Redakce OnTheSnow testovala na sklonku minulé zimy víc než 100 modelů pro sezónu 2016/17. Výsledky našich skitestů tentokrát prezentujeme ve čtyřech kategoriích: Lyže na sjezdovky, All-mountain lyže, freeridové lyže a lyže do prašanu, každá z kategorií je ještě rozdělena na dámské a pánské modely. Začínáme testem pánských lyží na sjezdovky.

 

Sportovní jízda na upravených sjezdovkách

Už několik let se objevuje trend používat středně široké lyže nejen na terénní lyžování, ale i na upravené sjezdovky. Extrémně carvingové lyže s minimálními poloměry otáčení nebo velmi úzké lyže na obří slalom se pořád ještě vyrábějí a prodávají, ale většina lyžařů už tíhne spíš k dobrým všestranným (all-round) lyžím. S nimi si můžete užít jak sportovní carving, tak i potrénovat vlastní obratnost na krátkých úzkých obloučcích. A tak jsme se v tomto testu zaměřili na sjezdové lyže, které nepatří mezi nejextrémnější, ale mají pořád sportovní charakter: Šířka pod vázáním se pohybuje mezi 69mm a 84 mm, rádius mezi 14-18 metry, a mezi mnoha novými modely se v našem skitestu objevují i některé revidované starší verze. Testem prošlo deset lyží značek Atomic, Fischer, Nordica, Head, K2, Blizzard, Salomon, Rossignol, Dynastar a Scott.

Náš testovací tým se skládá ze zkušených lyžařů, lyžařských instruktorů, redaktorů našeho portálu, bývalých lyžařských závodníků a dalších lidí, kteří se aktivně pohybují v lyžařském průmyslu. Náš kompletní testovací tým představujeme v »» této fotogalerii ««.

Členového testovacího týmu hodnotili na hodnotících formulářích různá kritéria každého modelu s bodovým rozsahem od 0 do 5 bodů a současně popsali svůj dojem z testované lyže.

V našem skitestu se dozvíte o hodnocených lyžích další podrobnosti. Stačí kliknout na kterýkoli z modelů a otevře se vám celý hodnotící formulář. Vítejte v našem testu lyží na sjezdovky 2016/17!