách tráví na upravených svazích, drží se spíš na sjezdovkách – a vychutnávají si výkon těchto prkének, kterým činí potěšení každý oblouk. Pokud taky patříte k většině a podobný typ lyží vám ve výbavě chybí, podívejte se na náš skitest dámských lyží na sjezdovky 2016/17 a vyberte si model, který vám padne nejlíp.